178هزار بیمه شده مستقیم در استان یزد/65درصد جامعه یزد را کارگران پوشش می دهند

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
جمعه - ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

IMG_20170428_223254

IMG_20170428_223249

IMG_20170428_223304

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان اینکه 178هزار بیمه شده مستقیم در استان و65 درصد جامعه یزد کارگری هستند گفت: حدود 39هزار واحد صنفی،تولیدی خدماتی رسمی در این استان وجود دارد و این موضوع نشان دهنده ظرفیت بالای خانواده کارگری در استان یزد می باشد.

ریاحی در همایش جهادگران جبهه کار و تولید در بافق اظهار داشت :بحث کار و تولید با توجه به ظرفیت، توانمندی و متناسب با شرایط هر شهرستان واحدهای تولیدی،خدماتی،صنعت و معدن شکل می گیرد و شهرستان بافق با توجه به ظرفیت سنگ اهن بیشترین فعالیت های آن متمرکز این حوزه است و با توجه به ظرفیت های هر منطقه نیروهای متخصص و توانمند در این عرصه را بکار می گیرند.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی با یبان اینکه استان یزد ظرفیت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری اقتصادی را دارد افزود:باتوجه به آمایش سرزمین و زیر ساخت های استان یزد تلاش بر این است که شرایط و زیر ساخت های توسعه فعالیت ها و خدمات اقتصادی را در این استان داشته باشیم و زیرساخت ها را بااستفاده از دانش بومی توسعه دهیم.

وی بیان داشت : برنامه ریزی به صورت دانش محور و با استفاده از تکنیک های روز،ظرفیت واحد های تولیدی متناسب با نیاز جامعه برطرف خواهد شد و قطعا در این حوزه اشتغال پایدار را خواهیم داشت و اگر بخواهیم این اشتغال را داشته باشیم باید تولیدات داخلی و خرید افزایش دهیم.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به فرصت های شغلی به تعداد 6هزار نفر که ظرف 2سال برنامه ریزی می شوند اشاره کرد و گفت:امیدواریم که این فرصت به عنوان یک برنامه ریزی در حوزه اشتغال پایدار مطرح شود.

ریاحی با تاکید بر اینکه 178هزار بیمه شده مستقیم در استان و 65درصد جامعه یزد کارگری هستند عنوان کرد:یزد استانی کارگری است و حدود 39هزار واحد صنفی،تولیدی خدماتی رسمی در این استان وجود دارد و این موضوع نشان دهنده ظرفیت بالای خانواده کارگری در استان یزد می باشد.

وی با اشاره به اینکه استان یزد در کسب و کار خرد فعالیت مطلوبی دارد تصریح کرد:ظرفیت هایی مانند IT و گردشگری به عنوان یک ظرفیت ذاتی استان یزد محسوب می شود و فارغ التحصیلان متناسب با این رشته ها را داریم.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی افزود:فارغ التحصیلان دانشگاه ها باید علاوه بر کسب و دانش و افزایش آگاهی در حوزه مهارتی نیز خود را توانمند بکنند و تعداد دانش آموختگان که دارای مهارت باشند افزایش یابد و اگر این موضوع تحق یابد به هدف خود دست پیدا می کنیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم فرصت را برای فارغ التحصیلان دانشگاهی داشته باشیم که بتوانند کار تمام وقت و پایدار داشته باشند گفت:مراکز آموزشی فنی و حرفه ای در قالب طرح های کارورزی فرصت سازی خواهند کرد.

ریاحی بیان داشت: قرار است شرایط گردشگری و سرمایه گذاری در حوزه های فناوری و گردشگری رادر قالب طرح تکاپو برنامه ریزی می کنیم و به پایداری توسعه اقتصاد و اجتماع در استان یزد امیدوار باشیم .

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد:برای افزایش نشاط و کاهش آسیب های اجتماعی باید محیط کار و خانه را طوری طراحی کنیم که نشاط افزایش یابدتا بتوانیم جامعه ای سالم داشته باشیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۶
برچسب ها: