کارگر کسی که رنج می برد و زحمت می کشد

دسته: عمومی
۷ دیدگاه
شنبه - ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

کارگر کسی که رنج می برد و زحمت می کشد ( به بهانه هفته کارگر)
کارگر در لغت به معنای کار کننده و به کسی گفته می شود که برای امرار معاش خود و خانواده اش در کارخانه یا کارگاه کار می کند و مزد می گیرد. این قشر شامل تعابیر یقه سفید ( کارگر فکری ) و یقه آبی ( کارگر دستی ) نیز شده است.

ولی در کل مفهوم ذهنی ما از قشر کارگر، یک طبقه اجتماعی  متشکل از افرادی است که در مشاغل همراه با قدرت بدنی و کار دستی مشغول به کار هستند.

اما در شهر بافق و به خصوص در شرکتهای صنعتی، معدنی کمی چاشنی از خودگذشتگی نیز به این مقوله باید اضافه کرد. کار فکری و یدی همراه با عشق به وطن در جهت اقتصاد مقاومتی، تولید و خودکفایی که با توجه به محیط صنعتی، معدنی، ماشین آلات بزرگ، ذرات معلق گرد و غبار و آهن، برق فشار قوی، تابش اشعه های مضر و کارخانه های پر سر و صدای عظیم صنعتی معدنی همیشه مخاطرات زیادی را برای کارگران این بخش به ارمغان آورده است.

کارگر معدنکار بارها وجودی از خود را با غیرت و همت معامله کرده، طعم برق فشار قوی را با گوشت و پوست خود حس کرده، با خون یادگاری ایثار بر زمین و دیوار محل کار خود نوشته، از پرتاب شدن، له شدن، سوختن، زیر گرفته شدن در کسب روزی حلال هراسی ندارد، کارگر معدنکار کسی است که هر سال قسمتی از سلامتی تنفسی، شنوایی، بینایی، اعصاب و روان خود را به همراه محصول تولیدی بار می کند تا فرموده پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) مبنی بر اینکه دست کارگر بر اثر آتش جهنم نمی سوزد و خداوند و رسولش آن را دوست داشته و با نظر رحمت به صاحب آن دست می نگرند را برای همگان تفسیر کند.

در اهمیت این گروه زحمت کش همین بس که معمار بزرگ انقلاب حضرت امام خمینی (ره)، حیات یک ملت را مرهون ایشان و از آنها به عنوان ارزشمندترین طبقه و سودمندترین قشر جامعه یاد می کند.

اینجانب هفته کارگر را به تمامی کارگران میهن اسلامی به خصوص همکاران عزیزم در شرکتهای صنعتی معدنی بافق تبریک عرض نموده و برای تک تک این عزیزان آرزوی توفیقات روزافزون از خداوند منان دارم. 

کارگر شرکت سنگ آهن مرکزی – علیرضا زارع


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
فتاحی قلعه ای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۷:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

علی جون چقه خوشتیپی

محمد رضا رضایی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خلاصه .زیبا.وپرمعنی.ممنو ن جناب آقای زارع

منصور ح این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

علی اقا جو انتخابات شما را هم گرفته با این ژستی که گرفتید .موفق و رو به رشد باشید

دلخواه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

علی جون تو تکمیل جملاتت این رو هم بگو کارگر کسی است که حقوقش سه ماه سه ماه معوق است و پول ندارد … و هی وعده پوچ و بی اساس بهش میدن و دم اخر هم تاوان گناه ولخرجی های آقایون رو به اسم اوضاع خراب مالی و کاهش قیمت سنگ و هزار حرف الکی با کسر از اضافه کار و کارانه این قشر بدبخت باید پرداخت شود

کارگر ی با بیست سال سابقه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدمت دوست عزیزم.علی جون.من خودم هم یک کارگرم و با افتخار هم میگم اماتمام این خطراتی که گفتی ناشی از از رعایت نکردن مواد ایمنیست نه از سختی کار پس برای به چالش کشیدن موضوع مظلوم نمایی نکنیم تا حق ما دلسوزانه به ما داده نشودتمام شرکتها چه دولتی چه خصوصی موظفند که تمام وسایل ایمنی را برای ما تهیه کنندپس کوتاهی خودمان را سختی ندانیم . ..بیایید برای کار اهمیت قائل شویم و برای انجام آن با لوازم ایمنی مناسب ظاهر و باطن کار خود را به رخ دیگران بکشیم.. .

حسین فتاحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

علی جون مدیر کل حراست استان لایقته. از خیلی از …. که در …. هستند سرتری

ایزدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دمت گرم خوشم اومد