بازنده مناظره اول

دسته: مقالات
۴ دیدگاه
یکشنبه - ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

به نظرتان بازنده مناظره اول که بود؟ آنکه روی صندلی اول نشسته بود یا نفر بعدش ، آنکه روی صندلی آخر نشسته بود یا نفر قبلش یا یکی از آن دو نفر که بر صندلی های وسطتر تکیه زده بودند .
اشتباه نکنید بازنده مناظره اول از جمع نامزدهای میهمان نبود آنها هر کدام به اندازه خود ، برنده بودند و رایهایی بردند ، آنکه بازماند و بازنده ی اولین مناظره 96 با عنوان اجتماع شد ، خود اجتماع بود . چرا که در این چند ساعت ، مشخصترین جملات اجتماعی که بر اساس تفکری عمیق و کارشناسی شده ی اجتماعی بیان شد ، همان سوالات مجری مناظره بود چراکه نامزدها برای موشکافی آن زحمتی مثال زدنی تر از متن سوال نکشیدند ! آنها همه از سرخط برنامه ها در اجتماع گفتند چیزی که هر فعال شهروندی هم میتوانست بگوید ! و به تشریح مسائل دیگر پرداختند . برخی از عملکردهایشان گفتند که نفهمیدیم چند درصد از اجتماع و شکافها و آسیبهای آنرا پوشش داده بود؟
مناظره اول محل تقابل پوششها نیز بود . پوششهای کاغذی از عملکردها و پوششهای مجازی از نقل قول ها ، پوششهائی که گه گاه به تقابل احترامها نیز رسید . کمی که فکر میکنم میبینیم مناظره دیروز آن شاخص پایش در اجتماع را آنگونه که باید و شاید نداشت ، اگر هم داشت عمقی نداشت ، بیشتر به سایبانی می ماند ، برای سایه اندازی بر حوزه بیابان زده ی اجتماع !
از مناظره اول ، برنامه ای یا راهکاری اجرائی به همراه درصد احتمالی کمتر از 100 درصد که حوزه اجتماع را سروسامانی بدهد ، بیرون نیامد ! حرف ها گاهی به سمت پخش ماهی می رفت و وقتی هم که از ماهی گیری سخنی گفته میشد وزنی و پشتوانه ای نداشت . همه میدانستند محیط زیست ، حاشیه نشینی ، مسکن ، ازدواج ، فاصله طبقاتی و کارآمدی دستگاه ها را دوائیست ولی از عوارض آن غفلت داشتند و هیچ کدام نگفتند ماستشان احتمال دارد ترش باشد یا بشود .
مناظره اول آرایش داشت ، حاشیه ساز بود ، رای جمع کن بود ، بد اخلاقی و توهین داشت و … اما در حوزه اجتماع حرفی عملیاتی و جدید برای گفتن نداشت .
باشد تا مناظره های بعدی بیشتر به معنای لغوی مناظره که همان با یکدیگر بحث و گفتگو کردن است نزدیک شود تا حداقل مشکل حرف زدن نامزدهای یک اجتماع حول موضوع اجتماع با تفکری اجتماعی حل و فصل گردد.
محمد مهدی علیزاده فلاح


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد رضافتوحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مهندس زاویه دید شما نسبت به منظره عالیه. ممنون از مقاله زیبایتان.

علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۲۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ، شما همیشه نسبت به مسایل اطراف خود با دوربین بدبینی نگاه میکنید. من واقعا نگران شما هستم . پیشنهاد میکنم حتما با یک مشاور خوب مراحل درمان بدبینی و اظهار نظرات منفی را شروع کنید. بابا زندگی زیباست اصلا خداوند بزرگ نیز زیبایی رو دوست داره و انسانهای مومن،بشاش، خنده رو و مثبت اندیش رو هم دوست داره.

محمد رضا برزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۷:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای علیرضا اگر شما هم هنر داری اینجور مطلبی را از زاویه مثبت اندیشی خود کار کن نه زاویه بدبینی

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۰۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چه خوب بود مطالبی که جهت درج در سایت ارسال می شدیک ویرایشی می شد فکر کنم متن بالا از نظر انشایی مشکل داره
در نظریه که علیرضا داده موارد انشایی کامل رعایت شده احسنت