گفت و شنید اهل قلم با رئیس آموزش و پرورش بافق

دسته: عمومی
یک دیدگاه
دوشنبه - ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

در آستانه روز معلم:
گفت و شنید اهل قلم با رئیس آموزش وپرورش بافق
به پاس خدمات شایسته معلمان و آموزگاران و در آستانه 12 اردیبهشت سالروز شهادت معلم اخلاق و عرفان و نویسنده نامی و شهیر جهان اسلامی ؛ استاد شهید مرتضی مطهری ؛ جمعی از نویسندگان دانش آموز و اهل قلم باهمراهی و همگامی معاون فرماندار و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به دیدار آموزش دهندگان علم و دانش و بانیان اصلی پرورش و شکوفایی دانش آموزان رفتند.
درابتدای این نشست که در محل سالن کنفرانس آموزش و پرورش بافق برگزار شد علی اصغر رنجبر با تبریک میلاد امام حسین (ع) واعیاد شعبانیه گفت: بسیارخوشحال ومسروریم از اینکه فرصتی پیش آمد تا با دانش آموزان علاقمند و نویسندگان انجمن اهل قلم آشنا شویم.
رییس آموزش و پرورش بافق در ادامه افزود: کشف و شناسایی استعدادهای نهفته در مدارس و ایجاد زمینه لازم برای رشد و شکوفایی دانش آموزان میتواند در بروز خلاقیت های آنان موثر باشد.
وی با اشاره کسب مقام های متعدد دانش آموزان بافقی درمسابقات فرهنگی و هنری گفت: دانش آموزان بافقی در موضوعات مختلف انشاء نویسی و…… با کسب رتبه های برتر به مسابقات کشوری راه یافته اند.
عذرا کریمی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فعالیت هفت انجمن فرهنگی وهنری دربافق و تقدیر از دلسوزی و پیگیری معلمان در معرفی و راهنمایی دانش آموزان به فعالیت فرهنگی هنری اداره ارشاد گفت: انجمن اهل قلم که با هدف شناسایی و تشویق نویسندگان جوان فعالیتخویش را آغاز نموده ؛ توانسته است گام هایی موثری را در این زمینه بردارد.
وی با انعکاس مواردی از گلایه دانش آموزان در جلسات اهل قلم گفت : پرورش گفتاری و کارکردن درزمینه فن بیان دانش آموزان و تشویق و ترغیب آنان به نوشتن و آفریدن متن می تواند باعث علاقمندی و رشد و پرورش جوانان و نوجوانان گردد.
دراین جلسه محمدعلی طالعی و عالیه نقیب الذاکرین که از نویسندگان پرتلاش و پیگیر شهرستان بافق می باشند با اشاره مشکلات نویسنده و انتشار کتاب در این شهر افزودند: معمولا رشد در یک زمینه و یا شاخه بخصوصی روی میدهد لیکن توسعه می بایست در تمامی جوانب روی دهد و ما امروز خوشحالیم که توانسته ایم توسعه فرهنگی هنری و عمرانی را در سطح شهربافق داشته باشیم و با برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری نام بافق را به شایستگی به گردشگران و مسافران معرفی نماید.
معاون فرماندار بافق از اعلام آمادگی این نهاد برای همکاری و مساعدت درموضوعات فرهنگی،هنری و اجتماعی خبرداد وگفت : برگزاری کارگاه های آموزشی و داستان نویسی میتواند در جذب وکشف استعدادهای دانش آموزی موثر باشد.
در ادامه دانش آموزان علاقمند به نویسندگی به بیان نقطه نظرات و ارایه پیسنهاداتی برای نوشتن و شرکت مسابقات فرهنگی و انشا نویسی شدند .
فلاح گفت: متاسفانه به دلیل نداشتن موضوعات آزاد در برگزاری مسابقات نماز و انشا نویسی؛ استعدادهای دانش آموزان محدود به همان موضوعات مشخص شده می گردد و دانش آموز محدود به همان سبک و روش می گردد.
وی گفت: شور و اشتیاق دانش آموز را برای حضور و همکاری در اجرای برنامه های مدرسه را به حساب پر رویی نگذارید و باتشویق زمینه اجتماعی شدن آنها را فراهم آورید.
در ادامه این نشست اعضای انجمن قلم به بیان نقطه نظرات خویش پرداختند تا هرچه بیشتر زمینه فعالیت و سامان یافتن نویسندگان در بافق فراهم آید و نسل جوان نیز با همکاری آموزش و پرورش و نهادهای فرهنگی دیگر و ایجاد بسترهای لازم برای نوشتن و نویسندگی معرفی و مورد تشویق قرارگیرند.
همکاری در ایجاد باشگاه کتابخوانی و استفاده از تلویزیون پارک آبشار برای معرفی کتاب و کتابخوانی در زمانهای مشخص و همچنین تشویق و ترغیب معلمان و دبیران نویسنده و دعوت از نویسندگان مختلف و کارگاه های آموزشی ازجمله تصمیماتی بود که با حضور معاون فرمانداری بر انجام آن تاکید گردید.

0a06f52e-c07b-48e8-bdb5-d9e63839a7b5

7757eae9-e26c-4128-8e1a-b934f216511f

a59f41ed-fdfd-4f36-a183-88844193050c

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۵۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جا دارد با این بهانه هفته معلم را به کلیه معلمان عزیز و زحمت کش و همچنین پدر و مادرانی که در منزل برا ی پیشرفت فرزندانشون مانند معلمان زحمت می کشند تبریک بگویم ( درصحبت های مسئولین تبریکی به مناسبت هفته معلم مشاهده نشد )