تکلیف آهن اسفنجی یکماهه مشخص می شود

دسته: عمومی
۵ دیدگاه
چهارشنبه - ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

IMG_20170509_233617

IMG_20170509_233618

نماینده مردم حوزه انتخابیه مهریز، فرماندار و سخنگوی شورای اسلامی شهر بافق همراه با مدیر عامل مجتمع فلات مرکزی با مهندس جعفری و مسئولین تهیه و تولید دیدار و گفتگو کردند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بافق گفت: در این دیدار ضمن تاکید بر لزوم تسریع بخشیدن در عملیات آهن اسفنجی، کارخانه اسید فسفریک فسفات آسفوردی ،پاره ای از مسائل و مشکلات کارگران فسفات و دغدغه های برخی از کارگران نیز مطرح شد.

محمد عباسی با بیان اینکه در رابطه با آهن اسفنجی مقرر گردید حداکثر ظرف یک ماه با مشخص شدن سرمایه گذار عملیات کلنگ زنی و ساخت و ساز آغاز شود اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد از جانب مسئولین تهیه و تولید و مدیر مجتمع فلات مرکزی پیگیری های لازم در زمینه انتقال قرارداد از جانب قرارگاه خاتم الانبیا صورت پذیرد یا نسبت به درج آگهی مناقصه مجدد، اقدام گردد.

توسعه فسفات با جدیت پیگیری شود

عباسی با اشاره به گفته های مهندس وجیه ا… جعفری در این دیدار بیان کرد: در رابطه با توسعه فسفات، ظرف یک ماه آینده برنامه ای مدون با زمان بندی، از جانب قرارگاه خاتم ارائه می شود تا مورد تایید قرار گیرد.

وی عنوان کرد: بنا به قول مساعد مسئولین تهیه و تولید در بحث توسعه و بهبود فرآیند بهره برداری با جدیت دنبال می شود.

IMG_20170509_233621

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بافق ادامه داد: در خصوص اعتراض و دغدغه برخی از کارگران شاغل در مجموعه فسفات نیز پس از بحث و بررسی مقرر گردید طی جلسه ای که به زودی در شهرستان بافق با محوریت فرماندار و حضور پیمانکار، مسئولین کار و تهیه و تولید برگزار می شود ،تفاهنامه چند جانبه تهیه شود تا این دسته از کارگران نیز از نظر بهره مندی از مزایا و امنیت شغلی و…. دغدغه نداشته باشند.

سخنگوی شورای اسلامی بیان کرد: در این نشست جعفری ،مدیر عامل تهیه و تولید مواد معدنی ایران، صراحتا قول داد که حتی در صورت اخراج آنها نیز ،این دسته جز نیروهای تهیه و تولید محسوب می شوند و از لحاظ حقوقی و انتفاع از مزایا هیچگونه مشکلی نخواهند داشت و به مثابه نیروهای دائمی قلمداد می شوند.

عباسی تصریح کرد: هفته آینده به همین منظور جلسه ای در بافق برگزار می شود.

اولویت با نیروی بومی است

وی همچنین خاطر نشان کرد: در رابطه با جذب نیرو در فسفات و اعتراض نسبت به بکارگیری نیروهای غیربومی نیز مواردی در این نشست مطرح شد که مقرر گردید نیرو از طریق اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شود و در جذب نیروها ،اولویت بومی مدنظر قرار گیرد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بافق افزود: یکی دیگر از مواردی که در این جلسه از جانب محمد رضا صباغیان _ نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، نیز مطرح و مورد تاکید قرار گرفت، بحث لزوم تشکل کارگری در مجموعه های تحت پوشش تهیه و تولید بود که مدیر عامل تهیه و تولید مواد معدنی در این زمینه گفت بنده صدرصد با این امر موافقم و از آنجا که مجموعه ای چون فسفات واگذار شده است ،مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

عباسی اظهار داشت: در مورد تعمیم شکل گیری تشکل های کارگری در فلات مرکزی نیز مباحثی مطرح گردید که مقرر شد همکاری لازم با اداره کار در این خصوص صورت پذیرد.

وی گفت : پاسخ به برخی از سوالات نماینده مجلس و نیز تاکید بر لزوم تسریع در واگذاری آنومالیهای شمالی و میشدوان به چغارت و لزوم تامین خوراک جوار معدنی بافق از منابع منطقه و…از دیگر موارد مطروحه بود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
ع - آ این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۷:۲۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با تشکر از پیگیریهای بعمل آمده ، امیدوارم مشکل همکاران زحمتکشم حل شود تا بدون دغدغه نان آور خانواده هایشان باشند.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من اگر جای مسئولین بودم قول میدادم ظرف مدت سه سال کارخانه جت وبوئینگ وموشک هواکنی و… در بافق می زنم ومسئولین شهر را هم دعوت میکردم ویک مراسم کلنگ زنی مفصل هم برگذرار میکردم وهر ماه هم میومدم تو مسجد حامع گزارش میدادم چند درصد پیشرفت داره ،باور کنیدآب از آب از تکان نمیخورد ودل مردم هم شاد میشدومسئولین هم مرامیپرستیدند !!! ای بابا ، یکسی میخواد از اقایان بپرسه که پنج سال پیش گفتد ما سه هزار میلیارد سرمایه گذاری میکنیم وکلی کلنگ فولاد وکنسانتره و … زدت چی شد ؟ گندله که از سال 88 شروع شده کی تمام میشه ؟ آخه راست و حسینی چند درصد پیشرفت داره ؟ فکر نمیکنت مردم راسر کار گذاشتن گناه داره ، حداقل او دنیا باید جواب بدت ! اقایون شورایا ، به خدابسه ! به حضرت عباس قسمتون میدم بیش از این تو بافق کلنگ الکی زمین نزنت ومردم را سر کارنذارت ، همان شیره ای که بابت فروش معدن چغارت سرتون مالیدن اگر میتونت صاف وصوف کند اگر نمی تونت بلش کند

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

برو بابا مسخره ها نزدیک 1 سال قراره هفنه دیگه این طرح افتتاح بشه همش دروغغغغغغغغغغغغ

حمید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۴۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این طرح قراربود درانومالی شمالی ومیشدوان اجرا بشه سنگ اهن چغارت هردومعدن روخریده دیگه خیالمون راحته که اجازه احداث فولاداسفنجی رو نمیدن اون زمان که قراربود بزنن هنوز دولتی بودن

حمید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این دومعدنی که قراربودمواد اولیه بدن به بخش خصوصی واگذارشده شما بگید ایا دولت میاد کارخونه ای بزنه که بعدش از بخش خصوصی باید مواداولیه اش رو تهیه کنه ضمنا اگر سنگ اهن اجازه بده ومشکل براشون درست نکنه مثل کارخونه فولاد که پدرش رو دراوردن بیچاره حاضره از بافق فرارکنه