ابراز تاسف مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد از عدم توسعه امامزاده عبدالله (ع) بافق در گذشته

دسته: اخبار ویژه
یک دیدگاه
یکشنبه - ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

۲۰۱۷۰۵۲۱_۰۹۴۷۱۲

مدیر کل اوقاف و امور خیریه یزد ضمن ابراز تاسف از عدم توسعه آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) بافق گفت: این امامزاده از نظر درآمد دومین امامزاده استان است.

حجت الاسلام حسین زارع زاده صبح امروز در جلسه شورای اداری مدیران اوقاف و امور خیریه استان که با حضور نماینده مردم حوزه انتخابیه مهریز برگزار شد اظهار داشت: شهرستان های استان از نظر تعداد موقوفات و بقاع متبرکه در رده خوبی قرار دارند.

وی بیان کرد: بافق نیز از جمله شهرستانهایی است که موقوفات زیادی دارد و امامزاده عبدالله به لحاظ داشتن موقوفات زیاد از موقعیت خاص برخوردار است.

این مقام مسئول آمار زیاد موقوفات را عاملی برای اهمیت کار اداره اوقاف در این شهرستان عنوان و تصریح کرد: در بازدید های گذشته احساس کردم تغییر در اداره آستان مقدس یکی از مطالبات مردمی است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ضمن ابراز تاسف از سو مدیریت و سو استفاده های سالهای گذشته خاطر نشان کرد: مقاومت هایی برای تغییر رییس اداره صورت گرفت که خوشبختانه با درایت و رایزنی با برخی دوستان در شهرستان تعدادی نیروی کاری، دلسوز با تعهد و تخصص برای ادامه کار انتخاب شدند .

وی افزود: آستان مقدس به جهت داشتن مدیریت و هییت امنا توانمند از وضعیت قبلی به سمت رشد و تعالی پیش رفته و ظرف ۶ ماه آینده شاهد نشانه های پیشرفت خواهیم بود.

وی همچنین از تدوین طرح جامع امامزاده عبدالله خبر داد و بیان کرد: باید با دقت بیشتر و با در نظر گرفتن کل فضای شهری توسعه آستان انجام شود.

زارع زاده ادامه داد:آستان مقدس از نظر درآمد دومین امامزاده استان است و باید باتاسف عرض کنم با توجه به این درآمد خوب هیچ نشانه ای از پیشرفت وجود ندارد.

وی یادآور شد: جسته، گریخته کارهای وصله کاری انجام شده و کار شاخص و اثر گذار صورت نگرفته است.

وی رشد و توسعه امامزاده را عاملی برای توسعه شهر بافق دانست و ابراز امیدواری کرد تا این آستان باعث کسب درآمد برای مردمان این دیار شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه اداره کل از هیچ کمکی برای پیشرفت این آستان دریغ نمی کند گفت: سالهای گذشته وام ۴ درصد که همه آرزوی دریافت آن را دارند به امامزاده پیشنهاد شده که از سوی اداره اوقاف شهرستان پذیرفته نشده است.

وی ادامه داد: امسال برای طرح توسعه امامزاده از مجموعه اعتباراتی که سازمان اوقاف در اختیار دارد مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان اختصاص یافته است.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد تا با همکاری و حمایت همه جانبه شاهد وضعیتی متناسب با درآمد امامزاده باشیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت : برخی از امکانات مجموعه در شان امامزاده نیست چنانچه اتوبوسی بیاید برای تجدید وضو دچار مشکل می شود سرویس بهداشتی مناسبی وجود ندارد که این موارد نیز جای بسی تاسف است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در پایان از همکاری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و هیئت امنا و همچنین مدیر اداره اوقاف شهرستان تقدیر کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر شیری که خوردید خدا خیرتون بده دیدم سرویس بهداشتی این بار پله هم نداره این خیلی برای سلمندان خوبه . جای تشکر داره