زیر پوست شهر / رهایی

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۲ خرداد ۱۳۹۶

قصه رنج و درد معتادان را بارها و بارها شنیده اید و شاید در برخی موارد گذرتان به خانواده هایی افتاده است که سالهای سال در این مسیر زندگی کرده اند.

افرادی که انتهای تمام راهها را بن بست می دانند و خود را در باتلاق اعتیاد گرفتار نموده اند .

زندگی سراسر سختی و مشقت دارند و کمتر کسی است که بتواند به درمان روی آورد و برای همیشه از دست این غول رهایی یابد.

با این تعاریف مطمئنا پی برده اید که قصه امروز ما داستان زندگی فردی است که با ایمان و اراده قوی و پشتکار توانست از منجلاب اعتیاد رهایی یابد.

داوود آبکار مشاور و مدرس مهارتهایی زندگی یکی از افراد موفق در زمینه ترک اعتیاد است .

وی دارای سه فرزند است و به قول خودش زندگی مالامال از عشق و محبت به خدا دارد.

آبکار زندگی گذشته و حال خود را در این قسمت از مصاحبه چنین روایت می کند.

زندگی اعتیادی من از خیلی سال قبل شروع شد در سنین جوانی به پیشنهادی که زندگیم را به آتش کشید جواب مثبت دادم انتخاب غلط را با آغوش باز پذیرفتم و تاوان این اشتباه۲۴ سال از بهترین سال های عمرم را گرفت.

وی می افزاید: اعتیاد زندگیم را نابود کرد، توانایی هایم را گرفت، داشته های مالی و معنوی و ارتباطات سالم و خوب را از من سلب کرد و فقط از زندگی و رویاها یک ویرانه به جای گذاشت ویرانه ای که هیچ دستی به غیر از دست خداوند نمی توانست تغییرش دهد .

مشاور و مدرس مهارت های زندگی قصه ما با بیان اینکه خداوند به وابسته تمایلی که من برای پاک شدن داشتم لطف خود را به من عنایت کرد عنوان نمود: با دست عاشق و مهربانش ویرانه را دوباره ساخت و طوری ساخت که امروز زندگیم به گونه ای دیگر جلو می رود.

وی ادامه می دهد:در حال حاضر تعریف دیگری از زندگی دارم و شاید جالب باشد برایتان بگویم که من خیلی زود متوجه شدم این روش و مسلک با استانداردهای شخصیتی من همخوانی ندارد ولی متاسفانه با تله ی زیبایی که برایم درست کرده بود و در آن گیر افتاده بودم
دیگر توانایی بیرون کشیدن از آن را نداشتم.

آبکار با اشاره به اینکه در آذر سال ۶۳ متوجه شدم که یک مصرف کننده هستم بیان کرد: مجبورم بودم برای آنکه بتوانم زندگی کنم باید مصرف می کردم از همان سال و شب تلخ که پی به موضوع وحشت و عذاب آور بردم تصمیم گرفتم خود را از این عفریته که به شکل چهره ی خیلی زیبا خود را به من نشان داد و خیلی راحت فریب خورده بودم خلاص شوم‌.

وی می گوید: تا سالی که پاک شدم چیزی دقیقا حدود ۲۰ سال یعنی تا سال ۸۲ طول کشید تا با این عفریته جنگیدم ولی چون راه درست را بلد نبودم و آگاهی در این زمینه و در رابطه با بیماری اعتیاد و مواد مخدر نداشتم به جنگ بی ثمر ۲۰ سال ادامه دادم و به خاطر این جنگ همه ی توانم را پای آن گذاشتم.

مرد موفق قصه ما اظهار می دارد: در نقطه ای متوجه شدم مصرف مواد مخدر کار من نیست در کمال ناتوانی، درماندگی و عجز از تمام دنیا و آدمهای آن ناامید شدم تا جایی که زانو زدم و آنجا از خدا خواستم که برای من کاری کند و باور کنید خدا کاری کرد کارستان.
از شکستن افتد از قیمت هر چیز به جز دل
هست این بشکسته را رونق بر اشیا بشکسته

مشاور مهارت های زندگی می افزاید: از درماندگی دلم شکست خدا شکستن دلم آدم ها را می شنود و وقتی شنید قطعا با قدرت خداییش وارد عمل می شود برای من این کار را کرد و اگر بخواهم خدمتتان توضیح دهم که چه مراحلی را طی کردم وای وای یک مثنوی هفتاد من است که من چه روش هایی را برای ترک آزمایش نکردم.

وی یادآور می شود:اولین مشتری برای روش های جدید ترک اعتیاد من بودم و نمی خواستم با این شرایط کنار بیایم درست زمانی که مردم فکر می کردند خودم کردم و خودم خواستم من زیر دست و پای سنگین این هیولای خونخوار دست و پا می زدم تا خود را از چنگال آن بیرون بیاورم ولی مردم فکر می کردند خودم خواستم و خودم کردم و خیلی آنهایی که نمی خواستند و نمی توانستند کاری کنند مشکلی نبود اما یک عده ای کاری که نمی کردند هیچ قضاوت هم می نمودند و هنوز هم در جامعه آنهایی که برای یک انسان مصرف کننده کاری نمی کنند و او را مورد قضاوت هم قرار می دهند و می گویند حقش است زیاد هستند.

آبکار با اشاره به اینکه من زمانی از آدمهایی که این قضاوت را داشتند گلایه مند بودم عنوان می کند: هم اکنون به آن روزها هم فکر نمی کنم متوجه شده ام که مردم از سر ناآگاهی حرف هایی می زنند و امروز تمام کسانی را که در موردم قضاوت کردند بخشیدم الان نزدیک به ۱۴ سال است که از تونل وحشت و قبرستان بیرون آمدم زندگی عالی دارم و شب ها از شوق پاکی و خلاص شدن از برزخ سرم را به سجده می گذارم و خدا را شکر می کنم.

وی بیان می کند: زمانی از دست زمانه، خداوند و زندگی گلایه مند بودم از خدا ایراد می گرفتم تویی که قرار بود مرا به اینجا برسانی همه چیز مرا بگیری و مرا در بدبختی کامل فرو ببری چرا تصمیم گرفتی مرا خلق کنی و متوجه نبودم خداوند با تمام پستی و بلندی ها تمایل دارد به من کمک کند محبت و عشق به خدا در زندگی من جاری شده بود و من از آن آگاهی نداشتم به لطف خدا و تحت حمایت او با آن تجربه ای که طی کردم امروز از سر لطف خدایی در حال آموزش به مردم هستم و به آنان کمک می کنم که شاد زیستن را بیاموزند.

مدرس درس عشق و آگاهی با بیان اینکه مصرف کننده در هر شرایط و وضعیتی می تواند به زندگی ایده آل برسد می گوید: وقتی نیت می کنی به خودت کمک کنی خدا با تمام قدرتش به کمکت می آید و هستی موظف است با تمام توانایی اش به خدمت تو در بیاید امروز باور کردم که می توان خود را از منجلاب بیرون کشید و کمک خواهم کرد تا مردم نیز زندگی خود را تغییر دهند.
حضرت مسیح فرمود” کسانی بر اریکه آسمان بوسه خواهند زد که تولدی دوباره پیدا کنند” تمام کسانی که در زندگی دچار تحول می شوند تولد دوباره برای آنان اتفاق می افتد در نقطه ای من مردم و تمام شدم و دوباره با لطف خدا به وجود آمدم و دقیقا ۱۳ سال و نه ماه پیش همه چیز تمام شد و من این را با همه ی قلبم باور کردم.

وی همچنین در توصیه به همه انسانهایی که در این برزخ اسیر هستند اظهار می دارد: حرف مرا به عنوان کسی که از این مشکل عبور کرده قبول کنند مهم نیست چند سال مصرف کننده هستید، مهم نیست چند سال سن دارید، مهم نیست زندگیت سر و سامان ندارد و اصلا مهم نیست که امروز وضعیت تو در جامعه چگونه است مهم این است که از این لحظه به بعد چه کار می خواهی انجام دهی.

آبکار با اشاره به اینکه انسان ارشد مخلوقات است متذکر می شود: مسئله هستی انسان شگفت انگیزترین پدیده خلقت است آفریده و موجودی هستی که خداوند پس از آفرینش تو به خودش آفرین گفت.
شاید چندین سال پیش به دلیل نداشتن آگاهی این کلام در من وجود نداشت و خدا را شکر که بستر خلاصی من فراهم شد.
تو باید خودت را باور کنی و دستت را به سوی دست قدرتمند خدا دراز کنی لیاقت تو بیش از این است و لایق یک زندگی سرشار از عشق و صمیمیت هستی تا مانند خورشید بدرخشی تو لایق هستی تا دیگران تو را ببینند و خدا می خواهد از تو ابزاری برای کمک به بندگانش بسازد .

وی تصریح می کند: یک یا علی بگو و با توکل بر خدا و باور خودت این قدم بزرگ را بردار و مطمئن باش خداوند آماده است با تمام عشق و توانش در این مسیر همراه تو باشد.

مشاور و مدرس مهارت های زندگی، معتاد را بی گناهترین گنهکار روی زمین می داند و خاطر نشان می کند : این بی گناه گنهکار با مواد مخدر یک زندانی برای خودش ساخته و با هر بار مصرف یک میله به زندان خود اضافه می کند.

وی غم انگیزترین قسمت داستان انسان مصرف کننده را وجود یک هم سلولی عنوان می کند و می گوید: هم زندانی فرد معتاد کوچکترین گناهی در سرنوشت و خطاها و بیماری اعتیاد انسان مصرف کننده ندارد و آن هم سلولی همسران انسانهای معتاد هستند به نظر من این غم انگیزترین قسمت قصه غم است سرنوشت این همسر با این هم سلولی گره خورده و به عنوان همسر برگزیده شده است.

آبکار می افزاید: می توان رنج و سختی همسر معتاد را حکمت خدا دانست و مطمئنم صبر و استقامت همسر مصرف کننده نزد خدا محفوظ است.
محال است خدا نزد کسی بدهکار بماند و اینکه خداوند در آسمان ملائک را دارد و روی زمین همسران مصرف کننده را .

به این همسران احترام می گذارم و سر تعظیم فرود می آورم .

مرد موفق قصه ما ادامه می دهد: دوست دارم این مطلب را اضافه کنم و آن هم این است که خدا را شکر می کنم که قدرت و عظمت خودش را در کالبد من به نمایش گذاشت و در نقطه ای دست مرا گرفت در زمانی که هم خودم و هم اطرافیانم برای مردنم خود را آماده کرده بودند.

آبکار بیان می کند: امروز کارهای مثبت و ارزنده ای به دست این بنده خدا انجام می شود و خیلی راحت با مردم ارتباط برقرار می کند وارد دل های آنان می شود.

وی با بیان اینکه خدا را شکر می کنم که از یک گمشده راهنما ساخت خاطر نشان می کند : قلبم سرشار از شور است و با همه ی احساسم حرف ها را بیان می کنم خدا را شکر می کنم که از یک منفور محبوب ساخت، از یک انگشت نما انگشت شمار، از یک فراموش شده کسی را ساخت که همه در پی او هستند، از یک آدم بداخلاق و پرخاشگر کسی را ساخت که امروز مردم برای آنکه حالشان خوب شود به صحبت هایش گوش می دهند و آنقدر سرشار از باور است که باعث باور دیگران می شود.

رها یافته تصریح می کند :دوست خوبم توئی که مطالب را می خوانی و در چنگال اعتیاد گرفتاری می توانی در این نقطه قرار گیری و باعث افتخار خودت و خانواده ات شوی .
سختی و حقارت ها به تو نیرو داده است به شرط آنکه اول خودت کمک کنی.

به قول حضرت حافظ

این همه شهد و شکر کز سخنم می ریزد
اجر صبریست که بر آن شاخ نباتم دادن

آبکار ضمن تقدیر از عوامل اجرایی سایت “بافق فردا” عنوان می کند:ممنونم که در این مسیر هستید، قلم می زنید و وقت می گذارید .
شما در مسیر کمک کردن به بندگان خدا هستید و این را بالاترین افتخار و نعمت بدانید.
امام حسین(ع) معلم عشق فرمود:” وقتی خدا یکی را دوست دارد کار بندگانش را به دست آن انسان می دهد”
به خود ببالید و بابت شرایطی که خداوند سر راه شما قرار داده از خداوند سپاسگزار باشید.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۰۴
برچسب ها: