محمدرضا صباغیان در گزارش عملکرد یکساله خود در بافق چه گفت

دسته: اخبار ویژه , نماینده مردم بافق در مجلس
۱۲ دیدگاه
جمعه - ۱۲ خرداد ۱۳۹۶

صباغیان ظهر امروز پس از اقامه نماز جمعه در مسجد جامع بافق از حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا تقدیر کرد و گفت : خدمت منتخبین مردم، ریاست محترم جمهور و اعضای شورای اسلامی تبریک عرض می کنم.

وی ضمن گرامیداشت روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد و یاد و خاطره امام (ره) اظهار داشت: امیدوارم بتوانم به وظایفی که بر عهده ام قرار گرفته عمل کنم .

نماینده حوزه انتخابیه مهریز هدف از برگزاری جلسه گزارش دهی عملکرد یک ساله خود را در وهله اول دیدار با مردم شهرستان عنوان کرد و یادآور شد: در این جلسه آماده شنیدن نظرات مردم هستم.

وی با بیان اینکه مطرح کردن سوال حق مردم است عنوان کرد: آنها تمایل دارند از روند فعالیت و عملکرد یکساله نماینده مطلع شوند.

صباغیان با اشاره به اینکه به طور میانگین در عرض یکسال ۱۳ بار از شهرستان های حوزه انتخابیه بازدید بعمل آمده است گفت: علت کم توفیقی نماینده در ارتباط مستقیم با مردم گستردگی حوزه انتخابیه و از سوی دیگر حجم بالای وظایف نمایندگی است.

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور با بیان اینکه مردم از دو نگاه نماینده را رصد می کنند افزود: نگاه واقعی به یک نماینده وظیفه قانون گذاری و نظارت است و نگاه دوم نگاه یک مسئول است که باید کار اجرایی هم بکند که این نگاه دوم در بین مردم غالب تر می باشد.

وی گفت: تمایلی به گزارش دهی نداشتم اما به منظور شفاف سازی و آگاهی مردم از آنچه حق آنان است سخنانی عرض می کنم.
مردم انتظار دارند بدانند صباغیان که تا قبل ورود به مجلس در جلسه ها شعار می داد در حال حاضر چه کار انجام داده است.

نماینده مردم بافق فعالیت های انجام شده را مرهون تلاش و زحمات تمامی مسئولین شهرستانی، استانی و کشوری دانست و بیان کرد: لازم است در همین ابتدای سخن از آنان تقدیر و تشکر کنم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نکته ای در سطح ملی متذکر شد: آمریکا و تحریم هیچ کدام نمی تواند برای ملت ایران مشکل ایجاد کند اما منفعت طلبی، زد وبند، پارتی بازی، اشرافی گری، اختلاس و … که اصولا در چرخه مسئولین دور می زند از تهدیدهایی است که ضررش از آمریکا هم بدتر است.

صباغیان با اشاره به برگزاری ۶۷ جلسه با مدیران اجرایی استان گفت: در جلسات مشکلات اصلی مردم شهرستان ها با مسؤلین در میان گذاشته شده و برای رفع آن پیگیری شده است.
جلسه با ۲۲ وزیر،معاون وزیر، معاون رییس جمهور و طرح مشکلات تمام شهرستان های حوزه انخابیه در کنار۳۵ نطق و تذکر در مجلس از دیگر اقدامات در یکسال اخیر بوده است.

نماینده حوزه انتخابیه مهریز اظهار داشت: از وزیر بهداشت ۱۴ دستور، وزیر راه ۱۹ دستور، وزیر کشاورزی ۲۰ دستور و.. برای رفع مشکلات شهرستانهای ابرکوه،بافق،بهاباد،خاتم و مهریزگرفته شده است که مسؤلین شهرستانها و استان باید برای تحقق آن تلاش کنند و برخی از آنها به انجام رسیده است.

وی با اشاره به مشکلات شهرستان بافق و محور بافق_ یزد بیان کرد: کسی نمی تواند ادعا کند موضوع جاده بافق- یزد را به تنهایی حل کرده است اما با اخذ دو دستور از آقای نوبخت و وزیر راه تخصیص اعتبار این محور انجام و کار در حال اتمام می باشد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: در رابطه با فولاد ابویی که ۵ سال بلاتکلیف است با وزیر صنعت، معدن و تجارت و ۴ جلسه با معاونان وی جلسه داشته ایم و روزانه این مسئله پیگیری شده است و در آخرین مرحله نیز دو هفته قبل در مجلس تذکر دادم،هرچند احساس می شود مافیای فولاد نمی خواهد این کار انجام گیرد اما با این پیگیری ها مجوزهای لازم صادر شده و هفته گذشته با تخصیص وام ایشان موافقت گردید و اگر این کار به سرانجام برسد بافق از گردنه ی سرمایه گذاری با موفقیت عبور می کند و حلقه ی زنجیره فولاد در بافق تکمیل می شود.

نماینده مردم حوزه انتخابیه مهریز با اشاره به صورتجلسه ۹ شهریور سال ۹۳ تصریح کرد:در این زمینه با وزیر رفاه جلساتی برگزار شد دیداری با رئیس سازمان خصوصی سازی داشتم و به نوبه خود پیگیر آن هستم اما احساس می شود مسؤلین که ذیل این صورتجلسه را امضا کردند در رابطه با اجرایی شدن آن کوتاهی می کنند و اگر این صورتجلسه به بن بست کشیده شود حتما با مردم صحبت خواهم کرد و اگر لازم باشد در محل سنگ آهن در حضور کارگران واقعیت را بیان می کنم.

صباغیان بافقی در رابطه با معدن فسفات و حق و حقوق کارگران این شرکت خاطر نشان کرد:بهره برداری این شرکت به خاتم الانبیا سپرده شده که پس از جلسه با معاون تهیه و تولید و بازدید از این معدن مقرر شد کارخانه اسید فسفریک احداث شود و حقوق کارگران نیز دیده شود همچنین شرکت خاتم الانبیا در مناقصه کارخانه آهن اسفنجی برنده شده و ظرف یک ماه مهلت دارد تا ساخت این کارخانه را آغاز کند.

وی ادامه داد: در تمام شهرها کارگروه توسعه تشکیل و اولویت ها مشخص شده است‌ و به صورت اصولی در حال پیگیری است.

نماینده مردم بافق ، بهاباد، مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام انجام شده برای جاده گزوییه گفت: در این زمینه با خانم ابتکار رئیس سازمان حفظت محیط زیست جلسه برگزار شد و با نظر مسؤلین به این نتیجه رسیدیم بهتر است این موضوع از طریق استان حل شود.

صباغیان درباره آسفالت جاده بافق_ نوق نیز گفت: با رایزنی انجام شده با نماینده مردم رفسنجان و وزارت راه این کار نیز که در حوزه استان کرمان است شروع شده و ۸ کیلومتر آن انجام شده و اعتبار لازم برای ان تخصیص یافته است.

او اظهار داشت:با پیگیری و جلسه با وزیر بهداشت دو آمبولانس به بافق اختصاص داده شد و ۱۸ میلیارد تومان اعتبار برای بیمارستان بافق در نظر گرفته شده است.

وی به نقش مثبت مسئولین استان و شهرستانهای حوزه انتخابیه اشاره کرد و افزود: دستورات گرفته شده از وزرا به فرمانداران ارائه و چنانچه ظرف ۲ هفته به آن جواب ندهند برای استاندار ارسال می شود و اگر باز هم موثر واقع نشد به وزرا ارجاع داده می شود و اگر وزیر هم توجه نکرد در مجلس تذکر داده می شود.

صباغیان با بیان اینکه تا به حال به کسی برای شغل نامه نداده ام خاطر نشان کرد: اداره کار مکلف است پاسخگو باشد چه دلیلی دارد افراد برای یافتن کار تحقیر شوند و آخر هم به جایی نرسند.

نماینده مردم بافق متذکر شد: امروز خیلی از مشکلات کارگران به خاطر عدم وجود تشکلات کارگری است در سنگ آهن تاکنون سه بار انتخابات برگزار شده اما کارگران در انتخابات شرکت نکرده اند و اگر تشکل کارگری وجود داشته باشد پیمانکار نمی تواند به کارگر زور بگوید و یا اینکه کارگر را اخراج کند.

صباغیان اشاره ای نیز به فعالیت خود در ارتباط با کوچک شدن حوزه انتخابیه مهریز داشت و بیان کرد:در دیداری به معاون وزیر کشور گفتم در صورتی که جوابی به این طرح داده نشود امام جمعه ها ،فرمانداران و شوراهای ۵ شهرستان را برای جلسه به تهران می آورم وی خواهش کرد چنین کاری نکنید و اول شخصا با وزیر دیدار کنید با پیگیری های انجام شده در حال حاضر تنها کاری که انجام شده این است که استان و نمایندگان و وزارت کشور طرح پیشنهادی را پذیرفته اند قرار است به عنوان لایحه در دولت به مجلس ارسال شود.

نماینده مردم بافق ، بهاباد، مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر این طرح در مجلس به تصویب نمایندگان برسد بافق و مهریز و بهاباد یک نماینده، خاتم، ابرکوه و تفت یک نماینده و میبد و اشکذر یک نماینده، یزد یک نماینده و اردکان نیز یک نماینده خواهند داشت.که جا دارد همینجا از مجمع نمایندگان استان در این زمینه و دیگر زمینه ها که وفاق و همدلی خوبی هم وجود دارد تشکر داشته باشم.

وی بر تخصیص عوارض معادن به شهر تاکید کرد و یادآور شد: مسئولین پیگیری خود را در جهت گرفتن عوارض انجام دهند و اگر چنین کاری توسط آنان صورت نگیرد پیگیری از مسئولین بالاتر ادامه پیدا می کند.

صباغیان به برنامه ششم مجلس شورای اسلامی نیز اشاره کرد و اظهار داشت : همسان سازی حقوق یکی از قانونی بود که توسط مجلس تصویب شد و تا پنج سال آینده حداکثر تفاوت حقوق ۲۰ درصد خواهد بود.

مصوب شدن یک درصد عوارض معادن به شهرهای دارای معدن و درج شدن حقوق مسیولین در سایت از دیگر قوانین است.

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور در مورد حقوق مصوب شده خانواده های تحت پوشش کمیته امداد تصریح کرد: حقوق آنان به پنج برابر افزایش یافت و معلمان نیز فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان مشغول به کار می شوند.

وی ادامه داد:مجلس تخصیص ۳ درصد از درآمد به مناطق محروم و بخشودگی سود وام کشاورزان تا سال ۹۵ را نیز تصویب کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه تا به حال ۱۰ سوال از وزرا و ۳ طرح ارائه شده است متذکر شد: طرح پاسخگویی وزرا و رییس جمهور، استیضاح وزیر و…‌ از دیگر اقدامات صورت گرفته است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
روح الله شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با درود و احترام
و با تشکر از نماینده محبوب و دوس داشتنی شهرمان
انشالله که در همه زمینه ها موفق و موید باشند

محمد شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱:۲۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خدمت عزيزان ضمن تشكر ازنماينده محترم انچه امروزگزارش داده شد چيزى كه نتيجه داده باشد نبود وبيشتر جلسات ومكاتباتي كه انجام شده بود گزارش داده شد وماشماراانتخاب كرديم كه حرف مآرابه مسولين برسانيد نه اينكه بازبگوييد مي ايم ودرشركت ومي گويم چه اتفافقي افتاده يعني بازبرگرديم به دوره اي كه نماينده نداشتيم ويعني عصرحجر وبدنام كردن شهر بافق

جو کار از مهریز شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۴:۰۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا داره زحمت میکشه ولی دستش نمک نداره همه باید ازش تشکر کنیم میدانیم که خیلی کار مشکلی هست ما سرشب تو خانه هستیم ولی این نماینده شبانه روز در جاده ای پر خطر پیگیر حوضه های خود هست من میدانم که تو یک سال زیاد از مهریز بازدید داشته ولی نماینده خودمان آقای دخیل تو چهار سال این همه پیگیر شهرها نبود حتی خود مهریز

نا صر دهقانزاده شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۴:۰۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر آقای صباغیان مااز زحمات شما تشکر میکنیم انشالله کم و کسر یی هم اگر هست پیگیری کنید واقعا تشکر

بافقی شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۴:۲۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلامِ. محمد اقا عجله نکن. ما اینجا اینجوری فکر نی کنیم ولی ان با لا دست باید جور دیگری کار کرد .

همشهری شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۷:۴۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با احترام ودرود بر نماینده خوب و عزیزمان
دست شما درد نکنه .همین که بی پروا و رک با همه صحبت می کنین جای تشکر دارد .
ما همین که گزارش بهمون دادین ممنونیم و ان شالله که نتیجه آنها را به زودی از خود بزرگوار خواهیم شنید . به امید آنروز

علی شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۷:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب اقای صباغیان با سلام واحترام و خسته نباشید
با توجه به اینکه من هر روز مسیر بافق به یزد را طی میکنم شاهد فعالیت شرکت پیمانکار در خصوص پروژه جاده بافق هستم امیدواریم با حرکتی که انجام گرفته و با پیگیری مسئولین این جاده در هفته دولت افتتاح گردد واقعا تردد در این جاده به ویژه لاین دو طرف خیلی مشکل و خطرناک شده است . با تشکر

علی شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با عرض سلام خدمت جناب آقای صباغیان
گزارش عمکرد یک ساله شما عالی فقط چند سوال از شما دارم لطفا پاسخگو باشید
1 در میان گزارش شما حرفی از زمین های غارت شده بافق توسط اردکانی ها چیزی نبود اگر پیگیری کردید با سند و مدرک ارائه نمائید
2چرا از آقای حسن تشکری که رد صلاحیت شد حمایت نکردید چون شما به عنوان نماینده شهر صلاحیت ایشان را می توانستید تائید کنید و از ایشان دفاع کنید
3چرا در تبلیغات ریاست جمهوری شما که حرب مستقل هستید در یک شهر از اصول گرا و در شهر دیگر از اصلاح طلب حمایت کردید
پاسخگو باشید چون مسئول نوکر ملت می باشد

احمد شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای صباغیان شما که نماینده کار گران سنگ اهن بودید برای شرکت وکارکنان ان چه کردید

بافقی دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱:۴۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای صباغیان لطفا بدون حاشیه جواب مورد 8 را بدین.منتظریم

حسین از کویجان سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۴:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ودورود به مرد همیشه در صحنه اقای صباغیان ممنون اززحمات شما امیدواریم موفق وموئد باشید بفکرکارگران کارخانجات هم باشید

بافق پنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - ۸:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از اقای صباغیان تشکر می کنیم که دوست دارند برای بافق و بافقی کار انجام دهند
ولی این را هم میدونیم در این مدت بیلشون گلی را بار نکرد بعلت اینکه مجلس جای آدمهای خوب و متدین مثل صباغیان نیست و گردن کلفتهای مثل تابش جای کار برای دیگران نمی گذارند.
فقط از ایشان می خواهیم در این فرصت بافی مانده مجلس در شهر چند کار را پیگیری کنند تا لااقل چند تا یادگاری باقی بماند مثلا جاده بافق یزد یا d19و معادن دیگر که غصب شده و پیگیر امور جوانان الان چند سال است ورزش در بافق تعطیل است و مدیران سنگ آهن فاتحه ورزش را خواندن و جوانهای ما همه قلیونی و پاتوقی شدند خواهشا پیگیریی این امور باشید