وقتی سنگ نرخ گزاری پای تنها نانوایی سنگک بافق را لنگ می کند

دسته: عمومی
۹ دیدگاه
دوشنبه - ۲۲ خرداد ۱۳۹۶

عصر امروز یکی از شهروندان بافقی در گفتگو با خبرنگار “بافق فردا” در رابطه با تعطیلی تنها نانوایی سنگک و همچنین بالا بودن نرخ نان لواش در بافق اعتراض خود را اعلام کرد.

وی که حاضر به افشای نامش نشد گفت: نرخ هر نان در دو سال پیش با وزن ۲۱۰ گرم دویست تومان بود و با تصمیم گیری رییس سابق به ۲۵۰ تومان افزایش یافت.

او اظهار داشت: هر کیسه آرد ۳۰۰ نان لواش می شود و با اضافه شدن ۵۰ تومان به قیمت نان عملا نانوا از هر کیسه ۱۵ هزار تومان اضافه از مشتری پول دریافت می کند.

وی ادامه داد: این در حالی است که قیمت هر عدد نان در سطح استان هنوز ۲۰۰ تومان است.

فرد معترض با بیان اینکه رییس فعلی به این موضوع اشرافیت کامل دارد تصریح کرد: در بافق هیچ کس حاضر به پخت نان سنگک نیست و یک نانوایی شهر نیز به دلیل اینکه دخلش به خرجش نمی ارزید تعطیل شد.

وی خاطر نشان کرد : نان سنگک در استان با قیمت ۸۰۰ الی ۱۰۰۰ تومان بفروش می رسد و در بافق هنوز ۶۵۰ تومان است با این اوضاع شاطر نانوایی سنگک روزانه ۱۱۰ هزار تومان و خمیرگیر ۷۰ هزار تومان و…. مزد دریافت می کنند که مقرون به صرفه نیست.

او گفت: مقرون به صرفه نبودن به این معنا است که فردی که نانوایی سنگک را اداره می کند باید روزانه ۳۰ هزار تومان از جیب بگذارد تا کفاف هزینه روزمره این مغازه شود.

وی با اشاره به اینکه نانوایی لواش در یک ساعت می تواند ۵ کیسه آرد خمیر کند متذکر شد: این در حالی است که نانوایی سنگک در یک ساعت فقط قادر به پخت یک کیسه آرد است.

همشهری معترض بافقی سود خالص یک نانوایی لواش را در ماه ۱۰ میلیون عنوان کرد و یادآور شد : دیگر نانواییها در ماه حتی یک میلیون هم سود ندارند و به همین دلیل تاکنون ۱۱ درخواست نانوایی لواش به اداره صنعت، معدن و تجارت ارسال شده است.

او همچنین بیان کرد: رییس فعلی اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان نیز با توجه به اطلاع از تمامی موارد سکوت اختیار کرده است.

وی از خبرنگار بافق فردا خواست تا در خصوص روشن شدن وضع موجود افزایش نان لواش و نانوایی سنگک پیگیری های لازم را انجام دهد و جوابیه مسئولین را نیز جویا شود.

به همین منظور خبرنگار “بافق فردا ” بلافاصله طی گفتگویی تلفنی با رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بافق در این خصوص سوالاتی مطرح کرد.

ولی اله رنجبر پیرامون موضوع مطرح شده گفت: نرخ آرد و نان در استان توسط کارگروه آرد و نان استان تعیین می شود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بافق اظهار داشت : قیمت انواع نان در سال 93 توسط مراجع قانونی ذیربط تعیین و ابلاغ شده است.

وی افزود: 40 تومان افزایش قیمت نان نیز در آخرین بررسی ها و کار کارشناسی انجام شده بر ما روشن و واضح است و به جد پیگیر اصلاح این موضوع از طریق مجاری قانونی هستیم.

رنجبر با بیان اینکه در آینده نزدیک نرخ نان لواش در شهرستان مشخص می شود تصریح کرد: بی انصافی است موضوعی که توسط اداره مشخص شده و در حال مرتفع شدن است بدون داشتن اطلاعات کافی در فضاهای مجازی منتشر شود.

وی همچنین در پاسخ به اینکه چرا قیمت نان سنگک در شهرستان نسبت به سایر نقاط استان کمتر است بیان کرد: قیمت یکسان است و تفاوتی وجود ندارد و موضوع تعطیل شدن این نانوایی ابعاد دیگری غیر از قیمت مصوب دارد.

رنجبر در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا شما پیرامون آنچه در رابطه با افزایش قیمت نان لواش می دانستید سکوت کردید گفت: به شدت این موضوع را تکذیب می کنم ریشه یابی و بررسی توسط خود اداره انجام شده است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بافق همچنین افزود: از برخی پیامها که از روی بی اطلاعی منتشر شده گلایه مند هستم چرا که دفاع از منافع مردم جز وظایف ذاتی ما می باشد و تاکنون هیچ کوتاهی از جانب این اداره انجام نشده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۹۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
مشتری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۷:۱۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اقای رنجبر میشه بفرمایید نونوایی خوب تو بافق کجاست هر کدام را که سر میزنی خرابه وقتی بهشون میگی میگن آردش خوب نیست . اگه درست میگن چرا آرد خوب تو بافق نمیاد نونای بافق را تا داغ هست باید بخوری وگرنه دیگه به در د نمیخوره ولی تو هر شهر دیگه میری واقعا نونش خوبه لطفا پیگیری کنید و بفرمایید به چند نونوایی سر زدید و تذکر یا تعطیل کردید؟

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۲۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

همون بهتر که تعطیل شد، نان سنگک یزد کجا و این نان سنگک کجا…

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

قیمت نان سنگ یکسان نیست وتفاوت داردهمین نون سنگک دریزد1000و1500تومان به فروش میرسد

محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
ای کاش این نانوایی مدیریتی داشت
نانوایی دادن اجاره به افراد غریبه
بعدم صاحب مغازه دنبال پرورش ماهی
هر وقت میخواستن پخت میکردن
نظمی نداشت نون بی کیفیت
نان سنگک مشهد قم تهران از تنور بیرون بیاوریدشما هم
ماهی 10 میلیون دارید
جناب آقای فلاح عزیز
پرورش ماهی نونش بیشتر هست مطمئن باشید
هرکس بامش بیش برفش بیش

محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۲:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نانوایی هیچ مدیریتی نداشت
فقط اجاره
صاحب نانوایی دنبال پرورش ماهی هست
نانوایی به امان خدا

امیریان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۲:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

صاحب مغازه رفته دنبال پرورش ماهی
نانوایی اجاره
نون نیست

روای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۷:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نون بابا حیدر واقع در خیابان مسکن مهر رو بگیر بخور ببین چقدر خوبه

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۵:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای رنجبر واقعا برای کیفیت نان متاسفیم یادم هست اوایلی که نان گران شده بود نانواها برای جلب مشتری روی نان تخمه می ریختن و کیفیت نان هم بهتر شده بود اما حالا …..! چرا نظارت روی کیفیت این نعمت خدادادی ندارید تا اینقدر ضایعات نداشته باشیم . فردای قیامت باید جوابگوی مردم و خداوند باشید

راوی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

نون یزد رو میخوردی هرگز این حرف نمیزدی کیفیت نون بافق عالیه