بهره مندی بیش از هزار و پانصد نفر در مزارع کشاورزی بافق از راه آسفالته

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
دوشنبه - ۲۲ خرداد ۱۳۹۶

فرماندار بافق با بیان اینکه راههای دسترسی باعث توسعه کشاورزی شهرستان می شود گفت: با راه اندازی راههای مزارع کشاورزی بیش از هزار و پانصد نفر از آن بهره مند می شوند.

محمد زاده رحمانی در حاشیه بازدید از راههای دسترسي به چاه هاي کشاورزی این شهرستان گفت: احداث راههای دسترسی کشاورزی در قالب اجرای پروژه هاي مشارکتی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه در ابتدا اهالی و بهره برداران اقدام به زیرسازی راهها می کنند عنوان کرد: پس از تایید اراده راه و شهرسازی شهرستان، قير مورد نياز توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تخصيص و تامين مي شود.

فرماندار بافق با اشاره به اینکه هزینه اجراي روكش اين راهها از منابع داخلي شهرستان تامين مي گردد، تصریح کرد : از ٣ ماه گذشته احداث ۶ راه دسترسی به طول تقريبي ٢٣ كيلومتر انجام شده و يا در دست انجام است و ١٠ راه ديگر به طول تقريبي ٢٢ كيلومتر نيز در دستور كار قرار گرفته است.

وی همچنین با بیان اینکه بافق مي تواند به قطب کشاورزی در استان بویژه در دو محصول استراتژيك خرما و پسته تبديل شود، خاطر نشان کرد: راههای دسترسی باعث سهولت تردد اهالی و بهره برداران می شود که این عامل نقش مهمی را در توسعه کشاورزی ایفا خواهد کرد.

زاده رحمانی افزود: قیر ٢٣ کیلومتر از راهها تخصیص داده شده و پیشنهاد ده نقطه دیگر نیز به اداره راه و شهرسازی شهرستان ارائه شده است.

وی مجموع آسفالت و زیرسازی راههای دسترسی به آبادي ها و چاه هاي كشاورزي بافق را ۴۵ کیلومتر عنوان کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
majid.khodabakhshi این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱:۵۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درود برشما فرماندار توانمند و سختکوش شهرستانمان.خدا قوت بزرگوار

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام . جناب اقای فرماندار شما که در شروع کار های خوب و جدید نمونه هستید لطف کنید در زمینه احیای قنوات فکری کنید یک تیم کارشناسی دعوت کنید تا این کا ر به سبک جدید و مهندسی از این شهرستان شروع شود . چه اشکال دارد که شهرستان بافق به عنوان نمونه اولیه دراحیای قنوات در کشور معرفی شود همیشه که نباید منتظر بالایی ها نشست با ایجاد مخزن در بالا دست شهرستان و هدایت اب ها از طریق لوله به مخزن و نهایتا به مزارع و در عوض بستن چا ه ها و جایگزین کشت مناسب و ابیاری مهندسی شده می توان در این کار موفق بود . تشکر از شما

علی اصغر رنجبر بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱:۱۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام وخدا قوت به فرماندار عزیزمان جناب مهندس زاده رحمانی .درود بی پایان به این مرد خستگی ناپذیر دست مریزاد (بزاز دوم) که در همه ی زمینه های پیشرفت وتوسعه ی شهرستان بافق پیشقدم بوده وازهیچ تلاشی برای پیشرفت این شهرستان محروم دریغ نمیکنید انشاالله که درهمه ی امور بیش از پیش موفق باشید خداوند انشاالله حافظ تمام دلسوزان به این شهر ونظام مقدس جمهوری اسلامی باشد بویژه مهندس زاده رحمانی فرماندار محبوب . انشاالله .