كارگر و كارفرما به حقوق هم احترام بگذارند

دسته: عمومی
یک دیدگاه
سه شنبه - ۳۰ خرداد ۱۳۹۶

IMG_20170620_012411

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ صبح امروز دوشنبه جلسه کمیسیون کارگری شهرستان بافق با حضور نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت، اعضای شورای تامین شهرستان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستاني عضو این کمیسیون در محل فرمانداری بافق برگزار شد.

IMG_20170620_012412

فرماندار بافق در این جلسه که به منظور ادامه بررسی مسائل و مشکلات مجتمع معدنی سرب و روی کوشک برگزار شد، اظهار داشت: ایمنی کار و امنیت شغلی کارگران دو مقوله مهم و اساسی کار در معادن می باشد که می بایست مدیران معادن و صنایع مد نظر خود قرار دهند.

IMG_20170620_012356

محمد زاده رحمانی در ادامه به بیان گزارشی از اقدامات صورت گرفته پیرامون رفع مشکلات کارگران معدن کوشک پرداخت و اظهار داشت: ارتقای سطح ایمنی کار، تغییر ساعت کار به روال گذشته، اجرای طرح طبقه بندی و پرداخت حق اولاد، از مهمترین خواسته کارگران معدن کوشک بود که طی جلسات متعدد این موضوعات پیگیری و مقرر شد اقدام لازم در این زمینه صورت گیرد.

IMG_20170620_012401

وی در ادامه با اشاره به اینکه باید محیطی فراهم شود که کارگران و کارفرمایان به منافع خود دست یابند، افزود: همواره حمایت از حقوق کارگران در سایه احقاق حق کارفرمایان سرلوحه کار ما بوده است و تلاش داریم که در این میان هیچکدام از طرفین متضرر نشوند.

IMG_20170620_012353

زاده رحمانی در پایان با اشاره به کمبودهای موجود در بحث ایمنی معادن و ضرورت ارتقای آن در پیشگیری از حوادث، خواستار تشکیل کارگروه پیگیری ارتقای ایمنی در سطح استان یزد شد.

IMG_20170620_012347

در ادامه این نشست حاضرین به بحث و تبادل نظر پیرامون رفع مسائل و مشکلات معادن شهرستان بافق پرداختند و پس از آن با حضور در مجتمع معدنی کوشک بافق ضمن بازدید، از نزدیک با کارگران این معدن گقتگو و درجریان مشکلات آنان قرار گرفتند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نوش دارویی و بعد از مرگ سهراب آمدی.
حتماً باید یک نفر کشته شود تا مسئولین والا مقام به فکر تشکیل جلسه و ارائه راهکار و احقاق حقوق کارگر بیافتند.