نقشه شوم اردکان برای یوز بافق

دسته: عمومی
۷ دیدگاه
یکشنبه - ۴ تیر ۱۳۹۶

بعد از غصب معادن و آنومالی های بافق با تغییر مرزهای جغرافیایی در سالهای گذشته توسط شهر همجوار و همسایه (اردکان) و بردن تمام رونق جوار معدنی و سنگ اندازیهای پیاپی برای عدم پیشرفت بافق در این زمینه ،حالا نوبت به داشته های زیست محیطی شهرستان رسیده و شاهد آن هستیم که اردکانی ها با درج اخبار مختلف در صدد سند زدن یوز آسیایی به نام خود برآمده اند.

در اینکه چرا مسؤلین شهر ما بجز کارهای روزمره هیچ گاه در زمینه این زیاده خواهی ها و فرصت طلبی های اردکان اقدام مثبتی نمی کنند از سؤالات اساسی است که پاسخی برای آن یافت نمی شود مگر ترس از برکناری از پست و مقام توسط اردکانی هایی که در پستهای کلیدی استان مانند استانداری و غیره حضور دارند و از طرفی نفوذی که این همسایه شوم در لایه های بالایی قدرت دارد.

خبر زیر را بخوانید:

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردکان از مشاهده دو قلاده یوزپلنگ در پناهگاه حیات وحش دره انجیر این شهرستان خبر داد.
مرتضی عزیزی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردکان در این باره گفت: این گزارش به دنبال ترددهای بسیار زیاد و ثبت تصاویر توسط دوربین‌های تله‌ای در این پناهگاه ارائه شد. به این ترتیب که محیط‌بان اکبر جعفرپور برای مشاهده مستقیم و بررسی سلامت و تعداد دقیق یوزپلنگ‌ها اقدام به کومه‌نشینی کرد و پس از 10 روز کومه‌نشینی از ساعت 4 صبح لغایت 8 شب و رعایت تمام اصول مربوط به استتار و موارد دیگر به اتفاق قرق‌بان امیرحسین محمدی‌نژاد ساعت 6:30 روز 29 خرداد ماه امسال موفق به مشاهده دو قلاده یوزپلنگ از فاصله 10 متری شدند.
به گفته وی، به دلیل رعایت تمام موارد استتاری توسط ماموران، یوزپلنگ‌ها در آرامش کامل روی آبشخور اقدام به نوشیدن آب و بررسی و نشانه‌گذاری در منطقه کردند و براساس مشاهدات، شرایط بدنی و ظاهری آنها سالم و کاملا سرحال بودند.
این مسئول یادآور شد: ماموران محیط‌ زیست شهرستان همچنین در حدود 20 دقیقه موفق به مشاهده و تصویربرداری از این دو یوزپیلنگ شده‌اند که این موفقیت در کشور بسیار نادر و مرهون تجربه و دقت و صبر محیط بانان مذکور است.
عزیزی ادامه داد: پناهگاه حیات وحش دره انجیر یکی از مهمترین زیستگاه‌های یوزپلنگ آسیایی در حوزه کویر مرکزی است که به دلیل دارا بودن شرایط طبیعی و وجود مرکز یوزپلنگ آسیایی و زیر ساخت‌های مناسب می‌تواند به عنوان یکی از مهمترین سایت‌های مطالعاتی کشور قلمداد شود.
گفتنی است؛ یوزپلنگ‌های مشاهده شده همان برادرهایی بودند که در سال 89 در پارک ملی سیاه کوه به دنیا آمده بودند و حدود 7 سال است که زندگی خود را در حوزه شهرستان اردکان با سلامت گذرانده‌اند و در زمان‌های جفت یابی به مناطق حاشیه‌ای شهرستان اردکان، نظیر بافق و بهاباد نیز تردد داشته‌اند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

عجیب است که بافق و بهاباد را حاشیه خود دانسته اند.غرور و توهم بیجا تا چه حد

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اردکان غاصب

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این بود هماهنگی نمایندگان استان یزدی که صباغیان میگفت
از پشت دارند خنجر میزنند و شما خنده هاشون را میبینید.

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کسی که این مطلب رو نوشته خیلی از مسائل مربوط به حیات وحش بی اطلاع بوده . دوست عزیز گستره زیستگاه یوز کل مناطق دشتی استان یزد و سمنان و خراسان هست البته در کرمان و اصفهان هم دیده شده . کی گفته یوز مال بافقه که حالا شما برآشفتی . یوز ها در منطقه وسیعی زندگی میکنند و در فصل های مختلف بین مناطق دشتی و کوهستانی و تپه ماهوری در جابجایی هستند . محل زندگی یوز که منحصر به مرز های خودساخته ما انسان ها نمیشه . خواهشا قبل از درج مطلب در سایت کمی مطالعه بفرمایید .

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - ۴:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یوز ها در بین مناطق جابه جا میشوند آیا بافق و بهاباد هم جابه جا میشوند از کی تا حالا بافق و بهاباد شدن حاشیه های اردکان . ماخودمون شهرستانی

محمد رضا برزگری بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - ۷:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اردکان همیشه نقشه های شوم دارد براش قانون و منطق هم مفهومی ندارد.

ابراهیم غلامرضاپور این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - ۲:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام این چه متنی که در بافق فردا کار شده خواهشا حذف کنید مگر یوز مثل انسان هست که در یک جا ساکن بشه این حیوانات گستره خانگی وسیغی دارن که در هلال کویر مرکزی ایران در حال زیست می باشند و در هرکجا امنیت و طعمه و عدم رقیبی مثل پلنگ باشه به راحتی زندگی میکنن و دایم در حال جابجایی می باشند خواهشا درست تیتر بزنید و از این مطالب تفرقه برانگیز پرهیز کنید حداقل در زمینه حیات وحش