همه مجری مناسب سازی معابر باشیم

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۷ تیر ۱۳۹۶

IMG_20170103_212746

هر یک از شهروندان گرامی می توانند مجری قوانین مناسب سازی باشند
در راستای برنامه ملی مناسب سازی اماکن و معابر،هر یک از شهروندان عزیز می توانند با همکاری ،مشاوره و نظارت کارشناس مناسب سازی بهزیستی،مکان مربوط به خود را مناسب سازی کنند برای مثال،اصناف می توانند مناسب ساز فروشگاه ها و مغازه های در اختیار خود باشند.
هدف مناسب سازی:بهره مندی قشر دچار آسیب و در معرض آسیب جسمی مانند معلولین ،سالمندان،ناتوایان جسمی،از حقوق خود در رفت و آمد آسان و بدون مانع در معابر و اماکن بنابر حفظ کرامت و جایگاه این عزیزان است.
اجرای قوانین مناسب سازی نیز می تواند عامل پیشگیرانه در بروز بیماری ها و ناتوانی های جسمی باشد.برای نمونه:سطح شیب دار استاندارد(رمپ) در مقایسه با پله،می تواند مانع بروز بیماری های ستون فقرات گردد.
مناسب سازی همان استانداردسازی مکان و معبر به صورتی که حرکت شخص،آسان و بدون کمترین فشاری به جسم برای فرد دچار آسیب جسمی و غیر او باشد.
اخیرا اجرای این قوانین در سطح شهر روند رو به رشدی دارد که از همت شهرداربافق در اجرا و اصلاح قوانین مربوط،مدیرعامل شرکت سنگ آهن،سرپرست و مسئول نوسازی شهرک آهنشهر به جهت پیگیری مناسب سازی این شهرک در سال جاری، اعضاء کمیته مناسب سازی،شورای سالمندان شهرستان و عموم شهروندان که برای رسیدن به شهری بدون مانع تلاش دارند کمل سپاس را داریم.
سامانه ملی پیامکی معبر،جهت طرح مشکلات هم میهنان در خصوص مناسب سازی معابر و اماکن عمومی در خدمت کلیه مسئولین و شهروندان گرامی است.
روابط عمومی بهزیستی بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۸
برچسب ها: