راه اندازی اولین کاروان پیوند با حضور ۱۵۰ صنعتگر صنایع دستی در یزد

دسته: عمومی , محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری , میراث فرهنگی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۱ تیر ۱۳۹۶

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از راه اندازی اولین کاروان پیوند با حضور ۱۵۰ صنعتگر در حوزه های مختلف صنایع دستی خبر داد.

فاطمه دانش یزدی در حاشیه برگزاری نوزدهمین مجمع هم اندیشی توسعه شهرستان بافق با بیان اینکه این کاروان در دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان حضور دارد اظهار داشت: این نمایشگاه از ۱۴ الی ۱۸ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه های استان برپا می شود که صنعتگران و هنرمندان در حوزه بامبو، حصیر و بوریا در کارگاههای زنده تبادل اندیشه می کنند.

دانش یزدی با اشاره به اینکه کاروان پیوند با حضور ۸ استان کشور در این نمایشگاه شرکت می کند تصریح کرد: هنرمندان حصیر باف از مناطق شمالی و جنوبی کشور در دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی فعالیت خواهند داشت.

وی هدف از برگزاری کاروان پیوند را ایجاد نوآوری در صنایع دستی بویژه حصیربافی عنوان و یادآور شد :صنعت حصیربافی استان به دلیل وجود نخلستانهای متعدد مختص بافق است و می تواند به عنوان یک برند برای این شهرستان ثبت جهانی شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همچنین افزود:اشتغال پایدار در صنایع دستی یکی از ارکان اساسی تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: اشتغال پایدار و خود اشتغالی جامعه هدف در صنایع دستی استان و حمایت از صنعتگران می تواند باعث ترغیب در خرید صنایع دستی و افزایش سودآوری شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۳
برچسب ها: