پلیس و دستگاه قضا، لازم و ملزوم یکدیگرند

دسته: اجتماعی
یک دیدگاه
یکشنبه - ۱۱ تیر ۱۳۹۶

فرمانده انتظامی شهرستان بافق در تعامل قضایی با دادگستری شهرستان گفت: تعامل قضا و ناجا، لازم و ملزوم یکدیگر است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “محمد کمالی” با حضور در دادگستری شهرستان، ضمن تبریک هفته قوه قضاییه به حجت الاسلام والمسلمین شاهدی رئیس دادگستری شهرستان و دیگر قضات این مجموعه، کار پلیس و دستگاه قضا را لازم و ملزوم یکدیکر دانست و افزود: اگر این تعامل و همکاری دستگاه ها با یکدیکر نباشد نمی توان امنیت را برقرار کرد.

سرهنگ کمالی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری خوب دستگاه قضایی با پلیس شهرستان در همه امورات تصریح کرد: این تعاملات باید همچنان مستمر باقی بماند و بر غنای آن نیز هر روز افزوده شود؛ چرا که تعامل، هماهنگی و ارتباط مستمر و نزدیک بین دستگاه قضا و نیروی انتظامی باعث حذف خیلی از اضافه کاری های اداری و تسریع در روند رسیدگی به جرایم و برخورد با مجرمان می شود.

حجت الاسلام والمسلمین شاهدی رئیس دادگستری شهرستان نیز ضمن تقدیر از حضور پلیس در دادگستری شهرستان، به تشریح پرونده های قضایی در هفته گذشته که مربوط به تصادفات، چک بلامحل و موادمخدر بود پرداخت و افزود: پلیس و تعاملات آن با ادارات دیگر نیز باعث پیشگیری از آسیب های اجتماعی می شود.

در ادامه “سجاد اعتباری” دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بافق نیز ضمن تقدیر از اقدامات و تلاش های نیروی انتظامی شهرستان گفت: طبق بازدیدهای نوبه ای که از کلانتری و یگان های انتظامی داریم مشکلی در زمینه پرونده ها وجود ندارد و فرمانده انتظامی شهرستان ضمن اشراف به همه امور، پیگیر همه مسائل نیز هستند و امورات به خوبی پیش می رود و امنیت خوبی در شهرستان برقرار است.

وی تصریح کرد: هر چه دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با هم تعامل و هماهنگی بیشتری داشته باشند فضا برای مجرمان تنگ تر شده و مردم احساس امنیت و رضایت بیشتری خواهند داشت.

اعتباری، تعامل بین نیروی انتظامی و دستگاه قضایی را بستر و لازمه امنیت موثر در پیشگیری از جرایم دانست و در راستای تعامل هر چه بهتر قضا و ناجا در روند رسیدگی به تعدادی از پرونده ها قرار گرفت.
گفتتی است، در پایان نشست، در خصوص آموزش ضابطین در کلانتری ها و پاسگاه ها، معایب و محاسن موجود در پرونده ها و غیره مواردی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام . ضمن تبریک به حضرتعالی . خواهشمند است اقدامات پیشگیرانه جهت توجیه و برخورد غیر مستقیم با این کارناوال های عروسی انجام شود با همکاری فرمانداری و دادگستری و نیروی انتظامی و مسؤلین شهر یک برنامه ریزی و اعلام عمومی شود و در صورت هنجار شکنی بعد از مراسم با انها برخورد شود مسلما در جای دیده نشده که اشخاصی به خاطر حالا به نوعی شادی بخواهند نظم و ارامش و فرهنگ جامعه را در ملا عام تحت شعاع قرار دهند با تشکر از شما