در مراسم بزرگداشت اهل قلم :سردیس محمد مفید مستوفی بافقی رونمایی شد

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
یک دیدگاه
چهارشنبه - ۱۴ تیر ۱۳۹۶
سردیس محمد مفید مستوفی بافقی رونمایی شد

صبح امروز در مراسم پاسداشت اهل قلم از سردیس محمد مفید مستوفی مورخ نامی، شاعر و فرهیخته بافقی رونمایی شد.

IMG_20170705_141059

شهردار بافق در این مراسم ضمن گرامیداشت روز قلم به صاحبان قلم و اندیشه با بیان اینکه این سردیس در طول ۸ روز توسط استاد نامدار کشور “جعفر نجیبی” ساخته شده است گفت: اواخر سال ۹۵ کمیته ای به منظور برگزاری اولین سمپوزیوم ساخت شهدا و مفاخر شهرستان بافق تشکیل شد.

IMG_20170705_150434

سیدعلی نوروززاده با اشاره به اینکه ساخت ۸ اثر دستمایه این سمپوزیوم بود اظهار داشت: در این کمیته، ساخت سردیس ۵ سردار سرافراز دفاع مقدس، آیت الله شیخ محمد تقی بافقی، آیت الله سید محمد میرغنی زاده و محمد مفید مستوفی بافقی مصوب شد.

IMG_20170705_150437

وی افزود: ساخت سردیس محمد مفید مستوفی بافقی به عنوان یکی از چهره های ماندگار شهرستان بافق برای اولین بار در دستور کار قرار گرفت.

شهردار بافق با اشاره به تشکیل کمیته ای با حضور فرهیختگان و اساتید بیان کرد: به دلیل اینکه چهره مشخصی ازمحمد مستوفی در دست نبود از طریق بررسی دوره زندگی، چهره نگاری، بازآفرینی چهره،نوع پوشش و لباس و محل سکونت زندگی این طرح مورد تصویب قرار گرفت.

نوروززاده با بیان اینکه برای ساخت این طرح یکصد و سی میلیون ریال هزینه شده است خاطرنشان کرد: جنس سردیس فایبرگلاس است و پس از افتتاح باغ مشاهیر، مجموعه ای ازتندیس و سردیس های شهدا، مفاخر و مشاهیر و نامداران بافقی از جمله سردیس محمد مفید مستوفی بافقی از جنس برنز در آن نصب می شود.

وی شروع چنین فعالیت هایی را نقطه قوت و جاذبه ای خاصی برای شهرستان عنوان و ابراز امیدواری کرد: این حرکت شروعی برای برداشتن گامهای بلند برای پاسداشت نام و یاد مفاخر و شهدای والا مقام شهرستان بافق باشد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۶۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام .شهید سردار شهید ناصر جما ل بافقی همکار شهید تهرانی مقدم پدر موشکی ایران فراموش نشه.
رجوع به کتاب ناصر حسین تالیف فائضه غفار حدادی.