برپایی غرفه فرهنگی رسانه ای به مناسبت هفته بدون دخانیات در بافق

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۷ تیر ۱۳۹۶

به مناسبت هفته ملی بدون دخانیات (۱۰ الی ۱۶ ) تیرماه با شعار « دخانیات تهدیدی برای همه » به همت مرکز بهداشت شهرستان بافق و با همکاری شهرداری و کانون فرهنگی تبلیغی آیت ا… حاج شیخ محمدتقی بافقی(ره) غرفه فرهنگی رسانه ای در محل ورودی پارک آبشار برپا گردید.

b0a0da6e-2fc1-41a2-b4d7-5f3fbd1f15dc

محتوای غرفه بدین شکل بود که با پوسترهایی دو گروه ترسیم شده؛ که یک گروه شامل تصاویر افراد موفق، اعم از شهدا، ورزشکاران، چهره ها ی برجسته علمی و گروه دیگر شامل تصاویر افراد سیگاری و معتاد می شد؛ در وسط تصاویر دو گروه، آینه ای قرار داشت که مخاطب خود را در آن گروه مشاهده می کرد و سپس به راحتی می توانست به بنری -که در وسط دو گروه با عنوان « شما شایسته حضور در کدام گروه هستید؟! » نصب گردیده بود- پاسخ دهد و نسبت به وضعیت خود قضاوت و تأمل کند.

همچنین در کناره های این غرفه پوسترهایی پیرامون مضرات دخانیات نصب شده بود.

efd24e60-3d8c-4684-8ded-a819f0d78a7f
جنب غرفه بروشور آموزشی با عنوان «آیا با خواندن این مطلب باز هم قلیان می کشید؟» در بین مراجعه کنندگان توزیع می شد. همچنین بروشور مذکور در امامزاده عبدا…(ع) و نمازجمعه پخش گردید.
ضمناً کلیپ هایی تاثیرگذار درباره ضررهای استفاده از مواد مخدر و تأثیر زیان باری که بر مصرف کنندگان می گذارد از طریق ویدئو پروژکتور برای مردم به نمایش گذاشته شد. خوشبختانه اکثر مراجعه کنندگان به پارک آبشار از غرفه بازدید کردند و نظرات مثبت و امید بخشی در دفتر نظرات ثبت کردند و نیز به صورت چهره به چهره در مورد مضرات مصرف سیگار و قلیان برای مراجعین توضیح داده می شد. این غرفه از چهارشنبه ۱۴/۴/۹۶ فعالیت خود را آغاز کرد و تا جمعه ۱۶ تیرماه ادامه داشت.
همچنین مرکز بهداشت در این هفته لبنیاتی هایی که به دنبال پیگیری های مرکز بهداشت و آگاهی از مضرات دخانیات از فروش محصولات دخانی خودداری کردند را مورد تشویق قرار داده و پوستر زیر را در فروشگاه آن ها نصب نموده است.

۴۲۶dc802-3494-4a86-9ff6-f6d7599f8c0a

روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۵۶
برچسب ها: