مبینا فلاح :بانوان می توانند با حجاب اسلامی در همه ی عرصه ها بهترین باشند

دسته: ورزشی
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۲۲ تیر ۱۳۹۶

گفتگو با بانوی ورزشکاربافقی به مناسبت هفته عفاف و حجاب
مبینا فلاح : بانوان می توانند با حجاب اسلامی در همه ی عرصه ها بهترین باشند.

دارنده چندین مدال رنگارنگ مسابقات رنکینگ کشوری و جهانی در گفتگویی اختصاصی با پایپاه اطلاع رسانی ورزش و جوانان بافق اظهار کرد: بانوان می توانند با حجاب اسلامی در همه ی عرصه ها بهترین باشند.

مبینا فلاح بانوی محجبه بافقی و دارنده چندین مدال رنگارنگ در مسابقات رنکینگ کشوری و جهانی گفتگویی اختصاصی به مناسبت هفته عفاف و حجاب با پایگاه اطلاع رسانی اداره ورزش و جوانان بافق انجام داد.

آنچه در ذیل می خوانید ماحصل این گفتگوست:
– لطفا خود را معرفی نمائید؟
مبینا فلاح هستم. ۱۸ سال سن و فعال در رشته تیراندازی با کمان
– علاقه تان به ورزش و رشته ورزشی تیراندازی با کمان از کجا شروع شد و چه شد به ورزش روی آوردید؟
علاقه ام به ورزش از سن خیلی کم شروع شد و تشویق ها و حمایت های مادر و پدرم باعث شد از سن ۱۰ سالگی ورزش را شروع کنم ، در ابتدا در کاراته فعالیت می کردم که در این رشته دارای چندین مدال قهرمانی شدم ولی با توجه به اینکه در تیراندازی با کمان علاقمند بودم پیشرفت کنم از سن ۱۴ سالگی و به صورت حرفه ای این رشته ورزشی را ادامه دادم

– کمی از عملکرد و سوابقتان بگوئید.هم اکنون در کجا به رشته تیراندازی با کمان مشغول هستید و تاکنون موفق به کسب چه مقام ها و عناوینی در رقابتهای مختلف شده اید؟
هم اکنون در ادروی تیم ملی حاضر هستم و در کنار سرمربی و بازیکنان تیم ملی فعالیت خود را انجام می دهم و مهمترین مدالی که توانستم برای کشورم به دست بیاورم مدال برنز جهانی در مسابقات لاس وگاس آمریکا بود

– آیا موضوع حجاب در مسابقات و میادین ورزشی محدویتی برای شما ایجاد نمی کند؟
خیر . بانوی مسلمان ایرانی حجاب را به عنوان یک ارزش انسانی و اخلاقی انتخاب کرده و با همین حجاب فرصت کسب افتخار و برزو استعدادهای خود در تمامی عرصه ها را دارد.

– آیا حجاب مانع موفقیت بانوان ایرانی نمی شود؟
به هیچ وجه . بلکه معتقدم در بسیاری از موارد باعث رشد و تعالی نیز می شود.

– آیا موفقیت با لباس کامل برای شما لذت بخش است ؟
بله . وقتی به عنوان یک بانوی محجبه بر سکوی قهرمانی قرار می گیریم، احساس موفقیت دو چندانی می کنیم.

– بدون تردید افتخار آفرینی بانوی مسلمان ایرانی برای تمامی بانوان این سرزمین غرور آفرین است. در هنگامی که بعنوان بانوی محجبه بر سکوی جهانی قرار گرفتید چه احساسی داشتید؟
قطعا احساس خوشایند و لذت بخشی است که به عنوان نماینده کشورم بتونم پرچم کشور رو بالا ببرم و اینکه به جهانیان نشان بدهم که حجاب برای بانوان محدودیت نیست و بانوان میتوانند با حجاب اسلامی بهترین باشند.

– از نظر شما بهترین راه ترویج حجاب چیست ؟
-از نظر من بهترین راه ترویج حجاب تنوع در لباس های پوشیده حتی با رنگ های شاد است. متاسفانه تصور جهانیان از حجاب منطبق با واقعیت های این ارزش اخلاقی و اجتماعی نیست.
به نظر من میشه با روسری های خوشرنگ و شال با حجاب کامل در مسابقات شرکت کرد تا چهره اسلام رو به بهترین شکل نشان بدهیم .

– آیا نسبت به این مسئله که الگویی شایسته برای دختران جوان ایران باشید، احساس مسئولیت می کنید؟
بله قطعا همینطوره
من همیشه حساسیت زیادی روی رفتار، طرز تفکر،طرز صحبت کردن ، نوع لباسی که انتخاب می کنم دارم چون کسانی که ما رو میشناسند جور دیگه ای نگاه می کنند و سعی میکنند از قهرمانان و چهره های سر شناس الگو برداری کنند.

– صحبت پایانی و توصیه به جوانان؟
تشکر میکنم از شما که این مصاحبه را تهیه کردید تا نظرات قهرمانان این سرزمین را در مورد موضوع حجاب و ترویج آن بدانید.
توصیه می کنم همیشه ورزش کنید و شاد باشید حتی اگر نمی خواهید ورزش را حرفه ای دنبال کنید ورزش را برای سلامتی جسم و روحتان انتخاب کنید.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۲
برچسب ها: