رئیس سازمان بهزیستی کشور:تخصیص اعتبار ۹۰۰میلیاردتومانی به اشتغال معلولان /لایحه حمایت از حقوق معلولان الزام آور است

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۲۹ تیر ۱۳۹۶
تخصیص اعتبار ۹۰۰میلیاردتومانی به اشتغال معلولان /لایحه حمایت از حقوق معلولان الزام آور است

رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه بهره برداری از مرکز توانبخشی رحمت بافق با اشاره به به اقدامات انجام شده در زمینه اشتغال معلولان گفت: بر اساس مصوبه مجلس ، 900میلیارد تومان برای اشتغال معلولان دراختیار بهزیستی قرار گرفته است .

رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه بهره برداری از مرکز توانبخشی رحمت بافق با اشاره به به اقدامات انجام شده در زمینه اشتغال معلولان گفت: بر اساس مصوبه مجلس ، ۹۰۰میلیارد تومان برای اشتغال معلولان دراختیار بهزیستی قرار گرفته است .

محسن بند پی افزود: افرادی که بنگاههای اقتصادی دارند در صورت نیاز به تسهیلات به شرط به کارگری افراد معلول از تسهیلات با بهره حداقلی برخوردار می شوند.

وی خاطر نشان کرد: هر بنگاهی که افراد معلول را در اختیار گیرد و زمینه اشتغال آنان را فراهم کند ، بیمه کارفرمای آن بنگاه توسط بهزیستی پرداخت می شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: خود افراد معلول نیز می توانند از تسهیلات وام استفاده کنند و در زمینه اشتغال اقدام نمایند.
محسنی بند پی بیان داشت : بر اساس مصوبه شورای عالی اقتصاد وام مصوب شده برای اشتغال معلولان ۲۰میلیون تومان با بهره حداقل است .

وی گفت: در زمینه اشتغال معلولان برای آموزش های فنی و حرفه ای نیز تفاهم نامه ای جهت افزایش مهارت های فنی و حرفه ای انجام شده است که هزینه آموزش معلولان د رمراکز فنی و حرفه ای ، و در تعهد سازمان بهزیستی قرارگرفته است .

رئیس سازمان بهزیستی کشور در زمینه اشتغال معلولان در نهادهای دولتی با اشاره به قانون مصوب سال ۱۳۸۳مبنی بر تخصیص ۳درصد اشتغال از جامعه هدف معلولان توسط سازمان های دولتی و برنامه بودجه افزود: این قانون تاکنون نتوانسته است رضایت کامل معلولان را جلب نماید و زمینه اشتغال آنان فراهم به طور کامل نشده است .

محسنی بند پی تصریح کرد: به همین منظور لایحه جدید حمایت از حقوق معلولان به مجلس ارائه شده است که برای سازمان استخدام کشور الزام آور و تعهد آور است و باید نخست سهیمه ۳درصد را جدا کند و خود سازمان بهزیستی متولی پیگری امور حقوق معلولان است .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۲
برچسب ها: