مردم بافق درباره روز خبرنگار و خبرنگاران شهرستان چه می گویند؟

دسته: اجتماعی , اخبار ویژه
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۶ مرداد ۱۳۹۶
مردم بافق درباره روز خبرنگار و خبرنگاران شهرستان چه می گویند؟

واژه خبرنگار برای مردم جامعه و بویژه شهرستان بافق بسیار آشنا است.

واژه خبرنگار برای مردم جامعه و بویژه شهرستان بافق بسیار آشنا است.

آنان خبرنگار را پل ارتباطی بین خود و مسئولان شهر می دانند و از آنان توقع دارند با چشمان تیزبین و گوشهای شنواتر از دیگران آنچه در شهر روی می دهد را بدون اغراق بیان کنند.

در آستانه روز خبرنگار ،خبرنگار “بافق فردا ” به جمع مردم این شهرستان رفت و پیرامون رسانه، خبر و خبرنگار با آنها به گفتگو نشست.

احمد قلی پور صاحب مغازه تعمیرات لوازم صوتی و تصویری خیابان مهدیه کار خبرنگار را کاری بس سخت و دشوار عنوان کرد و گفت: گرچه علاقه ای به این شغل ندارم اما دوست دارم آنچه می شنوم و به عنوان خبر می خوانم فقط صداقت باشد.

IMG_20170807_134322

وی با بیان اینکه در بین خبرنگاران شهرستان حبیبیان و سایت بافق نیوز همچنین هفته نامه افق کویر را می شناسد افزود: گاهی اوقات واقعیت آنچه اتفاق افتاده به مردم منعکس نمی شود.

قلی پور ادامه داد: تغییر و تحول در خبر اصلا کار نادرستی است و خبرنگار باید از صداقت در گفتار و کلام برخوردار باشد.

وی با اعلام اینکه از روز اختصاصی خبرنگار اطلاعی ندارم خاطر نشان کرد : خبرنگار آیینه تمام نمای جامعه است.

محسن عبدالغفوری صاحب مغازه جواهری اسلامی روز شهادت شهید صارمی را روز خبرنگار عنوان و یادآور شد: رسانه ها بافق را اصلا نمی شناسم.

IMG_20170807_134320

وی افزود: وقت کافی برای خواندن خبر ندارم اما همواره دوست داشتم یک خبرنگار ورزشی باشم.

عبدالغفوری با بیان اینکه در بین خبرنگاران بافق تنها خانم بیگی را می شناسم اظهار داشت: دلیل شناخت وی هم به خاطر این است که هر از گاهی برای فروش یا خرید طلا به مغازه می آید و نام او را قبلا از مردم شنیده بودم.

علی دهقانزاده صاحب مغازه پوشاکی واقعدر خیابان وحشی بافقی با بیان اینکه دقیقا نمی دانم چه روزی روز خبرنگار است گفت: وظیفه خبرنگاران و اصحاب رسانه کسب خبر صحیح و انعکاس آن در هفته نامه ها و سایت ها است.

IMG_20170807_134332

وی به اشاره به نام هفته نامه افق کویر، امین و سایت بافق فردا ادامه داد:به نظر من خبرنگاران شهرستان در منعکس کردن اخبار صادق نیستند برخی به دنبال منافع شخصی و حزب گرایی می باشند‌.

دهقانزاده که به خوبی با نام علی عبداللهی آشنا بود تصریح کرد: وی خبرنگاری صادق است و توانسته بدون غرض ورزی اخبار شهرستان را پوشش دهد.

وی در توصیه ای به خبرنگاران بافق از آنان خواست تا با آبروی مردم براحتی بازی نکنند و برای هر خبر اطلاعات دقیق داشته باشند.

وحید تفکری صاحب مغازه جواهری کوثر در این گفتگو شرکت کرد و ضمن تبریک روز ۱۷ مرداد به خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان اظهار داشت:اخبار هفته نامه های امین و افق کویر، سایت های بافق فردا، آفتاب بافق و بافق آنلاین را مطالعه می کنم.

IMG_20170807_134330

وی با بیان اینکه خبرنگاران بافق جسور و فعال هستند افزود: به جز برخی که اخبار را از روی غرض منتشر می کنند بقیه رسالت سنگین خود را بخوبی انجام می دهند.

وی با اشاره به اینکه علی عبداللهی، راضیه بیکی و محمود تقی زاده را به خوبی می شناسد تصریح کرد: عبداللهی توانسته است با ارسال اخبار زیبا و پر محتوا بافق را به کشور معرفی کند.

تفکری با بیان اینکه دوست دارد یک خبرنگار باشد خاطر نشان کرد: این شغل آب و نانی ندارد اما عشق، علاقه و ایثار سرلوحه کار خبرنگار است.

وی از اصحاب رسانه خواست تا به دور از جناح بازی و حاشیه رسالت خود را انجام دهند.

خواهر شهید کلانتری که در حوالی خیابان وحشی بافقی با او برخورد داشتیم در این گفتگو گفت: ۱۷ مرداد روز شهادت شهید صارمی را به خبرنگاران شهرستان تبریک می گویم و امیدوارم رسانه بافق راه شهدای رسانه را ادامه دهند.

IMG_20170807_134328

وی از خاطرات شهید بزرگوارش نیز سخن به میان آورد و اظهار داشت: در آن زمان با امکانات کم شهید کلانتری وارد این عرصه شد و در این راه نیز به عهد خود پایبند بود.

IMG_20170807_134327

تقی کوشکی زاده صاحب مغازه برادران کوشکی نیز ضمن تبریک روز خبرنگار به خبرنگاران و اصحاب رسانه بافق گفت: این شهرستان از نظر وجود خبر و رسانه غنی است.

IMG_20170807_134325

وی متذکر شد: بافق فردا، افق کویر، آفتاب بافق، امین، بافق خبر و سایت جدید علی زارع که نامش در خاطرم نیست را بخوبی می شناسم.

تقی زاده ضمن تقدیر از خبرنگار آزاد صدا و سیما بافق فردا تصریح کرد: الحق و الانصاف که فعالیت خوبی در رابطه با معرفی بافق و بافق شناسی در حال حاضر انجام شده است.

دهیار روستای شادکام آخرین فردی است که در این گفتگو شرکت می کند.

IMG_20170807_134323

وی گفت: ۱۷ مرداد روز شهادت شهید صارمی روز خبرنگار است.

صالحی با برشمردن نام افق کویر، بافق فردا، آفتاب بافق، بافق خبر و بافق نیوز خاطر نشان کرد: از زمان دهیاری اینجانب قدمهای موثری در رابطه با معرفی روستای شادکام برداشته شده است .

وی همچنین از خبرنگار بافق فردا خواست تا نام تلاشگران عرصه خبر علی عسکری، حسین تشکری،محمد عباسی، علی عبداللهی، محمود تقی زاده، علی حسن پور،سعید تشکری و مهدی فتوحی در سایت عنوان و از زحمات شبانه روزی آنان تشکر شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۱۹
برچسب ها: