گفتیم آقای عسکری گرچه تخصص ندارد و از معدن چیزی نمی داند، اما بماند

دسته: عمومی
۲۱ دیدگاه
جمعه - ۲۰ مرداد ۱۳۹۶

رئیس شورای اسلامی شهر بافق در مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان که در سالن شهرداری بافق برگزار شد در ادامه سخنان خود درباره خواسته های مردم در سال ۹۳ و اقدامات انجام شده گفت:ما در سال ۹۳ چه کار کردیم؟ آمدیم گفتیم آقای عسکری گرچه تخصص ندارد و از معدن چیزی نمی داند اما به عنوان نیروی بومی که قول داده برای شهر خدمت کند و مردم برای روی کار آمدنش هزینه داده اند بماند – هزینه ای که  بنده مدعی هستم پدر من هم هزینه داده است، آن شب در خانه پدرم بودم، پیرمرد تنگی نفس داشت یک بیمار قلبی که نمی توانستم او را بیمارستان ببرم و بوی باروت به خانه می آمد!! – همه مردم هزینه داده اند تا ایشان مدیر شده اند، آقای عسکری شما ۶۶ میلیارد را توی سر بافق نزن بیا بگو به جاهای دیگر چقدر پرداخت کردی و به بافق چقدر؟ آمار موجود است.

آقای عسکری فرافکنی بد است

محمد رنجبر ادامه داد:آقای عسکری شما می گویی آن موقع  ۸ درصد می دادند و کسی نگرفت؟آقای الستی که به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره صندوق بازنشتگان فولاد بود در لابی هتل لاله تهران که چایی خوردند گفت ۱۵ درصد نمی توانیم بدهیم اما ۸ درصد می دهیم، همان موقع گفتیم قبول، اما بلافاصله بلند شد و رفت .نه تنها ۸ درصد حتی ۵ درصد یا ۳ درصد هم می دادند می گرفتیم.آقای عسکری فرافکنی بد است شما چندبار با مسؤلان سازمان خصوصی سازی در زمینه تعلق ۱۵ درصد از سهام شرکت سنگ آهن مرکزی به بافق جلسه گرفتید و چند نامه در این زمینه ارسال کردید؟

اگر آقای عسکری راست می گوید مانند مدیر عامل سابق بگوید استعفا می دهم اما سهام را انتقال نمی دهم و خیانت نمی کنم

رئیس شورای شهر بافق با بیان اینکه اگر آقای عسکری راست می گوید هنوز ۲۸/۵ درصد از سهام شرکت انتقال داده نشده است و دیر هم نیست مانند مدیر عامل سابق بگوید استعفا می دهم اما سهام را انتقال نمی دهم و خیانت نمی کنم گفت:متاسفانه آقایان آنقدر راست و دروغ گفته اند که هیچ کس نمی تواند بگوید این سهام انتقال داده شده یا نه؟

رنجبر افزود:بنده هیچ منفعت و سودی در سه دوره شورا برای خود تعریف نکرده ام، محکم حرفم را می زنم و همینجا می گویم اگر آقای عسکری دلسوزی برای شهر دارد برای انتقال سهام امضا نکند و بگوید حق شهر را بدهید.

محمد رنجبر خطاب به مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق گفت:آقای عسکری سازمان خصوصی سازی یا رییس صندوق بازنشستگان فولاد تا کنون چند نامه داده اند که حاضریم حتی ۲ درصد از سهام را به بافق بدهیم نه ۸ درصد را؟یا شده حتی برای یک درصد اعلام آمادگی کنند؟ دروغ به این بزرگی؟ اگر آقای عسکری راست می گوید مانند  دکتر یاراحمدی استعفا دهد و برود ولی سهام را انتقال ندهد تا حق شهر را بدهند ببینیم چه کسی راست می گوید؟ چه کسی دلش برای شهر می سوزد ؟

در شورای چهارم و شهرداری تا توانسته ایم از هزینه جاری کم کرده ایم تا با خون دل هزینه عمرانی را اضافه کنیم

رئیس شورای اسلامی شهر بافق خاطرنشان ساخت:در شورای چهارم و شهرداری تا توانسته ایم از هزینه جاری کم کرده ایم تا با خون دل هزینه عمرانی را اضافه کنیم، سه ماه قبل از عید چند کار مهم انجام دادیم چهار تا بنر زدند و به به و چه چه کردند، الان ۵ ماه است مختل هستیم، فقط باید برای گرفتن بودجه بایدبدویم و نمی دانم چه کسی این کار را می کند؟

چرا آقای عسکری پرداخت یک درصد آلایندگی به شهر را قطع کرده است؟

محمدرنجبر درباره پرداخت عوارض معادن به بافق گفت:آقای عسکری باید دو درصد را بدهد و بگوید چرا باید درآمد

حاصل از صادرات در زمان ایشان به یک بهانه ای قطع شود؟ چرا مدیر عامل قبلی این عوارض را داد؟ اگر خلاف قانون بوده است چرا او را مجازات نکردند؟ چرا او را دادگاهی نکردند؟ چرا آقای عسکری پرداخت یک درصد آلایندگی به شهر را قطع کرده است؟ اگر معدن آلاینده نیست پس سرطان سینه و روده و بیماری های مردم بافق مال چه است؟ از خوش آب و هوایی است؟

اگر قرار باشد این وحدت حقوق شهروندان را ضایع کند با هیچ کسی وحدت نداریم

رئیس شورای اسلامی شهر بافق با بیان اینکه برخی مرتب می گویند وحدت، وحدت،ما هم وحومدت را قبول داریم ولی اگر قرار باشد این وحدت حقوق شهروندان را ضایع کند با هیچ کسی وحدت نداریم و ضمن احترامی که برای مدیر بومی قائل هستم و همین چند روز پیش در جلسه در حضور مدیر عامل صندوق از وی دفاع کردم اما اگر بخواهد در حق شهر کوتاهی کند هیچ دفاعی از او نداریم.

شورای شهر چه کار دیگری می تواند انجام دهد؟

عضو کارگروه مردمی مطالبات بافق ادامه داد:بنده در جلسات می دانستم گزارشهایی که درباره کارخانه فولاد می دهند اعتباری ندارد. یک جلسه آمدند گفتند نیم درصد پیشرفت داشته،یک جلسه گفتند پنج دهم درصد، الان بعد از سه سال کجاست فولاد؟ با دورغ و فرافکنی کاری پیش نمی رود.در کارگروه چندین بار از مردم خواهش کردم آقایان در جلسات حضور داشته باشید چرا می گویم بیاید بنشینید و حاضر باشید؟ چون در سال ۷۲ برخی آقایان صورتجلسه امضا کردند و عملی نکردند چرا؟ چون مردم پیگری نکردند؟ چرا ؟خودمان را به خواب می زنیم. شورای شهر چه کار دیگری می تواند انجام دهد؟ سال ۷۲ نشستند و قول دادند در قبال خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی دو کارخانه جوار معدنی احداث می کنند، کجاست آن دو کارخانه؟ اگر می گوییم آقایان بیایید بنشینید نیم ساعت در مسجد جامع بنشینید تا گزارش دهیم به والله به خاطر آن است که بتوانیم جلسه را رسمی کنیم است.

آقایانی که صورتجلسه را امضا کردید اگر قبول نداشتید چرا امضا کرده اید؟

محمدرنجبر در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه خوشحالیم که خبرنگاران در صحنه هستند و مطالب را منتقل و مستند می کنند گفت:آخر برخی چقدر دروغ می گویند؟ بعضی از امضا کنندگان صورتجلسه سال ۹۳ در این چند سال مرتب بازی درآوردند، تمام بندهایی که ۲۰ بار قرائت شده که فلانی و فلانی امضا کرده است شما بروید بپرسید چرا امضا کرده اید ؟آقایانی که صورتجلسه را امضا کردید اگر قبول نداشتید چرا امضا کرده اید؟ اگر امضا می کنید چرا پای آن نمی ایستید؟

مگر فقط شورای شهر کاره است؟

محمدرنجبر در پاسخ به خبرنگاری که گفت ما فقط از منتخبان خود می خواهیم گفت: مگر فقط شورای شهر کاره است؟ ما از جنس خود شما هستیم. ما اجرایی نیستیم. حرف دل شما را می زنیم.بروید بپرسید چرا برخی امضاء می کنند اما عمل نمی کنند؟ چرا آن شب پای صورتجلسه امضا شده است؟ چرا؟بخاطر اینکه مردم را فریب دهید ؟ غافل از اینکه این بار کسی هست که می گویید نه آقا باید بیایید و جواب دهید، مگر این روش کار کردن است ؟مگر تا کنون ما همراهی نکردیم ؟آن روز آمادگی داشتند مدیر عامل را تغییر دهند تا دهان مردم بسته شود گفتیم نه مدیر باید بماند و حتی دو عضو هیات مدیره بافقی باشند .مگر ما عهد اخوت با کسی بسته ایم؟گفتیم مدیر بومی بماند که حق و حقوق شهر را بدهد.

ادامه دارد…


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳۵۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱:۲۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از قدیم گفتند
فواره چو بالا رود ، لا جرم پایین نشیند
نکنه فواره مدیر بومی فعلی به اوج رسیده و لاجرم باید برود ،
از یه طرف با دار و دسته انجمن صنفی سابق در گیر شده و اونا را دروغگو خطاب کرده و در تعاونی مسکن سنگ آهن پا در کفششون کرده و میخواد نون دونی اونا را بر هم بزنه و از یه طرف با شورای شهر درگیر شده و با اونا روراست نیست.
کلا اوضاع خوبی نیست.
دیگه کسی برای شهر و برای کار دلسوزی نمی کنه.
پست ها الکی در شهر و در شرکت تقسیم میشه.
در شهر ،هر کس از راه می رسه، میشه رئیس و نایب رئیس و قائم مقام یک رشته ورزشی.
در شرکت هر کس جزو باند و حزب باشه ،میشه سر پست و مدیر
کلا اوضاع خوبی نیست.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۷:۲۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حالا بنده خدا را پشمونش نکند یچیزی گفته …. دیگه نمیگه. قول هم میده وحدت را حفظ کنه و در جلسه بعدی ومسجدجامع بیاددروغ نگه

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۷:۲۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

راستی.اصحاب رسانه خوب روزشون را با قدرت نمایی داغ کردن بباریک ا… کاشیکی بقیه هم همین جوری روزهاشون را تجلیل کنن. مثلا روز مهندس . معدن و …

  شهروند دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۹:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  اقا رضای عزیز
  الحمدالله شورای فعلی خوب نشان داد که هم تخصص دارد و هم اهل کار هستند و وقتی دونفر از انها کاندید میشوند مردم بالاترین رای را به انها میدهند.پس شما دلت به حال معدن نسوزد دلت به حال جوانان بی پول و بی کار بافق بسوزد بهتر است .

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۸:۴۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
اقای رنجبر حرف ازتخصص خوبه ولی کدام یک از حضرات شورا این کاره هستند، خودشماچی! برطبل تفرقه خوب دارید میکوبید! اگرجناب عسکری وخدارحمت کنه دهستانی تخصص نداشتن، اماکارهایی کردن که هیچ یک ازمتخصصین نتوانستن! پس مشکل خودرابگردن دیگری نیاندازیم، درضمن کدام فردعاقلی خودراالاینده میکنه که پول بده! زشت شماس این پولی که بابت الایندگی ازصنایع میگیرن خرج محیط زیست میکنن وهمان صنایع تاازالایندگی خارج شوند، کمی مطالعه کنیدبعداظهارنظر!!! بازهم توصیه به ارامش ازهمه چیزمهمتره

  مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۹:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  ببخشید اقای محترم اعضای محترم شورا اگر متخصص و کاربلد نبودن که مجددا منتخب مردم نمیشدند و با شناختی که ما از اقای رنجبر داریم ایشون فرد دلسوز مردم هستند .و شما که میگویید اقای دهستانی و عسگری کارهایی کردن که متخصصین نکردن😐درسته چون متخصصین درستکار، دروغ و دورو نیستند .🙄

خدابخشی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۹:۴۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جالبه اقای نورزی که الان مدیر عامل صندوق بازنشستگی صندوق فولاد است، یک زمانی مدیر عامل تهیه و تولید مواد معدنی بود یعنی همون کسی که دکتر یاراحمدی را برکنار و جواد عسکری را مدیر عامل نمود، حالا امده در صندوق میزنه زیر صورتجلسه و جواد عسکری هم که یکی از امضاء کنندگان صورتجلسه می باشد بنا به گفته رئیس شورا داره خیانت می کند. اینگار با مافیای فولاد یا هم دسن یا ابزار شده اند.

مهدی عسکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای رنجبر از تخصص حرف نزنید که ازشما زشت است تخصص شما برای شهر وشهرداری چیه ایا عمران وشهرسازی است ایا مدیریت شهر ویا رشته مرتبط با ان است چقدر شما به ناحق بر اقای عسکری ودهستانی به ناحق تاختید از تمام مدیرانی که بودن بهتر وتخصصی تر عمل نمودن شما از درصد الایندگی می گویید ازشما که اینقدر از ،،،، دم میزنید زشت است ازواقعیت خبر دارید وخود را به ندانستن میزنید شرکتی حق الایندگی میدهد که محیط زیست ان مجموعه را الاینده معرفی نماید که سنگ اهن بافق از شرکت های الاینده خارج شده بخاطر بهسازی و ترمیم سیستم ودر اخر اینقدر تنش ودرگیری ازطرف شما زیبنده نیست

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

عسکری باید بره دیگه استعفا تا دیر نشده و مردم بافق را بدبخت نکرده عسکری برو شعار هر بافقی برو

مجتبي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۳:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
اقای رنجبر شما حق دارید این چنین بازارگرمی کنید اخه موقع انتخابات هزینه اب هویج بستنی که شما برای رأی جمع کردن به مردم میدادین بالاست ،اقای رنجبر نیروهای معدن کاملا اگاه هستند و میدونید که در سال ٩۴ با وجود تعطیلی دو خط تولید کنستانتره چادرملو و گندله گلگهر چغارت با تدبیر مدیرعامل بدون تعدیل نیرو به کار خود ادامه داد،اقای رنجبر مردم بافق مدیرعامل بومی خود را دوست دارند و هرگز نمیگذارند بلایی که اون زمان سر مرحوم دهستانی مسئولین شهر دراوردند سر اقای عسکری در بیاورین
اقای رنجبر مردم رزومه شوراهای شهر رو تاکنون خوب یادشونه زمین هایی که خریداری شد و حالا ….
اقای رنجبر در خاتمه حرف بنده درسته که شما در حدی نیستین که بخواین بین مردم و مدیرعامل تفرقه بیاندازین ولی بدونین که مردم بافق الان خودآگاه هستند .

  تقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  اقا مجتبی مشخصه که شخصیت اقای رنجبررانمی شناسی که چنین اظهارات بی پایه واساسی رامطرح می کنید.بله مردم بافق اگاه هستند که به چنین اعضای شواریی رای دادند .و خواهشا شما از طرف مردم صحبت نکنید خود مردم نماینده و اعضای شورا را انتخاب کردند و نیازی نیس که افراد بی کاری مثل شما براشون صحبت کنند.

خادم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۵:۵۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم خوهان اجرای صورتجلسه با همدلی مسئولان هستند. لطفا درست از این ازبازیگریها بردارید.

فلاح این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تخصص خوبی برای اطرافیان و مشاوران دارد

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۷:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

میخواستم باهم رپیق باشد.موندم چرا در جلسه مسجد جامع همه از همکاری یکدیگر تشکر کردید؟و همینو بگم و برم که نگذارید تاریخ تکرار بشه و به مانند زمان دکتر دهستانی از فزصت استفاده نشه و و قتی رفت انگشت حسرت به دندان بگیریم.

راضی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۷:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بومی کشی بداست عزیزان.البته مدیر بومی فعال را تخطئه نکنیم .و بومی های غیرفعال را فعال کنیم چرا که اگه مسولان بومی ادارات بافق همچنان خواب باشن دیری نخواهد پایید که به مانند رییس کمیته و مالیات و اوقاف و….ورشوهن دارن و غیربومی فعال بیارن.پس بومیان فعال بشن.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۷:۴۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای رنجبر باورم شد تا حالا یا خواب بودی یا خودت رازده بودی به خوابی دوست عزیز اگه یادت باشه جلسه های اول تو مسجد جامع شلوغ بود بعد به مرور زمان جمعیت کم شد میدونی جرا ؟ چون مردم میدونستن همه این امارهای که اقای عسکری میده دروغه وامار سازیه ، پیشرفت گندله وکوره بلند را هر روز امارهای دروغ دادند وگفتند ۲۷ ماهه راه اندازی میکنیم ولی الان هشت ساله از استارت کار گندله میگذره هنوز باور کند اگر کار شناسی برسی شود بیست درصد هم پیشرفت نداره ولی پول یامفتی به پیمانکار دادن مردم میخواستد در جلسه مسجد جامع سوال بپرسند اقای رنجبر یادتون هست همه جلسات را یک طرفه کردید وحق اعتراض که هیچی حق اظهار نظر را هم از مردم گرفتید وخود را به خوابی زدید اقای رنجبر ، اقای عسکری همان پولی که سال اعتصابی فقط به صندوق بابت مانگاری بر پست مدیر عاملی دادن در گندله اگر خرج کرده بودن تا حالا راه افتاده بود وشما هم خبر داشتی وهیچی نگفتی اقای رنجبر شما از اختلاس های صد هامیلیاردی که در این چند سال اخیردر سنگ اهن اتفاق افتاد خبر داشتی ، وهیچی نگفتی !!! اقای رنجبر فقط بابت حق مردم وبافق که در این چند سال در شرکت سنگ اهن به تاراج رفت وشما نماینده مردم بودی وهیچی نگفتی برو از خداوند استغفارکن ودر این چهار ساله فقط کارت این باشه که مردم راراضی کنی . اقای رنجبر به مردم بگو پولی که به بافق تا حالا داده شده در برابر گردش مالی سنگ اهن ودر برابر پولی که به بیرون بافق فقط برای ماندگاری بر پست مدیر عاملی خرج میشه مثل شکلاتی دسته بچه دادنه

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای رنجبر لطفا حرف از وحدت و همدلی بزنید این حرفها که اقای عسکری از معدن چیری نمیداند دردی از درد های بافق را درمان نمیکند اتفاقا کارهای عمرانی انجام شده در سالهای اخیر خیلی هم خوب بوده است که درسایه هم دلی مسولین انجام شده است و با تامل و وحدت است که بافق پیشرفت میکند دعوا های اینچنینی فرصت سوز هستند و بعضی از خناسان به این دعوا ها دامن میزنند تا از اب گل الود ماهی بگیرن و بافق را از حق طبیعی خودش محروم سازنند

محمد رضافتوحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۵:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به خاطرهمین موضوعات می باشد که مردم اینقدررزیاد بهش رای دادند برای صداقت و شفافیت.

رضایی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بدقولی و عدم شفافیت کاملا مشخص و واضح می باشد. نیازی به توضیح نیست.

پاینده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۸:۵۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتی معاون برنامه ریزی یک معدن بزرگ یک پزشکه که کار طبابتش را کنار گذاشته و اومده شده معدنچی معلومه که گندله ۸ سال بیست درصد پیشرفت می کنه!!!!!اونم کسی که مردم یکبار بیرونش کردن حالا برنامه ریزی برا شرکت می کنه خب عسکری با نیروها چه جوری کار کنه؟؟

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

شاعر می گه :
یکی بر سر شاخ بن می برید
اقای رنجبر گل به خودی نزن اقای عسکری هرچه باشه از صد تا غریبه بهتره