نفسی تازه برای مطالبه گری

دسته: مقالات
۳ دیدگاه
جمعه - ۳ شهریور ۱۳۹۶

این روزها و این سالها کلام گهربار بزرگان دین و کشورمان در بافق و در بین مردم بافق در راستای پرهیز از بی تفاوتی و بی انگیزگی بیشتر محقق شده است و یکی از آن کلامها فرمایش مقام معظم رهبری است که در پایان سال ۱۳۸۳ می فرمایند :
“یک غرض عمده از طرح این شعار«سال پاسخگویی» در سال ۸۳ این بود که روح پرسشگری در ذهن ملت ایران زنده شود و مسؤولان احساس کنند که در مقابل مردم باید پاسخگو باشند. پاسخگویی و روحیه‌ی پرسشگری و احساس مسؤولیت مسؤولان در مقابل مطالبات ملت، مخصوص سال ۸۳ نیست؛ همه‌ی سالها به همین کیفیت است. البته نوع و مواجهه و پاسخگویی مسؤولان در قبال این شعار، یقینا برای ذهن مردم در انتخابها و قضاوتهای آینده‌ی آنان مؤثر خواهد بود.”
نگاه که می کنیم مردم بافق این موضوع را در انتخاب شورای پنجمشان مد نظر داشتند و افرادی را انتخاب کردند که در پاسخگوئی به مطالبات و شفافیت در پیگیری ، حرف بیشتری برای گفتن داشتند . لذا مردم بافق روی خوش به مطالبه گرانی نشان دادند که از خود میدانستند و برای جلودار شدن مناسبتر می انگاشتند و در این میان برایشان تفاوتی نمی کرد که منتخبشان از کدام حزب و محله و گروه باشد از چه قشری و با چه لباسی و با چه سن و سالی شورایی شود .آنها سکان را به دست مردان با مردم سپردند نه مردان باسیاست . مردانی عدالت خواه و معتقد به توسعه نه مردانی ملاحظه کار و منفعل .
شورای اسلامی جدید که به واسطه وزنه آراء پرعیارتر از شوراهای سابق است بالاخره سکان کار را در دست گرفت و اولین قدم را برداشت و ترکیب خدمت رسانی خود را برای مردم و مسوولین مشخص کرد آنها ترجیح دادند تا تازه نفسترها در راستای محقق شدن حقوق مردم بافق پیش قدمتر باشند چراکه برای پیگیری مرزهای جغرافیایی و به نتیجه رساندن مطالبات مردمی در کارگروه که بزرگترین دستاورد این سالهای مسوولین بافقیست همتهای بلند و استواری لازم است.
امید است این شورا در کنار سایر مسوولین باهمدلی و تدبیر قدم بردارند و طبق فرمایش مقام معظم رهبری در تشریح و تفسیر نامه ارزشمند امیرالمومنین ( ع ) به مالک اشتر در مهر ماه ۱۳۸۴ ، به سخن نرم و دلنشین چاپلوسان دل نبندند و برای کم کردن احتمال خطایشان از شنیدن سخنان درشت خیرخواهان نرنجند .
محمد مهدی علیزاده فلاح


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۱۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
بی غرض این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۷:۱۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعیت را گفتی جناب علیزاده عزیز

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۸:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

زهی خیال باطل

ناظری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مطالبه گری همیشه جواب می دهد