فرماندار بافق و پاسخ به سوالات خوانندگان بافق فردا

دسته: اخبار ویژه
۴ دیدگاه
سه شنبه - ۷ شهریور ۱۳۹۶
فرماندار بافق و پاسخ به سوالات خوانندگان بافق فردا

سوالات خوانندگان و خبرنگار بافق فردا و پاسخهای فرماندار بافق در نشست خبری امروز با اصحاب رسانه شهرستان به مناسبت هفته دولت به شرح زیر است:

سوالات خوانندگان و خبرنگار بافق فردا و پاسخهای فرماندار بافق در نشست خبری امروز با اصحاب رسانه شهرستان به مناسبت هفته دولت به شرح زیر است:

بافق فردا: انتقال قبر وحشی بافقی در چه مرحله است؟ و چه زمانی انجام می شود؟

فرماندار: هماهنگی اولیه با مسوولان فرهنگی کشوری و استانی انجام و ظرف دو هفته آتی در جلسه با انجمن مفاخر و مشاهیر استان یزد تصمیم گیری می شود ضمنا با توجه به مشورت با شورای شهر و شهردار، به نظر می رسد باغ ایرانی مکان نهایی این شاعر بلندآوازه باشد.

بافق فردا: جاده بافق – نوق چه زمانی به اتمام می رسد؟

زاد رحمانی : ۵۰ کیلومتر آن که در حوزه استان یزد بوده آسفالت شده و از حدود ٢۴ کیلومتر که در حوزه استان کرمان قرار دارد روکش ١۵ کیلومتر آن در ماه های اخیر به اتمام رسیده است و ٩ کیلومتر باقیمانده نیز با پیگیری های انجام شده در دستور کار مسوولان استان کرمان و شهرستان رفسنجان قرار دارد.
اخیرا نیز اینجانب با امینی معاون وزیر راه و شهرسازی دیداری داشتم و دستور تامین قیر مورد نیاز بقیه مسیر را وی صادر کرد.

بافق فردا: برای امنیت خانه ها، مغازه ها و جلوگیری از سرقت احشام در بافق چه فعالیتی صورت گرفته است؟

فرماندار: بافق از نظر امنیت و میزان سرقت یکی از شهرهایی امن استان و کشور است و از لحاظ کشف سرقت نیز رتبه های بالای کشور را به خود اختصاص داده است.
راجع به سرقت اخیر از سه مغازه نیز نیروی انتظامی پیگیری های خوبی داشته و به زودی اطلاع رسانی می کند. ضمنا چندین بار در خصوص نگه داری احشام در مکان های امن از سوی عوامل انتظامی به دامداران تذکر لازم داده شده است.

بافق فردا: عملکرد نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی را چگونه می بینید؟
زاده رحمانی:اینجانب حداکثر استفاده را از ظرفیت نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برای پیشبرد امور شهرستان به عمل می آورم.

بافق فردا: عملکرد مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی را چگونه ارزیابی و قضاوت می کنید؟

فرماندار: وی تا کنون زحمات خوبی کشیده است ولی قضاوت کلی مردم و افکار عمومی از وی بستگی به اجرای طرح های صنایع جوار معدنی دارد.

بافق فردا: آیا انتخاب دو معاون در فرمانداری صحت دارد؟ گزینه ها چه کسانی هستند؟

زاده رحمانی: هنوز قطعی نیست.

بافق فردا: جدای از برنامه ریزی زیرساختی و اقتصادی که در بافق در حال اجرا بوده و هست، شما چه طرح هایی را مدنظر دارید و در چه مرحله ای است؟

فرماندار:مهمترین طرح فرهنگی انتقال قبر و ساخت یادمان وحشی بافقی است. علاوه بر این به سهم خود برنامه معرفی ظرفیت های بافق در کشور و استان را در دستور کار قرار داده ایم و کارهای خوبی در این رابطه انجام شده است مطمئن باشید بافق با کمک و زحمات خبرنگاران و اصحاب رسانه شناخته می شود و شناخته شدن، مقدمه جذب سرمایه گذار و پیشرفت است.
برخی احداث فرودگاه برای شهرستان بافق را زود هنگام می دانند اما به نظر من اگر از الآن شروع کنیم، در سال های آینده نتیجه خوبی خواهیم گرفت و در این راستا، سرمایه گذار شناسایی و برای انجام اقدامات اولیه هفته آینده به شهرستان می آید جالب این است که در کل استان یزد فقط شهرستان های یزد و بافق دارای شماره ثبت بین المللی فرودگاه هستند.

بافق فردا: علت برکناری بخشدار چه بوده است؟ حدود چهل روزی است که بخشداری بدون بخشدار است؟

زاده رحمانی :بخشدار برکنار نشد و عملکرد مطلوبی هم داشت.
وی از جمعیت هلال احمر به وزارت کشور مامور بود و اواخر اردیبهشت ماه، مدت ماموریت وی به اتمام رسید.
برای تمدید ماموریت از سازمان جمعیت هلال احمر استان درخواست شد اما پاسخ، بکارگیری وی در پست معاونت امداد و نجات هلال احمر استان بود و با اصرار زیاد مدیرعامل هلال احمر استان و به منظور نیروپروری برای بافق در مرکز استان، با برگشت وی موافقت شد.

فرماندار باشد کار بخشداری روی زمین نمی ماند نگران نباشید.

بافق فردا: ملاک شما برای انتخاب بخشدار چیست؟

فرماندار:اجرایی باشد و مردم دار

بافق فردا: در جلسه ای عنوان کردید ۸۰ درصد صورتجلسه ۹/۶/۹۳ اجرایی شده است لطفا به بند بند آن اشاره بفرمایید؟

زاده رحمانی: در جلسه اخیری که در دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، برای خسته نباشید و خداقوت به اعضای شورای اسلامی دوره چهارم گفتم وقتی صورتجلسه را مرور می کنیم تقریبا اکثر بندهای آن یا اجرا شده و یا در حال اجراست و برای اجرایی نمودن بعضی از بندها مثل سهام ١۵ درصد باید راهکار و بستر قانونی پیدا شود.
برای مثال، طبق این صورتجلسه و دستورالعمل ١۶ بندی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقدامات عمرانی شرکت سنگ آهن ادامه دارد، تعدیل نیروی انسانی صورت نگرفت، نیروهای بومی در ترکیب هیئت مدیره حضور دارند، مساعدت های مالی به توسعه و آبادانی شهر و روستاها در قالب ٢ درصد فروش معادن ادامه دارد، طرح های جوار معدنی در حال اجراست و الی آخر.

بافق فردا: فرماندار چقدر در انتخاب هیات رئیسه شورای اسلامی شهر بافق نقش داشته است ؟

فرماندار: نقشی نداشتیم و ما مراسم تحلیف اعضای جدید شورا را برگزار می کنیم و هر که با رای اعضاء به عنوان هیئت رئیسه انتخاب شد، صورتجلسه می کنیم.
از اعضای شورای اسلامی هم که بپرسید تایید می کنند حتی یک بار از ناحیه فرماندار با آنها تماس گرفته نشده و توصیه ای نشده ضمن اینکه اینجانب یک فرد اهل تعامل هستم و هر که باشد با او کار می کنم.
برای مثال بعد از صدور حکم اینجانب در آبانماه سال گذشته به عنوان سرپرست فرمانداری بافق، اعضای شورای اسلامی در اعتراض به این حکم، بیانیه رسمی دادند و در سایت ها و نشریات هم منتشر نمودند ولی بعد از چند روز، همگی همراه شدند و امروز علاوه بر ارتباط کاری و سازمانی که با هم داریم، رابطه دوستانه هم برقرار است و امور شهرستان را با هم پیش می بریم.

بافق فردا: با توجه به اینکه به مدیر تیزبینی معروف شده اید چقدر به دخل و تصرف سیاسیون اسبق و زد و بند برای جابجایی مرزها دارید؟

فرماندار: مرجع تشخیص و قضاوت در این خصوص دفتر تقسیمات کشوری وزارتخانه و کارشناسان زبده این دفتر می باشند.

بافق فردا: علت انتخاب مسوولان غیر بومی برای ادارات بافق چیست؟

زاده رحمانی :بومی گرا هستم از هفت تغییر رئیس اداره تاکنون شش رئیس بومی جایگزین ۶ غیربومی شده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۱۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
رضایی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

برای تمامی موضوعات بطور کلی جواب داده و طرفه رفتن را خوب بلده

فتاحی قلعه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۷:۲۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

برای صورتجلسه ۹/۶ و مرزهای جغرافیایی و قضیه بخشدار به خوبی پیچونده

کریمیان بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۲۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

فرماندار بعضی موقع مجبور به اینجور جواب دادن است چون شغلش انتصابی و بالادستی دارد که استاندار اردکانی است. مخصوصاً برای مناقشات بافق و همسایه طمعکار اردکان.

حسینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم تمامی مسئولان را رصد می کنند و خوب می فهمند هر کسی چه کاره است.