بافق روی ریل گردشگری قرار گرفت؛مجسمه‌هایی از جنس هنر و ابتکار/شهر معادن ایران پیشگام گردشگری

دسته: محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری
۲ دیدگاه
سه شنبه - ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
مجسمه‌هایی از جنس هنر و ابتکار/شهر معادن ایران پیشگام گردشگری

یزد ـ شهرستان بافق که این ایام، روزهای گرمی را سپری می‌کند، حتی در اوج گرما با استفاده از هنر هنرمندانی از سراسر کشور و خلاقیت مسئولان این شهر، گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب کرده است.

۲۵۷۰۸۲۲

یزد ـ شهرستان بافق که این ایام، روزهای گرمی را سپری می‌کند، حتی در اوج گرما با استفاده از هنر هنرمندانی از سراسر کشور و خلاقیت مسئولان این شهر، گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب کرده است.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها ـ رحیم میرعظیم ـ محمدعلی عبداللهی: گردشگری این روزها به یک صنعت پردرآمد و سبز تبدیل شده و برای توسعه این صنعت عظیم، کشورهای جهان در رقابت برای معرفی خود به مردم دنیا هستند و هر یک تلاش می‌کنند سهم بیشتری از گردشگران داخلی و خارجی را نسبت به یکدیگر به دست آورند.

برای دستیابی به این هدف مهم، دست‌اندرکاران امر از هر ظرفیتی برای جذب گردشگران استفاده می‌کنند و شهرستان بافق نیز توانسته با اجرای برنامه‌های جذاب، در این مسیر قدم‌های بسیار خوبی بردارد.

۲۵۷۰۸۲۱

شاید تا چندی پیش کمتر کسی گرمای تابستان را برای سفر به شهرستان بافق انتخاب می‌کرد و به همین دلیل برخی مناطق کویری ایران در ایام تابستان روزهای بی‌رمق و کم رونقی را به لحاظ حضور مردم حتی مردم محلی و بومی سپری می‌کردند اما به نظر می‌رسد این رویکرد تغییر کرده و ایجاد جاذبه، حتی مناطق کویری و گرم ایران را در روزهای داغ و سوزان تابستان، مملو از جمعیت گردشگر کرده که از جمله این مناطق می‌توان به شهرستان بافق اشاره کرد.

برگزاری جشنواره و سمپوزیوم‌هایی که به عناوین مختلف برگزار می‌شود و اخبار آن از جمله پرطرفدارترین خبرهای رسانه‌ای است، نشان‌دهنده اهمیت برگزاری چنین برنامه‌هایی است.

۲۵۷۰۸۲۵

برگزاری جشنواره‌ها راهی برای توسعه گردشگری

کشور ایران که رتبه‌های برتری را از لحاظ داشتن جاذبه‌های گردشگری در دنیا به خود اختصاص داده، برای رسیدن به جایگاه برتر جذب گردشگران ایرانی و خارجی نیازمند فعالیت‌های تبلیغی است که یکی از بهترین راهکارهای این کار، تشویق فعالان صنعت گردشگری و برگزاری جشنواره‌ها است که در دنیا افراد بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند و در کنار این برنامه‌ها، جاذبه‌های گردشگری کشور هدف نیز معرفی می‌شود.

استان یزد که امروز در دل خود شهری به عنوان تنها شهر جهانی ایران دارد، دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی است که توجه دادن مردم جهان و ایرانگردان باید اینک به عنوان یک اولویت برای آن قلمداد شود.

۲۵۷۰۸۲۳

شهرستان بافق استان یزد نیز مانند دیگر شهرستان‌های این استان دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که به سهم خود در جذب گردشگر به ویژه در چند سال اخیر اثرگذار بوده و چنانچه به این ویژگی‌ها و ظرفیت‌ها توجه نشود، از قافله توسعه گردشگری جهان جا خواهیم ماند.

حضور فعالان گردشگری کشور در بافق گامی در مسیر توسعه گردشگری استان یزد

خوشبختانه در چند روز گذشته شهرستان بافق شاهد فعالیت‌های خوبی در این زمینه بود که یکی از آنها حضور ده‌ها نفر از فعالان گردشگری کشور در مجتمع گردشگری کویر کاراکال، کویر شن و شادن به دعوت مدیران این مجموعه‌ها بود تا علاوه بر هم‌اندیشی‌های این عرصه در کشور، راهکارهای توسعه گردشگری در این شهرستان نیز مورد بررسی قرار گیرد.

حضور فعال مسئولان شهر و شهردار و در این برنامه نشان از توجه مسئولان بافق به توسعه گردشگری در این شهرستان داشت و اگر چنین شوری در همه شهرستان‌های استان وجود داشته باشد، به طور قطع استان یزد بسیار سریع‌تر از آنچه که پیش‌بینی می‌شود، روی ریل توسعه قرار می‌گیرد.

تاثیر بالای برگزاری سمپوزیوم مجسمه‌های شنی در جذب گردشگر به بافق

یکی از اقداماتی که توسط شهرداری بافق با همکاری میراث فرهنگی، فرمانداری بافق، اداره ورزش و جوانان بافق، اداره ارشاد و … انجام شده و به حق تاثیر بسیار خوبی در سفر گردشگران به این شهرستان داشته است، برگزاری دومین سمپوزیوم ملی ساخت مجسمه‌های شنی در جشنواره تابستانی بافق است.

شرکت‌کنندگان گردهمایی فعالان گردشگری کشور نیز از این برنامه دیدن کردند که همین امر نیز می تواند برای معرفی شهرستان در سطح کشور و جهان مثمرثمر باشد.

یکی از شرکت‌کنندگان در گردهمایی فعالان گردشگری کشور که از این جشنواره دیدن کرده است، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی نشان از توجه مسئولان شهر به موضوع بسیار مهم گردشگری دارد که این امر بسیار جای امیدواری است.

حمایت دلگرم‌کننده شهرداری بافق از برنامه‌های گردشگری

محمدعلی دهقان که از شیراز در این برنامه شرکت کرده است، با اشاره به زیبایی‌هایی که در این جشنواره خلق شده است، اظهار داشت: شهرداری و شورای اسلامی این شهر با حضور در همایش فعالان گردشگری کشور نیز نشان دادند که می‌توان به آنها به عنوان یک پشتوانه قوی در امر گردشگری این شهر و استان نگاه کرد.

وی افزود: بافق توانسته از استعدادهای خود که اصلی‌ترین آن کویر است، استفاده کرده و فعالان گردشگری کشور را در خود جمع کند و به این وسیله این شهر زیبا را به دیگران معرفی کند که این امر می‌تواند الگویی برای دیگر شهرهای کشور باشد.

گفتگو با دیگر دست‌اندرکاران حوزه گردشگری کشور نیز حاوی نظرات مشابه است و این امر نشان از مفید بودن چنین برنامه‌هایی برای شناسایی شهرهای کویری ایران به مردم ایران و جهان است.

خلاقیت مسئولان جشنواره‌ مجسمه‌های شنی را از شمال ایران به دل کویر کشاند

یکی از مجسمه سازان کشور که از مشهد خود را به این سمپوزیوم ساخت مجسمه‌های شنی بافق رسانده است، در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: چنین جشنواره‌هایی بیشتر در شهرهای شمالی کشور برگزار می‌شود و برگزاری آن در استان یزد و در دل کویر بافق بسیار جالب است.

امیر جلیلی که به گفته خودش در بیشتر جشنواره‌های شنی کشور حضوری فعال دارد با اظهار رضایت از میزبانی خوب شهرداری بافق از هنرمندان شرکت‌کننده گفت: شهرداری بافق بهترین میزبانی را دارد و این مسئله در احترام به هنرمندان و توجه نشان دادن به آنها به عنوان خواسته اصلی هنرمندان نمود پیدا کرده است.

این هنرمند مجسمه‌ساز که سال گذشته نیز در این جشنواره حضور پیدا کرده بود، برگزاری این برنامه در سال دوم را با کیفیت‌تر از سال قبل عنوان کرد.

حضور ۱۸ هنرمند از سراسر کشور در جشنواره مجسمه‌های شنی

دومین سمپوزیوم ملی ساخت مجسمه‌های شنی در شهرستان بافق با حضور ۱۸ هنرمند از سراسر کشور که طرح‌های آنان پذیرفته شده در دو بخش اصلی و جانبی در مجموعه تفرجگاهی آبشار در حال برگزاری است.

هنرمندان آثار خود را بر اساس موضوعاتی از جمله معرفی شهر بافق، کشور، حفظ محیط زیست، آثار و ابنیه تاریخی و آداب و رسوم اجتماعی می‌سازند و در معرض دید بازدیدکنندگان و داوران قرار می‌دهند تا در پایان این جشنواره از برگزیدگان این سمپوزیوم تقدیر شود.

هنرمندانی از استان‌های لرستان، کرمان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، تهران، البرز، اردبیل، همدان، یزد و همچنین شهرستان بافق در جشنواره ساخت مجسمه‌های شنی حضور دارند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۱۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
راضی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۳۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

شهردار عزیز واقع زحمت کشیدید ولی افت ملموس اثرات و مجشمه های شنی ساخته شده در مقایسه با سال گذشته تعجب برانگیزه و به اقرار بازدید کنندگان تنوع بیشتر و زیباتری در مجسمه های شنی سال گذشته داشت.انشالله هزینه هایی که در این زمینه صرف میشود علاوه بر بالابردن امتیاز شما بعنوان شهردار گردشگری آثر ماندگاری هم در شهر داشته باشد نه اینکه پس از چند روز مجسمه ها خراب و انگار نه انگار که هزینه های سرسام آوری به باد فنا رفته.
چرا از آقای توکلی هنرمند مجسمه ساز بافقی در زمینه ساخت یا حداقل داوری استفاده نشده.روابط عمومی شهرداری توضییح دهد که علت چیست؟

جواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۸:۰۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای شهردار چقدر ساده لوحند که عوارض شهررا صرف چیزیایی می کنن که فقط دو روز باقی می مونه.فقط جیب مشتی غریبه را پر پول می کن!بابا جون مادرتون همین جوری مبلغی بحسابشون بریزین که مجبور نشین صدها میلیون تومن حق الناس را به اینا بدین اخرشم هیچی برا بافق نمونه.اگه خیلی پولاتون باد کرده میدون اعدام ورودی شهر را درست کنین که هر که وارد میشه گودالتونو نبینه.ضمنا شهردار باید روزی جواب این هزینه های بیخودی را به مردم بده.