ایام حماسه حسینی ، دفاع مقدس و تحصیل

دسته: مقالات
یک دیدگاه
شنبه - ۱ مهر ۱۳۹۶

باز روزهای پرطراوت ، روزهای ورزش و مراسم صبحگاهی با آغاز سال تحصیلی رسید و دوباره مدرسه ها باز شدند و مثل هر سال هفته دفاع مقدس نیز آغاز گشت و امسال ، آغاز سال هجری قمری و ایام عزاداری امام حسین (ع) نیز با این روزها همراه شده است .

ایام عزائی که نه تنها شیعیان بلکه بسیاری از آزادگان جهان به عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش می پردازند .

بله ، «زگهواره تا گور دانش بجوی» که هر ساله همراه با نمایش اقتدار نظامی ایران اسلامی همراه بود امسال همراه شده با حماسه حسینی ، ایامی که معمار کبیر انقلاب حضرت روح الله (ره) در وصفش فرمود : «این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است » و تاکید میکنند که عزاداریهای این ایام را هر چه سنتی تر برگزار کنید .

ایامی که رهبر معظم انقلاب درباره اش میفرمایند : « هیچ وقت نباید امت اسلامی و جامعه‌ی اسلامی ماجرای عاشورا را به عنوان یک درس، به عنوان یک عبرت، به عنوان یک پرچم هدایت از نظر دور بدارد » .

براستی در این ایام ، چه شرایطی حاکم میشود که مرحوم آیت الله بهجت (ره) نقل میکنند که : « استاد بزرگ ما، مرحوم غروی کمپانی (آیت الله کمپانی اصفهانی) که از لحاظ علمی در سطح بالایی بود، در مجالس روضه ابا عبدالله (ع) پای سماور می‌نشست و چای می‌داد » .
براستی محرم و این عزاداری چیست که بزرگان اینگونه برایش سخن می گویند و عمل میکنند ؟

براستی در این ایام و با این شهادت چه رخ داده است که پیامبر اسلام (ص) ، تنها شهادت امام حسین (ع) را حرارتی در قلوب مومنین می دانند ، حرارتی که تا ابد سرد و خاموش نمیشود ؟

براستی چرا برای هر قدم در زیارت پیاده کربلا ، روایت ثواب قبولی حج و عمره خانه خدا آمده است ؟

براستی چرا خداوند متعال ، خود زیارت عاشورا را در حق سید الشهداء (ع) بعنوان زیارت نامه بیان میکند در حالی که زیارت نامه دیگر معصومین(ع) از ناحیه معصومین(ع) دیگر بیان شده است ؟
امید است برای هر کلام و قضاوتی که می خواهیم برای این ایام و نحوه عزاداری داشته باشیم با شناخت ، معرفت و پرهیز از هرگونه شتابزدگی باشد تا خدای نکرده خدشه ای به این مراسم عزاداری که حرفهای بسیاری در نظام هستی دارد وارد نشود . امید است به یاری خداوند متعال و در عمل به فرمان آتش به اختیار رهبر معظم انقلاب ، قدم های موثرتری برداشته شود و همه ما سهمی در برگزاری هر چه باشکوهتر ، با شعورتر ، پرشورتر وموثرتر مراسم های مذهبی داشته باشیم .
محمد مهدی علیزاده فلاح


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۲۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناظری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مطلب زیبایی بود