ماده مخدر «گُل» چیست؟

دسته: مقالات
۴ دیدگاه
یکشنبه - ۲ مهر ۱۳۹۶

هولناک‌ترین ماده مخدر «گل»‌‌ است که دومین مخدر مصرفی کشور است.
پس از اشغال افغانستان، تولید مواد مخدر در افغانستان به شدت افزایش یافت. طوری که امروز ۹۵ درصد مخدر جهان در افغانستان تولید میشود. آنها با دستکاری ژنتیکی و ترکیب گیاه مخدر شاهدانه‌ افغانی با گیاه مخدر ماریجوانا، مخدر جدیدی تولید کردند که بسیار قوی تر از حشیش و هروئین است. طوری که با یکبار بو کردن، فرد معتاد میشود! آنقدر قوی است که اگر از کنار بوته آن عبور کنید، دچار توهم می‌شوید.
آمریکا و اسرائیل گل را بصورت قرص سبزرنگ و درقالب مواد نیروزا به داعش میدهند تا مغز آنها را در اختیار گرفته و درجنگها، توهم مانع از تفکر گردد. داعش از این قرص برای مقاومت نکردن کسانی که میخواهند سر ببرند هم استفاده میکند.
از ۸-۹ سال قبل توسط فردی با نام مستعار آرتا به ایران آورده شده است.
گل که در باور عمومی حتی کم خطر‌تر از حشیش و ماریجوانا و علف معرفی شده است، می‌تواند آنقدر خطرناک باشد که با یک بار مصرف، برای همیشه باعث اعتیاد شود. چون به طور مستقیم بخش‌های مسئول آرامش بخشی را در مغز فلج کرده و خودش جایگزین آن می‌شود. بنابراین با مصرف نکردن گل، فرد دچار اضطراب شدید، بیقراری، وحشت زدگی، تپش قلب شدید و… می‌شود. اعتیادی که پزشکان آن را غیرقابل ترک می‌دانند.
گل پودر سبز رنگی است که برخلاف مواد مخدر سنتی نظیر تریاک، توهم زا هم هست و حتی خطرناکتر از شیشه میباشد. دکتر یزدان‌نیاز در این‌باره می‌گوید: «گل خطرناک‌ترین مخدر امروز است و با یک بار استفاده، ممکن است فرد به مدت شش ماه تا یک سال دچار توهم عصرگاهی شود»
سن مصرف گل به دبیرستان‌ها رسیده است. روش استعمال آن در کاغذ سیگار است. خانواده‌ها اطلاع دقیقی درباره این مخدر ندارند و جوان‌ها تصور می‌کنند گیاهی طبیعی و بی‌ضرر است. در واقع ضعف اطلاع رسانی درباره این مخدر باعث شده که خیلی از جوانان تصور کنند می‌توانند خیلی راحت مصرف گل را کنار بگذارند. تصوری که به هیچ وجه درست نیست.

(مهناز عباسی کارشناس ارشد حقوق جزا)
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۴۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
حسینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲:۰۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ماشاالله به سرکار خانم و تشکر از یادداشت زیبایتان

علي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.لطفا مطلب را از سایت دیگری کپی نکنید.حداقل ادرس هم بدهید.

    ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۷:۳۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    اینکه با کپی کردنشون و گذاشتن مطالب باعث سطح آگاهی جامعه میشوند مشکلی نیست ولی ذکر نکردن منبع کار زیاد جالب و درستی نیست.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۴:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بازاسراییل وامریکا وای…خانم اگربا یک بار بو کردن جوانان معتاد بشن خب اسراییل ان را به عطروادکلن ومیوه وگل واردادتی و سیگاروتوتون وخیلی چیزا الوده میکرد توی این چندسال همه معتاد میشدن… بازهم تشکرچون اسمشونشنیده بودم