بکارگیری نیروهای متعهد و کارآمد

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
شنبه - ۶ آبان ۱۳۹۶

به نام خالق هستی
بافق جزء قدیمی ترین شهرستانهای استان می باشد و طبیعتا بایست اذعان داشت نسبت به بعضی شهرستانهای استان دارای دستگاههای اجرایی همراه چارت سازمانی و ساختار اداری باسابقه تری است مانند فرمانداری،بخشداری،تامین اجتماعی، ثبت و املاک، شرکت سنگ آهن مرکزی و غیره، و به طوری که تعدادی از مدیران ارشد استانی قبلاً در همین سازمانها و دستگاههای اجرایی شهرستان پرورش یافتند.

مایه تاسف است شهرستانی با این همه سابقه در امورات اجرایی دارای دستگاههای اجرایی ناکارآمد و کارمندان و کارشناسانی داشته باشند که بنام چارت سازمانی شهرستان بافق در مرکز استان خدمت کنند و نیز پذیرفتی نیست که نیروهای غیر بومی از سهمیه استخدامی نهادهای اداری و اجرایی بافق استفاده کرده و در سالهای بعد به خارج از شهرستان کوچ کنند.

یکی از دغدغه های همیشگی مردم استفاده از نیروی بومی در ادارات و ارگان های کلیدی شهرستان بافق می باشد و در این راه همیشه گرفتار مشکلات خاص و بهانه هایی از جمله استخدام وزارت کشوری، کمبود نیروی بومی متخصص در دستگاههای اجرایی بوده که مسئولین بطور مفصل به این موضوع می پردازند مردم بزرگوار بافق انتظار دارند دست اندرکاران و مسئولین جهت اشتغال و بالا بردن سطح کمی و کیفی از نیروی انسانی بومی استفاده کنند که قرار نباشد از مرکز استان مدیری غیربومی در چارت سازمانی دستگاههای اجرایی بافق قرار گیرند، به طوری که ادارات بافق سکوی پرتابی جهت تضمین و ارتقاء شغلی برای اینده خودشان در نظر گیرند چرا که ضرر این است که هفته ای دو و سه روز در بافق باشند و یا در جاده در حال تردد باشند و قطعاً بهره وری و اثربخشی اینگونه روسا پایین خواهد آمد.

مردم بزرگوار شهرستان بافق خاطرت تلخ و تاسف وار عملکرد بعضی از فرمانداران و روسای اداری غیربومی هنوز از اذهانشان پاک نشده است.(البته مردم حساب مدیران غیربومی متعهد و دلسوزاز این مسئله جدا می دانند و یقینا از انان تقدیر و تشکر کرده واحترام خاصی برای این دسته از مدیران قائل هستند)

به همین دلیل پرورش و استفاده از نیروی بومی متعهد در سازمانهای و ادارات به هر طریقی باید سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد.
چرا که روسای متعهد و متخصص بومی با مدیریت خاص و دلسوزانه (حس ناسیونالیسی) خود آشنا با معضلات و مشکلات منطقه بوده و می تواند در پیشرفت و عمران شهرستان بسیار کارآمد و موثر باشد.

در کنار این موضوعات بعضی مدیران هم وجود دارند که برای سر و سامان دادن وضعیت دستگاههای اجرایی ضعیف عمل کرده، و هیچ گونه برنامه ای برای ارتقاء و پرورورش نیروی انسانی ندارد چون مدیری که سالهای زیاد سکان یک اداره یا نهاد را در دست دارد دیگر هر ایده و فکری داشته اجرا کرده است و متاسفانه بعضی از این مدیران و مشاوران تنگ نظر، همواره در حال دسیسه و نیرنگ هستند تا به طورغیرمسئولانه با بایکوت کردن و حاشیه سازی جلو پیشرفت افراد متعهد،لایق و دلسوز را بگیرند.

نکته دیگری اینکه برخی افراد معلوم الحال با برچسب زدن، تهمت، تخریب و ایرادهای غیرمنطقی به افراد توانمند، متخصص و متعهد بومی که برای دستگاههای اجرایی انتخاب شده است، سعی می کنند مطابق با گذشته ایده های نابخردانه خود را بر دیگران تحمیل کنند.

حال با این تفاسیر فرماندار شهرستان که خود غیربومی میباشد خوب نقطه ضعف دستگاههای اجرایی را تشخیص داده و با بلند کردن علم این تغییرات از ساماندهی پرسنل فرمانداری کار را شروع کرده است و که خود حرکت بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است و انشاا.. این سر آغاز راهی باشد برای استخدام نیروهای متعهد و کارآمد در حوزه های مختلف دستگاههای اداری، اجرایی و نظارتی شهرستان بافق تا در این مسیر آقای زاده رحمانی بتواند در کارنامه خدمتگزاری خود برگ زرینی به ثبت برساند.

به امید شهری آباد
مجتبی رجایی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۷۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
ذبیح‌الله کارگران این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ - ۶:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خدمت اقای رجایی. دلسوزیهایتان قابل تقدیر وتشکر است. به امید ان روز که تمام مدیران بومی شوند البته بومی های توانمند وکارامد.وان عده ای هم که کارشان تخریب نیروی بومی وضعیف کردن عملکرد انهاست دست بردارند که دیگر نیاز به مدیران غیر بومی نداشته باشیم که اگاه به مشکلات ودرد منطقه نیستند

مژگان تیموری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
با این دیدگاه شما بسیار مخالفم.چه روسای غیر بومی چه بیا خدمتهای بزرگی به شهرستان کردند.بومی وغیربومی ندارد.