صحبتی دوستانه با برادر ارجمند آقای ماشالله تفکری

دسته: عمومی
۸ دیدگاه
یکشنبه - ۷ آبان ۱۳۹۶
صحبتی دوستانه با برادر ارجمند آقای ماشالله تفکری

شاید پنجشنبه گذشته یک روز خاص برای فوتبال دوستان و مخصوصاً پرسپولیسی ها بود؛ روزی که پرسپولیس رقیب دیرینه خود را شکست داد و بار دیگر قدرت خود را به همه نشان داد بازی جذابی که علی رغم بازی خوب استقلالی ها با برد پرسپولیس همراه بود.

شاید پنجشنبه گذشته یک روز خاص برای فوتبال دوستان و مخصوصاً پرسپولیسی ها بود؛ روزی که پرسپولیس رقیب دیرینه خود را شکست داد و بار دیگر قدرت خود را به همه نشان داد بازی جذابی که علی رغم بازی خوب استقلالی ها با برد پرسپولیس همراه بود.
اما نکته جذاب بازی خوشحالی گل علی علیپور بازیکن اسبق تیم سنگ آهن و تقدیم گل خود به شهدای سنگ آهن بافق بود.
گلی برای پرسپولیس که بر خلاف معمول بسیاری از استقلالی های بافق را نیز ذوق زده کرد.
خوشحالی علیپور پس از به ثمر رساندن این گل در فضای مجازی واکنش های زیادی را در پی داشت. یکی از افرادی که نسبت به این گل در پست اینستاگرامی خود واکنش نشان داد کارگردان بومی شهرمان آقای هاشم تفکری معروف به هاشم بافقی بود که با عکسی از علیپور و نوشته ی روی پیراهنش در پست خود این جمله را نوشت:
بافق غیر از مسوولینش، مردمش یه کشورن!
حال باید دید این جمله چه معنایی دارد? حقیقت دارد? اصلا خطاب به چه کسانیست?
در توضیح بایستی گفت این جمله، جمله ای منطقیست که ریشه در گذشته دارد نه در حال، چراکه کوتاهی های همین مسوولین بومی در گذشته ضربات جبران ناپذیری به صنعت و معدن و سایر بخشهای شهر وارد کرده که تشریح آن در این مقال نمیگنجد.
اما اکنون چطور?پاسخ اینکه اکنون به حول و قوه الهی مسوولینی داریم آگاه، خدوم، مردمی و پیگیر؛ از نماینده محترم مجلس گرفته تا فرماندار محترم شهرمان و برادران معززشورای شهر.

اما نکته دیگر در پست هاشم بافقی تمجید از مردم است. بدون شک مردم در نظام جمهوری اسلامی و در کشور اصل هستند و این به وضوح در فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب بیان گردیده.

حال با این تفاسیر و جمله ی طبیعی هاشم بافقی علت واکنش تأمل برانگیز آقای ماشالله تفکری عضو هیئت مدیره باشگاه سنگ آهن چه بوده.
واکنشی غیر منطقی با این مضمون که شما فردی ارزشی هستید ولی من به آدمهای ارزشی اعتقادی ندارم و اجازه ندهید که افراد ناآگاه و مغرض کار ارزشمند زنده نگه داشتن یاد شهدای سنگ آهن بافق را با ارقام بی ارزش، بی ارزش تر کنند.
در تفسیر این جملات نمیتوان گفت که ماشالله تفکری با مفاهیم رایج ارزشی بودن اشنا نیست چرا که خود اشاره کرده که هاشم بافقی ارزشی است. اما در این که ماشالله تفکری با مفاهیم عمیق ارزشی بودن آشنا نیست شکی نداریم همانطور که اشاره نموده و بیان کرده که اعتقادی ندارد! بی شک عدم اعتقاد ایشان بخاطر عدم شناخت و درکشان است چراکه ایشان در سنگ آهن در عرصه ورزش تلاش کرده و سپس با هر ابزاری خود را متصل نموده و علی رغم توانایی های بسیاری دیگر از فرزندان این خطه با قرعه شانس و… به درجاتی بالاتر رسیده!!
حال موضوع اینست کسی که درک و شناختی از یک موضوع بصورت عمیق و ژرف ندارد پس بهتر است سکوت کند هرچند من نیز خود را نه انقلابی میدانم و نه ارزشی؛ ما شاید فقط دوست داریم ارزشی و انقلابی باشیم چرا که انقلابی بودن لیاقتی میخواهد که با شعار و حرف محقق نمیگردد بلکه در عمل است و چقدر بد و تأسف برانگیز که ما در فهم الفبای آن نیز عاجز مانده ایم!

آقای م. تفکری عزیز پر واضح است که حرکت علیپور در تقدیم گلش به شهدای سنگ آهن بافق بسی ارزشمند بوده که در آن شکی نیست اما شما را چه شده که چنان آشفته شدید و بی درنگ ارزشی بودن و انقلابی بودن را زیر سوال بردید،? جناب م.تفکری عزیز مگر اسمی از شما برده شد که به خود گرفتید ?!! مفهموم پست آقای هاشم بافقی ضعیف بودن مسولان گذشته ی بافق بوده، مگر شما مسوولی بودید،?? چه پستی داشتید،?!! در گذشته برای شهرتان چکار کردید ?! مگر نه غیر اینست تلاش شما در راستای پیشرفت و ترقی خودتان و کسب مدارج بالا بوده،?!!
اگرهم با دادن مبلغی پول به علیپور این اتفاق افتاده که البته بارها گفتیم کاری بس پسندیده بوده دیگر نبایستی جو گیر شد و گروهی را زیر سوال برد. مگر برداشتن عکس یادگاری با ۲ مجری و۴ بازیکن اینقد هیجان دارد که بگوییم ما به ارزشی ها اعتقاد نداریم. نکند از همان ارزشی ها و انقلابی ها درخواستی داشتید که نه گفتند و شما کینه به دل گرفتید??!
مگر اصلا ًمهم است من وشمای نوعی اعتقاد داشته باشیم یا نداشته باشیم?!!
علت پاسخ ما هم به شما تنها جهت روشن شدن اذهان عموم بود.
موضوع دیگری که در پست ماشالله تفکری اشاره شده به غرض ورزی افراد ناآگاهی است که قصد بی ارزش کردن کار زنده نگه داشتن یاد شهداست
اقای ماشالله تفکری عزیز مستحضرید که مقام معظم رهبری فرمودند فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهدا نیست که البته با این تفسیر که باب ایثار و جهاد و شهادت و پاک باختگی در برابر ارزشهای الهی یک درگاه پر برکت و موثر در پیشبرد شعائر ناب اسلامی ست و در همه امور و در همه ی میدانهای اجتماعی و فرهنگی باید مفتوح بماند این بدین معناست که بایستی در خط شهدا حرکت کرد و

انقلابی زیست وانقلابی کار کرد و انقلابی حرف زد و انقلابی خدمت کرد

و البته جو گیر هم نشد!چرا که خدمتگزاران واقعی در وهله اول کسانی هستند که در صفوف مقدم جبهه ها برا دفاع از مملکت سالهای گذشته و هم اکنون در حال جانفشانی و از خود گذشتگی هستند و سپس مسوولین و دولتمردان و مدیران خدوم و ارزشی(!!! )که در راستای تعالی نظام و خدمت به مردم و علی الخصوص مستضعفین گام برمیدارند نه من و شمای نوعی…..

وَالعاقِبَهُ لِلمُتَّقینَ
رحیمی پور بافقی
آبانماه ۹۶


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۰۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت آقای رحیمی پور
واقعا عالی گفتید
تو بافق دارند به خانواده شهید بی محلی می کنند
حالا یه بازیکن بیاد پول بگیره
اگر راست میگه آقای علی پور. بیاد با پولی که میگبره درصدیش را کار خیر تو شهر انجام بده اون که اینقدر بافق را دوست داره

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
باتوجه به اینکه به هردوطرف احترام خاصی قایلم لیکن این جواب نیازبود تا برخی ازخودبیخودنشوندوهمیشه انسان بایدظرفیت خود ومردم رانیز داشته باشد یاحق

محمد علی فتاحی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
باتوجه به نقل قولی که ازاقای تفکری درخصوص اعتقاد نداشتن ایشون به نیروهای ارزشی شده لازمه اقای تفکری منظورشون را به صورت واضح بیان کنن تا خدای نخواسته برداشتهای مغرضانه ای ازموضع گیری وی به عمل نیاید.ضمنا باتوجه به هیجانات به وجود آمده بعدازبازی لازمه برادرعزیزمون اقای تفکری درصحبتهای خودشون قدری تامل به خرج بدن تا زمینه سوء استفاده افراد گوناگون به وجود نیاد.دراخر باتوجه به شناختی که ازاقای تفکری وخانواده محترم وازاده ان خانواده دارم بعید میدانم که اقای تفکری خودرادربرابر نیروهای ارزشی وانقلابی واقعی قرارداده باشد
والعاقیه للمتقین

بیخیال این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ - ۳:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دمتون گرم آقا رحیمی پور
خوب جواب اونایی که هوا برشون داشته رو دادین

محمدصالح این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ - ۵:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام. احسنت مهندس…

محمد مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ - ۵:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام و خسته نباشید
چرا این قدر به گذشته اشاره شده اتفاقا گذشته ها خیلی خوب بوده الان باید حال رو چسبید الانم به نظر من زیاد گل و بلبل نیست و فکر کنم اقای بافقی منظورشون هم گذشته و صد در صد همین حال حاضر بوده

شهروتدبافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چرندنویسی تابه کی

ابوذر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای تفکری نظر خودشو گفته و ب کسی ربطی نداره
درود بر شهروند بافقی