نماینده مجلس به ماجرای واگذاری زمین سنگ آهن در یزد ورود کند

دسته: اخبار ویژه
۱۲ دیدگاه
چهارشنبه - ۱۰ آبان ۱۳۹۶
نماینده مجلس به ماجرای واگذاری زمین سنگ آهن در یزد ورود کند

سیصد هزار متر مربع زمین در بلوار شهید قندی صفاییه یزد چند می ارزد!؟

سیصد هزار متر مربع زمین در بلوار شهید قندی صفاییه یزد چند می ارزد!؟
در چند روز گذشته مطلبی با عنوان پیام شهروندان:
شنیده شده سی هکتار از زمینهای مرکز تحقیقات یزد واقع دربلوار شهیدی قندی صفاییه یزد که متعلق به سنگ آهن بوده واگذار شده، اما به کی و به چه قیمت و چگونه !؟

قیمت تقریبی این زمین چند است و به چه قیمتی واگذار شده است!؟ در کانال توفان یزد منتشر شد.

بافق فردا به منظور پی بردن به صحت و سقم این موضوع و اینکه چگونه است که زمینی میلیاردها تومان ارزش داشته و بعد از ۳۰ سال مالکیت به یکدفعه واگذار می شود ؟!
بررسی های انجام داده به این نتیجه رسید که این زمین در سال ۶۳ به شرکت سنگ آهن مرکزی واگذار شده است و تا سال گذشته نیز این شرکت خواستار در اختیار گرفتن این زمین را از شرکت تهیه و تولید شده است.

بطوریکه در سال ۹۳ طی دستور و موافقتی که از استاندار وقت گرفته بوده خواهان واگذاری آن به کارکنانش شده و خبرش را نیز علنی کرده است.

اما حالا خبر رسیده که این زمین در سکوت خبری از ید شرکت سنگ آهن خارج شده و به گفته افراد آگاه ارزش واقعی این زمین که در بهترین نقطه یزد می باشد بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان است و می شد آن را با پیگیری نگه داشت اما ….
چه کسانی و به چه علت پای صورتجلسه واگذاری را امضا کردند؟ به سراغ سه منبع آگاه از موضوع رفت که جوابیه تک تک آنها را در ذیل درج می کنیم.

زمین ۳۲ هکتار است نه ۳۰۰ هزار متر

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی گفت:زمین خارج از محدوده شهری و سیصد هزار متر نیست بلکه ۳۲ هکتار زمین است.

وی با بیان اینکه این زمین ها مربوط به اجرای طرح تحقیقات معدنی در استان یزد است اظهار داشت: شرکت فولاد ایمیدرو و تهیه تولید قرارداد ۳۲ با شرکت سنگ آهن مرکزی منعقد کرد تا در آن زمان طرح اجرا شود.

عسکری تصریح کرد: ایمیدرو از طریق کرباسیان پیگیر بوده تا طرح مرکز تحقیقات پیاده شود اما محقق نگردید.

زمین فاقد سند بوده است

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی با اشاره به اینکه زمین فاقد سند بوده است خاطر نشان کرد: به همین دلیل در قیمت گذاری شرکت سنگ آهن مرکزی نیز لحاظ نشده است.

زمین مرکز تحقیقات معدنی وابسته به شرکت تهیه و تولید است

وی همچنین گفت: این زمین طی صورتجلسه ای با حضور مدیر مالی شرکت سنگ آهن( برخورداری) بین سالهای ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۴ تحویل تهیه و تولید و بنام مرکز تحقیقات مواد معدنی ایران وابسته به شرکت تهیه و تولید که در حال حاضر تابلو هم دارد می شود.

در ادامه خبرنگار” بافق فردا ” به سراغ مشاور حقوقی شرکت سنگ آهن مرکزی رفت و از وی در خصوص امضا وی و مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی در رابطه با امضا واگذاری زمین سوال کرد.

عزیزالله عباسیان اظهار داشت: زمینی در سال ۱۳۶۲ که شرکت نیر دولتی بوده یکی از زیر مجموعه های شرکت ملی فولاد ایران محسوب می شده است.

شرکت ملی فولاد ایران برای احداث مرکز تحقیقات معدنی به شرکت سنگ آهن اختیار داد

وی افزود:شرکت ملی فولاد ایران در خصوص احداث مرکز تحقیقات معدنی در استان یزد اختیار می دهد تا زمینی را از منابع طبیعی گرفته و به نمایندگی شرکت فولاد این مرکز راه اندازی شود.

زمین در بلوار شهید قندی قرار دارد

عباسیان با بیان اینکه شرکت سنگ آهن مرکزی نیز درخواست زمینی در این رابطه می کند تصریح کرد: ۳۰ هکتار زمین در بلوار شهید قندی میدان اطلسی برای شرکت فولاد گرفته می شود.

حصارکشی زمین صورت گرفته است

مشاور حقوقی شرکت سنگ آهن مرکزی با اشاره به اینکه قرادادی در زمان معین برای بهره‌برداری بموقع منعقد می شود عنوان کرد: اطراف زمین هکتار با نمای آجر سفال ساخته و درختکاری نیز صورت می گیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: از ۳۰ هکتار یک هکتار نیز محلی برای پارکینگ خودرو و فضاسازی در نظر گرفته می شود و در حال حاضر نیز این مورد ذکر شده قابل روئیت است.

عباسیان با بیان اینکه پیگیری زیادی برای واگذاری انجام شد افزود: از طریق سازمان بازرسی استان فشار به شرکت سنگ آهن آمد تا زمین واگذار شود و در شعبه دادگاه یزد پرونده علیه شرکت فولاد و سنگ آهن تشکیل تا زمین به مسکن و شهرسازی واگذار شود.

شرکت ملی فولاد به دیوان عدالت شکایت کرد

وی عنوان کرد: شرکت ملی فولاد دیوان عدالت شکایتی ارائه داده و شرکت سنگ آهن نیز در حمایت بیان داشته که زمین متعلق به فولاد است.

موضوع مطرح شده در کانال توفان یزد کذب محض است

مشاور حقوقی شرکت سنگ آهن مرکزی با بیان اینکه به واقعیت مرکز تحقیقات متعلق به شرکت فولاد ایران و تهیه و تولید بوده است تصریح کرد: موضوع مطرح شده پیرامون شرکت سنگ آهن در کانال توفان یزد کذب محض است.

طبق مدارک موجود زمین مرکز تحقیقات معدنی متعلق به شرکت سنگ آهن مرکزی است

در مصاحبه بعدی عباس یزدانیاظهار داشت: طبق مدارکی که من دارم و تا یکسال پیش پیگیری میکردم این زمین به شرکت سنگ آهن مرکزی بوده و ارزش زمین خیلی بیشتر از اینهاست و مقرر شد به تمام کارکنان شرکت سنگ آهن یک آپارتمان ارزان پس از ساخت واگذار شود.

اگر زمین واگذار شده مسوولان شرکت سنگ آهن مرکزی خیانت کرده اند

وی افزود:اگر به هر علتی واگذار شده و مسئولان سنگ آهن پیگیری نکردند خیانت کرده اند.

یزدانی خواستار ورود نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در این موضوع شد.

توضیحات بیشتر این منبع آگاه در همین سایت و بزودی درج می شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۲۱۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سه نفر دراین رابطه مصاحبه کردند دپنفرشون که مشخصه دارن موضوع را میپیچونن . فقد یک نفرشون بصورت مختصر وکامل اصل مطلب رابیان کرده است. امیدواریم نماینده محترم بعد از یکسال ونیم حالا دیگع سکوت خود را دررابطه با موضوعات پیرامون سنگ بشکنن ..ومدارک را بدن مشاور حقوقیشون مطالعه کنند واعلام نظر کنن اگر به استناد صحبتهای مدیران بخوان اعلام نظر کنن جز دور زدن ایشون چیزی عایدشون نمیشه
یکی از شعارهای نماینده برخورد با تبعیض وبی عدالت وجلوگیری از تضییع حقوق مردم بوده است

محمد رضا برزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عجب

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
عجب مدیر عامل … ، هر هکتار ۱۰۰۰۰ متر مربع میباشد پس ۳۲ هکتار برابر با ۳۲۰۰۰۰ هزار متر مربع هست در همه مورد میخوان دروغ بگن واقعا جای تاسف داره …….

طالعی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بایست ببینیم چقدر این خبر صحت دارد

تشکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تا چند سال قبل حقوق و هزینه های مرکز تحقیقات یزد توسط سنگ آهن بافق پرداخت می شد چطور یک مرتبه مالکش فولاد شد؟؟؟مهندس دهستانی هم خیلی پیگیر واگذاری واخذ سند بنام سنگ آهن بافق بود.دیوار کشی هایش را هم سنگ آهن بافق انجام وپرداخت کرده .ضمنا همان … اردکانی مسبب تمام این خیانتها و ابهامات بود که فقط درراستای خیانت به بافق کار می کرد.

رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر زمین واگذار شده مسوولان شرکت سنگ آهن مرکزی خیانت کرده اند——- همش گیر به گذشتان ندید- الان هم داره اتفاق می تفتد

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با عرض شرمندگی وقتی مدیرعامل … مانند اقای عسکری که هنوز نمی داندهر هکتار ده هزار متر مربع هست چطور توقع داشته باشیم که این زمین رابرای بافقی ها نگه دارند و واگذار نکنند

ی کارگر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۵:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای عسکری دستمریزاد
زمین به این خوبی را بخاطر چی واگذار کردید؟ براستی به چیز چیزی اعتقاد دارید ؟ آیا این پست اینقدر ارزش داره ؟!

علی رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۷:۵۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نهادهای امنیتی چرا مماشات میکنند ؟!

محمد رضا برزگری بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ - ۶:۵۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یعنی این همه زمین حق کارگران و مردم واگذار شده، اگر و اما داره. خواهشا یکاری بکنید.

دهستانی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۶ - ۳:۱۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

فقط نماینده محترم باید محکم ورود کند ونگذارد این زمین را بگیرن

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اززمان اقای دهستانی زمزمهواگذاریزمینهای صفاییه به پرسنل سنگ اهن مطرح بودکه مدیریت انزمان کارحل مشکل زمین مذکوررابه نماینده حقوقی شرکت اقای ع-ع واگذارکردقرارشدشرکت جریمه کمی به شهرداری بدهدومشکل حل بشودکه نماینده حقوقی شرکت میگفت که من میتوانم بدون جریمه این مشکل راحل کنم جمیع خدمتمدیریت رسیدیم وگفتیم نماینده حقوقی شرکت حریف اینها نمیشودبیایدخودمان پول یک وکیل رابدهیم که موافقت نشدوافسوس کارازکارگذشت حال بعدازگذشت چندین سال متوجه میشوم که تمام این کارها بازی بیش نبودنماینده حقوقی شرکت درزمانیکه پی این پروندرفت چه کارمثبتی درکارنامه خودداشت زمینیکه حق بافق بودمثل اب خوردن ازبافق گرفتن