ناتوانی استاندار اردکانی در ساخت ۴۰ کیلومتر جاده آن هم در ۴ سال!!!

دسته: اخبار ویژه
۱۵ دیدگاه
شنبه - ۲۰ آبان ۱۳۹۶

وعده تکمیل جاده بافق باز هم تمدید شد!

طرح دوبانده شدن جاده بافق که از سال ۹۳ تا کنون وعده تکمیل آن تمدید می شود، در گرو تامین اعتبار قرار گرفت تا بافقی ها همچنان منتظر بمانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، جاده بافق یکی از حادثه‌ سازترین جاده‌های استان یزد است. این جاده به دلیل آنکه طی ۲ دهه مردم بی‌گناه بسیاری را به کام مرگ فرستاد، مورد توجه مسئولان قرار گرفت و پیگیری‌ها برای ایجاد جاده‌ای متناسب با بار ترافیکی آن آغاز شد. طرح مطالعاتی دو بانده کردن این مسیر در سفر اول دولت نهم به استان یزد تصویب و عملیات اجرایی آن از محل اعتبارات  ۸ میلیاردی سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به یزد در سال ۸۶ آغاز شد .نهایتاً۶۰ کیلومتر از این جاده تا پایان عمر دولت دهم افتتاح شد و با شروع  کار دولت تدبیر و امید  تکمیل باقیمانده این جاده در دستور کار قرار گرفت.

سال ۹۳ روابط عمومی استانداری یزد نوشت: “سید محمد رضا سید حسینی” با اشاره به تفاهم نامه منعقده بین معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، شرکت سنگ آهن مرکزی بافق، فرمانداری بافق و اداره کل راه و شهر سازی گفت: پروژه احداث جاده یزد به بافق با اعتبار۱۵۰ میلیارد ریال، در سال جاری تکمیل می گردد.

وی همچنین در جمع مردم بافق گفته بود: «بنده دو پروژه هست که بصورت هفتگی پیگیری می کنم یکی جاده بافق و دیگری انتقال گاز به بهاباد می باشد که بصورت حضوری و تلفنی با مسئولان کشور و استان در میان می گذارم.»

 

 

نتیجه این پیگیری های این شد که آبان ماه سال ۹۵ به دنبال افزایش آمار تلفات انسانی در جاده ناتمام بافق-یزد مردم بافق با حضور در میدان غدیر(ورودی شهر) مسیر تردد تریلرهای حمل سنگ آهن را بستند.

فرماندار بافق برای آرام کردن مردم معترض (که کشته شدن عزیزانشان در جاده بافق به یزد آن ها را ناچار به بستن این محور کرده بود) دل به دریا زد و مسئول مشکلاتشان را معرفی کرد. سید مهدی طلایی مقدم فرماندار بافق در گفتگویی تلفنی با معاونت خود در جمع مردم معترض گفت:«در صورتی که گیر کار جاده در روز شنبه مشخص نشود، مسئولین بافق اعم از اعضای شورای شهر و بنده همراه با مردم در جاده خواهیم نشست. کار اتمام پروژه جاده بافق- یزد عملاً از اداره کل راه و شهرسازی استان گرفته شد و شخص معاونت عمرانی استانداری مسئول ادامه و تکمیل جاده است.»

کمتر از دو هفته بعد از این اظهارات، ناگهان اعلام شد طلایی مقدم از فرمانداری بافق خواهد رفت و در طبس مشغول به فعالیت خواهد شد.

نهایتاً نهم آبانماه در جلسه‌ای با حضور استاندار، امام جمعه بافق، نماینده مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار، فرماندار بافق، مدیر کل راه و شهرسازی، پیمانکار طرح و نماینده شورای شهر، این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و استاندار یزد در همان جلسه دستور داد: باند دوم جاده بافق – یزد امسال باید به بهره‌برداری برسد.

 

 

سال ۹۵ هم به اتمام رسید و جاده بافق تکمیل نشد. میرمحمدی استاندار یزد هم در حالی که اعلام کرد وجدانش راحت است، زمام امور استان را به زمانی قمی سپرد. حالا «محمدرضا نقصان‌محمدی» مدیر‌کل راه و شهرسازی استان اعلام کرده است: در صورت معمول و با تامین اعتبار، می‌توان در مدت یک سال، طرح را تمام کرد.

به این ترتیب طرحی که از سال ۹۳ تا کنون وعده تکمیل آن تمدید می شود، در گرو تامین اعتبار قرار گرفت تا بافقی ها همچنان منتظر بمانند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۸۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

راجع به مرزها جغرافیایی بافق و اردکان هم دروغ گفت

طالعی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۲:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چطور برای بزرگراهها هزاران میلیارد پول است اما برای بافق نه

شهاب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۵:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

توی گور همسئولین دروغگو . این جاده شده ناندانی برای بعضی از مسئولین شهرستان و استان . خدا ازشان نگذرد که بیت المال را میخورند و به گور مدم میخندند

جوان وطن پرست این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۸:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بار دیگر راه و ریل را باهم خواهیم بست تا داد همه اونایی که اون بتالا نشستن هم در بیاد

رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این استاندار پیر دربیشتر زمینه ها کار نکرده و قول و داده است.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به خدا قسم حالا دیکه خیلی زشته.مسئولین خجالت بکشید.باچه زبانی بایدگفت که نورچشمیها وعزیزان مردم دراین جاده کشته می شوند.

امید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یاد طلایی پر تلاش و نترس بخیر

  بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۴۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  همون طلایی فیلمش بود عامل اصلی عدم پیشرفت جاده خودش بود

  ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  طلایی مقدم مانند دخیل عباس یه مهره نفوذی بود و باعث آشوب و فتنه و نفاق تو شهر و بین ارگان ها بود.

منصف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

طلایی که می دونست رفتنش به طبس قطعی شده دید بهتر ین کار همینه یه حرفی بزنه وبعد هم بره وگرنه استعلام یه نفر برای فرمانداری حداقل یکماه زمان میبره مگه خودش وقتی اومد بافق حدود یکماه طول نکشید تا حکم فرمانداریش امد پس میدونسته داره میره

همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

همشهریان و هموطنان عزیزم بهترین راه احتیاط در موقع رانندگی جاده مرگ می باشد.احتیاط کنید تالاکپشت عزیز جاده با دل صبر به مقصد برسد.آخه میگن رهرو آنست که آهسته و پیوسته رودانشالله ماهی یک کیلومترش آماده میشه .همش ۲ سال ونیم مونده تا اتمام جاده.

  ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  دیگه اینقدر هم بی انصاف نباید بود
  قبول دارم در ادوار گذشته جاده پیشرفتی نداشته
  ولی با اومدن زاده رحمانی خدا را شکر شاهد پیشرفت و تکمیل قطعه قطعه آن هستیم

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چندخانواده دیگربایدبی سرپرست بشن تامسئولین ازپشت میزشون بلندشن وبه فکربیافتن.چطورمیخوان جوابگوی آقا علی(ع)باشن؟

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بالاخره جاده تکمیل میشه تاانقلاب حضرت مهدی(عج)

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۱۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام. خوب است مسئولین محترم مربوطه واقعیت قضیه را برای مردم شفاف سازی کنندوصادقانه بگوینداعتباراتی که اقای طلائی مقدم می گفتند برای تکمیل جاده تامین شده ووعده دادند تا اخر سال ۹۵کار تمام خواهد شده به کجا رفته.