لزوم پیوست عمیق عملی و مستمر فرهنگی در صنعت گردشگری

دسته: میراث فرهنگی
۵ دیدگاه
چهارشنبه - ۲۴ آبان ۱۳۹۶

مسئول محترم میراث بافق؛ اینکه باید گردشگری حمایت بشه و توسعه پیدا کنه بسیار خوبه و طبیعتا مردم هم حمایت می کنند اما اگر مدیران مربوطه و متولیان کمپ ها و … نتوانند توسعه گردشگری را با یک پیوست عمیق فرهنگی مدیریت کنند؛ در ظاهر شاید پتانسیل ها و سرمایه های گردشگری ما توسعه پیدا کند اما با عدم مدیریت مبانی فرهنگی شهرستان، برهنگی فرهنگی که از طریق توریست ها در این مناطق ایجاد می شود به سرمایه ها و پتانسیل های اصلی شهرستان یعنی سرمایه های انسانی و جوانان ما ضربه مهلک ضد فرهنگی وارد می کند و اثرات ناشی از حضور آنها را بعدا در جامعه شهری خودمان می بینیم.

آن وقت است که صنعت گردشگری توسعه یافته اما غافل از اینکه در همین حین سرمایه های انسانی ما، دختران و پسران ما از این گردشگران تاثیر پذیرفتن و دیگر رفتار و پوشش آنها با دیار شهید راه اسلام و حجاب آیت الله بافقی همخوانی ندارد!!

لذا از مسئولین محترم، بویژه امام جمعه، فرماندار، شورای شهر، شهردار، میراث فرهنگی،اداره ارشاد و نیروی انتظامی خواستاریم تا در تمام مراکز گردشگری اعم از پارک آبشار و آهنشهر و… و کمپ های شن های روان و … پیوست عمیق، عملی و مستمر فرهنگی داشته باشند. و کار با نصب یک بنر حجاب و … حل نخواهد شد.

ضمنا مسئولین تصمیم ساز مثل امام جمعه محترم و مسئولین اجرایی مثل فرماندار محترم و … تصمیم و ترتیبی اتخاذ کنند که متولیان کمپ ها و مراکز گردشگری مکلف شوند که قبل از اینکه تور گردشگری وارد محیط کمپ شود، همه در سالن اجتماعات یکی از هتل ها یا ادارات دولتی جمع شوند و متولی کمپ و لیدر برای میهمانان توضیح دهند و روشنگری کنند که وارد چه استان و بخصوص وارد چه شهرستانی شده اند.

شهرستانی که شهید امر به معروف دارد، شهری که مردم آن روی اعتقادات، حجاب و غیرت حساس هستند. و در کل فضای فرهنگی شهرستان را برای آنها تشریح کنند تا شئونات را حداقل در این شهر رعایت کنند.

به امید تصمیمی اساسی و راهبردی از سوی مسئولین
با تشکر
یک دغدغه مند فرهنگی

( از مدیر مسئول و سردبیر محترم سایت بافق فردا خواهشمندم که این مطلب منطقی را در سایت بگذارند تا به گوش همه برسد و در زیر نظرات گم نشود و همچنین لطفا این مطلب را به صورت شخصی به مسئولین محترم، امام جمعه، فرماندار، شورای شهر، شهردار، میراث فرهنگی،اداره ارشاد و نیروی انتظامی انتقال دهید. ممنون)


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۱۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۸:۰۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شما هم خودتون مسول هستید مگر شما در جریان بازدید تورها از شهرستان نیستید .با لیدرها صحبت کنید و در جریانشون بذارید .هرجور خواستند نیان رو میدون خان و جاهای دیگه بچرخند .اگر سنگی تو سرشون خورد نگید از کجا اومده مردم تا حدی تحمل دارند

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۸:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای دغدغه مند، شهر که پادگان نظامی نیست!!!

خلاقییت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام جهت فرهنگ سازی باید کمی نشست وبا مشورت متخصصین فکر ی کرد تا به نتیجه ای رسید اینکه نیروی انتظامی مستقر شود شایدبرای بعضی از هنجار شکنی ها خوب باشد ولی در حجاب باید کار تخصصی کرد مثلا این ایده که قبل از ورود در کمپ ها با حفظ شخصیت افرادو حوصله افراد را توجیه کرد کار خوبی . در کنار حضور نیروی انتظامی می توان از خانمهای چادریی که بتوانند ارتباط برقرار کنند وموثر باشند برای این امر مستقر شوند یا می توان یکسرس لباسهای ی که پوشش خوبی دارد ولی کمی شکیل و سنتی هم باشد تهیه کرد و به عنوان لباس گردشگری برای ورود وپوشیدن هدیه داد در این زمینه خیلی کار ها می توان کرد اما حوصله مدیریت می خواهد ما باید فضایی ایجاد کنیم که دختران و پسران ما در شهرستان بگویند شهرمان نمونه والگویی برای حجاب است و با افتخار خودشون هم چادر بپوشند احساس سرافرازی و بزرگی در حفظ حجاب باید اموخته شود و حس شود. انشا ءالله موفق و پیروز باشید .

محمد رضا برزگری بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بایست جلو این چند نفر به اصطلاح، غصه خوردفرهنگی را بگیرند. مگر شهر مسئول ندارد.

جمالی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این چرت وپرتا چیه نوشتین؟اگه مردین برین تهران پول مردم رو از حلقوم بانک مرکزی دربیارین .مطمئنین اینابافقین؟حیف این شهر که اینا ریختن توش.