سخنگوی شورای اسلامی شهر بافق :دولتمردان به تعهدات خود عمل کنند

دسته: اخبار ویژه
۷ دیدگاه
پنج شنبه - ۲۵ آبان ۱۳۹۶
دولتمردان به تعهدات خود عمل کنند

سخنگوی شورای اسلامی شهر بافق در پی منتشر شدن خبری مبنی بر قرار گرفتن شرکت سنگ آهن مرکزی در بورس معاملات و فروش از دولتمردان خواست تا به تعهداتی که در رابطه با حق و حقوق مردم شهرستان بافق داده اند عمل کنند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر بافق در پی منتشر شدن خبری مبنی بر قرار گرفتن شرکت سنگ آهن مرکزی در بورس معاملات و فروش از دولتمردان خواست تا به تعهداتی که در رابطه با حق و حقوق مردم شهرستان بافق داده اند عمل کنند.

حسن محمدی صبح امروز در طی گفتگویی تلفنی با خبرنگار “بافق فردا ” به سوالات مطرح شده در رابطه با حق و حقوق شهر بافق پس از واگذاری شرکت سنگ آهن به بخش خصوصی گفت: با توجه اینکه دو درصد ارزش افزوده تنفیذ مقام معظم رهبری یک حکم حکومتی است قابل لغو نیست .

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف عالیه اصل ۴۴ در راستای اجرای عدالت، فقر زدایی و ایجاد زیرساخت در مناطق کمتر توسعه یافته است عنوان کرد: بافق از جمله شهرستان هایی است که منابع آن سالیان متمادی مورد استفاده دیگر شهرستانها قرار گرفته است و باعث آبادانی آن شهرستانها شده اما متأسفانه خود کمترین بهره ای از آن نبرده و در مواردی مانند عدم توسعه صنعت و همچنین درس نخواندن جوانان و راه نیافتن آنان در مدارج علمی بالا تأثیر گذار بوده است .

وی ادامه داد:دولتمردان تدبیر وامید می بایست با عنایت به اهداف اجرای اصل ۴۴ نسبت به تخصیص عوارض این دو درصد را به عنوان حقوق ارتفاقی سهام شرکت سنگ آهن قرار داده و در زمان عرضه آن در بورس این حق را در شرایط آن سهام بگنجانند ضمن اینکه شورای شهر بر این اعتقاد است که باید این سهام تا اجرای کامل تعهدات وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و مسؤلین صندوق بازنشستگی فولاد از جمله اجرای کامل چرخه فولاد و تکمیل کارخانه گندله در اختیار این صندوق بماند .

محمدی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر نامه ای به تاریخ ۱/۸/۹۶ به شماره ش ۹۶/۱۱ خطاب به وزرای امور اقتصادی و دارایی و تعاون و کار و رفاه اجتماعی ارسال کرده است تصریح کرد: تمام موارد اجرای کامل تعهدات وزیر در نامه ی ۱۶ بندی، تامین خوراک و ایجاد صنایع جوار معدنی و تمامی مسائل و دغدغه شهر طی این نامه اعلام شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر بافق افزود:شورای اسلامی اعتقاد دارد باید دولتمردان به آنچه در قالب نامه ۱۶ بندی و صورتجلسات مختلف از جمله صورتجلسه ۹۳/۰۶/۹متعهد شده اند بدان عمل کنند تا انشأالله همچنان که چند سالی است باتوجه به پرداخت عوارض و اجرای بیشتر بندهای صورتجلسه فوق و عملکرد خوب شهرداری و شورای اسلامی شهر آرامش در شهر برقرار بوده استمرار یابد .

نایب رئیس شورای اسلامی شهرستان بافق همچنین با اشاره به اینکه ۲ درصد باید جزء مهمترین مسئله و حقوق ارتفاقی سهام شرکت سنگ آهن قرار گیرد خاطر نشان کرد: با تحقق این مقوله دیگر عدم پرداخت آن توسط سهامداران امکانپذیر نیست‌.

محمدی از پیگیری و حمایت های امام جمعه، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و اعضای شورای اسلامی شهر و شهرستان خبر داد و گفت :چنانچه کوتاهی از جانب دولتمردان پیرامون احقاق حقوق بحق مردم احساس شود مراتب به اطلاع عموم خواهد رسید و شورای اسلامی شهر به وظایف خود عمل خواهد کرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر بافق در ادامه بیان کرد: در اسرع وقت با استاندار نیز ملاقات خواهیم داشت و شرح وقایع و اتفاقات سال ۹۱ و ۹۳ و همچنین اوضاع شهر در موقعیت کنونی ارائه می شود.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه آرامش شهر باید تحت هر شرایطی حفظ شود عنوان کرد: امیدواریم درصدی از سهام با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پیگیری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی جهت رفع محرومیت و توسعه شهر به شهرداری یا شهر انتقال یابد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۲۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد رضا برزگری بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۵:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خیالتون تخت، بشینید تا به تعهداتشون عمل کنند. طبق روال گذشته

حسین تفکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۸:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب محمدی اینجور پیغامها هیچ ثمری ندارد، لطفا جدیتر پیگیری شود نامه فایده ای ندارد. عملگرایی موثر است در تهران و مردم نگرانند

محمد رضافتوحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به عمل کار براید به سخندانی نیست

رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۶:۵۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقایان شورا،این غیرت و شرافت بافیقها بود که بهتون رای دادند. همه چیز به شما بر خواهد گشت

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با در شهرستان نشستن و حرف زدن کاری از پیش نمی برید باید از تهران پیگیری شود.

طالعی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به اون شخصی که فرموده ۸۰ درصد صورتجلسه اجرایی شده بفرمائید کمی اطلاعات خودتان را افزایش دهید بعد فرمایش کنید

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۶:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

انشاالله با همت شورای شهر وپیگری آنها که الحق ووالانصاف روند خوبی هم دارند وحاج اقای محمدی هم که فکر نکنم به خاطر این دنیا وپست مقام دروغ بگن اعتماد می کنیم ومنتظر میمانیم انشاالله اگر خبر خوبی داشتند به مردم اعلام کنند وصادق باشند که هستند امید با خداودیگر اعضای محترم شورا اقای رنجبر
اقای امیرزاده همگی خسته نباشید