بزودی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق ؛پَر پَر

دسته: اخبار ویژه , صنعت و معدن
6 دیدگاه
شنبه - 18 نوامبر 2017

شرکت سنگ آهن در اردیبهشت ماه ۹۳ با فروش در بورس حدود ۷۱ و نیم به صندوق و مابقی به فولاد خوزستان فروخته شد که با رعایت سهم کارکنان به عدد فوقبه حدود ۶۸ هست میرسد.

در همان موقع مجلس مصوب کرد که دیگر واگذاری به عنوان رد دیون نداریم و شرکت هایی امثال صندوق بازنشستگی تا پنج سال مهلت دارند تا سهام خود را به چهل درصد کاهش دهند‌.

با اعتراضات مردمی مصوب شد که شرایط واگذاری ۱۵ درصد از آنچه به قولی مفتی به صندوق رسیده به شهر بافق فراهم شود که شورای شهر  پیگیری کرد و طی این مدت به جای مطلوبی نرسید و هم اکنون شکایت شورای چهارم در این زمینه در جریان است.

حال با این فروش جدید صندوق بازنشستگی فولاد دارد خود را از شر سهام پر دردسر سنگ آهن راحت میکند چرا که طی چند سال گذشته هرکسی صورتجلسه شهریور ۹۳ را از طرف صندوق امضا کرده بود رفته و فقط ربیعی وزیر رفاه مانده که آنزمان به بافق امد و قولهایی داد.

با فروش مابقی سهام شرکت سنگ آهن در بورس قطعا بخشهای خصوصی مانند فولاد خوزستان، فولاد اصفهان، ذوب آهن اصفهان،چادرملو یا هر نهاد و شخصی که بتواند پول بدهد آنرا میخرد و در نتیجه این فروش کل تعهدات صندوق از بین میرود.

با این فروش شما منتظر تعطیلی هر نوع طرح توسعه شرکت باشید.

قطعا خریدار جدید تعهدی در رابطه با حفظ نیروهای شرکت ندارد و کارگر به حداقل کاهش می یابد چیزی در حدود سی درصد فعلی یعنی از شش هزار نفر به دو هزار نفر،چرا که خریدار جدید معتقد خواهد بود دولت در واگذاری اولیه برای مدت ۵ سال پرسنل را حفظ کرده و حالا وقت تعدیل نیروست.

در یک‌ کلام با فروش مابقی سهام شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در هفته جاری دیگر چیزی به نام شرکت سنگ آهن وجود نخواهد داشت و درست تر بگویم چیزی به نام بافق نخواهد ماند.

 

ارسالی از سوی مخاطبان بافق فردا

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۵۹۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
ایرانی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 18 نوامبر 2017 - 7:31 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خداکنه هرچه زودتر بفروشند تا خیالمان از شر سنگ آهن راحت شود

م.م این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 18 نوامبر 2017 - 8:56 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام به همه خوانندگان عزیز و محترم
یه چند نکته:
عرضه یک شرکت در بورس ، آن هم شرکتی مثل سنگ آهن بافق با ارزش حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان و با شرایط واگذاری که ارائه شده (۱۰۰۰ میلیارد تومان ضمانت نامه و با ۹۰۰ میلیارد تومان سپرده اولیه ) کمتر شرکتی در ایران حاضراست که این شرکت را خریداری کند شرکتی با ۴۴ سال سابقه و عمری، در بهترین حالت ممکنه حدود ۱۰ سال ، که ارزش واقعی آن خیلی کمتر از اینهاست. در ضمن کارخانه های جوار معدنی چیزی نیست که بتوان آن را تعطیل کرد زیرا در امتداد روند کاری و افزایش درآمد و اشتغال سنگ آهن میباشد و هر شرکت عظیمی که بتواند شرکت سنگ آهن را بخرد هرگز با تعطیل کردن کارخانه های جوار معدنی راه سود خودرا نمی بندد .
گفته بودید تعدیل نیرو میکند ، در جایی که کارخانه های جوار معدنی در آینده ای نزدیک نیاز به چندصد نیرو دارد تعدیل نیرو کاریست دور از اندیشه و تعقل و مقرونه به صرفه این است که از نیروهای با تجربه خود در شرکت ، با جابجایی نیروها استفاده بهینه ببرد ضمنا مدیر عامل شرکت با تغییر وضعیت قرارداد پرسنل به روز مزد دائم ، عملاً امکان تعدیل نیرو را صلب نموده است.
صورتجلسه شهریور ۹۳ (بجز یک بند)الباقی کاملا اجرا شده است و تعهدادت صندوق نیز پا برجاست و آن یک بند نیز در حال پیگیری است
مطمئن باشید اگر شرکت بزرگی مانند فولاد خوزستان، فولاد اصفهان، ذوب آهن اصفهان،چادرملو و … بتواند سنگ آهن بافق را بخرد خیلی بهتر از صندوق فولاد است با بیش از ۱۰۰ هزار نفر فقط حقوق بگیر . و شرایط از این بهتر میشود
امیدوارم دوستان ندانسته و بی جهت در شیپور شایعه ندمند و جوشهر و شرکت را متشنج نکنند

رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 18 نوامبر 2017 - 9:17 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ابنو خدایش راست میگه، ولی یه چیز در تاریخ ماندگار خواهد شود. غیرت و شرافت مسئولان فعلی

طالعی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 18 نوامبر 2017 - 1:54 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای م.م یا جنابعالی واقعا از سابقه گذشته خبر ندارید یا اینکه خیلی خوشبین هستید به رانتهای فولادی استانی و کشوری. تمامی اینهایی را که نام بردید یک رانت و مافیا می باشد.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 20 نوامبر 2017 - 7:46 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدایش از قدیم گفتند سیخ بادم است که ریشه بادم را در میاره خیلی درسته چون فقط این مدیر میتونست اینجوری برای شرکت کارکنه واین بلا را سر شرکت در بیاره وکامنت دو هم خود عسکری نوشته یا نوچه های عسکری هستند

میثم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 20 نوامبر 2017 - 8:24 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای م م که مطمنا از مدیر شرکت دستور گرفتین این متن رو زدین یا خود مدیر هستین
داداش اگه شرکت به خاتم الانبیا واگذار بشه و اوضاع کارکنان فسفات رو پیدا کنیم اون موقع چی میگی .
فک کنم صحبت های روزهای آخری اعتصابات یادت رفته که چه قولهایی دادی که هیچ کدومش تا الان اجرایی نشد اون موقع هم مدیر گفت که با خصوصی سازی اوضاع بهتر میشه که هی داد بهتر نشد که الانم این اوضاع شد .