این رشته سر دراز دارد

دسته: مقالات
۵ دیدگاه
دوشنبه - ۲۹ آبان ۱۳۹۶
این رشته سر دراز دارد

چند هفته ای است که بحث هنجارشکنی , در کمپ های گردشگری فضای رسانه ای شهر را فراگرفته است .

چند هفته ای است که بحث هنجارشکنی , در کمپ های گردشگری فضای رسانه ای شهر را فراگرفته است .
وهرچقدر دلسوزان و بزرگان شهر تلاش می کنند تا این مساله را به صورت مسالمت آمیز و به دور از تنش و غوغا سالاری ,حل و فصل کنند گویا به در بسته می خورند و باز این آتش ,از جای دیگری زبانه می کشد و نکته جالب در این ماجرا این است که همگان خود را دلسوز می دانند و خواهان پیشرفت و آبادی شهر هستند .
موافقان ؛ صنعت گردشگری را از الزامات دنیای مدرن می دانند و معتقدند تلاش های بسیار زیادی در این زمینه صورت گرفته است و خون دل ها خورده شده است تا عده ای توانسته اند پای گردشگر را به بافق باز کنند و این صنعت می تواند در آینده نزدیک, از منابع پردر آمد شهر محسوب شود وما نباید با اقدامات احساسی ,فضا را برای گردشگر ناامن کنیم.
از طرف دیگر در جبهه مقابل, عده ای حفظ شعائر را از اوجب واجبات می دانند و معتقدند ما حاضریم سرمان برود ولی باورها و ارزشهایمان ,ذره ای خدشه دار نشودو برایمان غیر قابل تحمل است که در شهر مجاهد نستوه «شیخ محمد تقی بافقی» عده ای گردشگر, ارزشهای اسلامی را زیر پا بگذارند و با خود بدحجابی را به شهر بیاورند.
هردو گروه از منظر و مرآی خود درست می گویدچون هرکس از دریچه ذهن خود به مساله نگاه کرده است.
اما نکته ای که در این میان مغفول مانده است نقش قانون است.اگر هرکس به تشخیص خود بخواهد مجری قانون باشد که دیگر سنگ روی سنگ بند نمی شود .
از طرف دیگر هر یک, صدای اعتراضتان را به گوش مردم رساندید,حال این مردم هستند که خود باید تصمیم بگیرند کدام دیدگاه را انتخاب می کنند.ما که قیّم و سرپرست تمام مردم نیستیم که بخواهیم برای آن ها تعیین تکلیف کنیم.
مردم ؛نظارت و رسیدگی این کارها را به مجریان قانون سپردند و آن ها موظفند مساله را رصد کنند و کم و کاستی های آن را برطرف کنند.
این که هر کس نظر خود را در رسانه خود بیان کند ؛نشانه پیشرفت و تعالی جامعه است وکسی قصدحمله کردن به دیگری را ندارد,فقط عقیده خود را بیان کرده است که می تواند درست یا نادرست باشد.
از طرف دیگر تمام ما, متعلق به این سرزمین هستیم و نسبت به آن عِرق داریم ودلمان برای شهرمان و سربلندی آن می تپد و من مطمئنم که هیچ کدام نمی خواهیم به شهر مان و آرمان هایش خیانت کنیم ولی فقط باید مواظب باشیم که آلت و بازیچه دست دیگران نشویم,دیگرانی که بیرون از گود نشستند ودعوای خانگی ما را تماشا می کنند و گاهی اوقات برایمان هورا می کشند تا جیب های منفعت طلبی خود را پر کنندو ماهیان فرصت طلبی را از آب گل آلود بگیرند.
بدانیم که تمام حقیقت نزد این گروه و آن گروه نیست بلکه تمام حقیقت, نزد توده مردم است چون مردم صاحبان اصلی این سرزمین و فرهنگ هستند و خود نیک می دانند که چه چیزی به صلاح آن هاست یا به ضررشان.
دکتر حسین ارجمند


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۸۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
طالعی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۶:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب دکتر انصافا جانب عدالت و منطق را گرفتید.

راوی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۳۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ما که نفهمیدیم

بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب دکتر مثلا وقتی باسر باز میاد رو میدون .زنگ بزنم به ۱۱۰ بگم چی ،به کی بگم این مثلا شکایت حساب میشه ؟قانون میگه امر به معروف .خوب وقتی محل نمیگیره،من که نمیتونم وایسم و ببینم بچه بزرگ من اینرو میبینه .دو حالت پیش میاد یا جا بذارم برم که نمیشه محل رفت و امد من هست اگر هم کسی باید بره اونها هستند دوم برخورد که اونهم یا طرف مجبوره قبول کنه یا مشلات بعدی پیش میاد
وقتی تور داره میاد اولین نکته گوشزد کردن حجاب هست اینجا لندن لیست ،اینجا هند نیست ،اینجا بافق و مردمش مسلمون .خرابشون نکنید.داغ بکنند جور دیگه رفتار میکنند.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۵:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام جناب دکتر با ارادتی که به شما دارم ومی دانم که جانب حق را میگیریداز شما می پرسم
آیا اگر با خانواده محترمتان به کمپ بروید وبادیدن دختران وپسران تاپ وشلوارک پوش با بازیهای زننده رو به رو شوید چه می کردید؟

وقتی اینها را از شاهد عینی شنیدم به یاد گلایه های خادمین شاهجراغ از وضع آمدن وخوابیدن و…گردشگران وتوهین کردن به خانم محجبه ای که او را سگ خطاب می گردند افتادم
با خودم گفتم بافق هم در انتظار این روزهاست .ولی با کمال خوش حالی متوجه شدم خانواده معزز شهدا به صورت خود جوش نارضایتی خود را اعلام کردند وبا مسولین محترم شهرمان در تحقق اهداف مقام معظم رهبری در زمینه گردشگری واقتصاد مقاومتی خواهان اقدام قاطعانه هستند

    ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    امان از جهل بی انتهای آدمی