پیشنهادات شرکت تعاونی پیش بافان سپهر ایساتیس برای رونق گردشگری بافق

دسته: محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری , میراث فرهنگی
۱۲ دیدگاه
چهارشنبه - ۱ آذر ۱۳۹۶

  (  از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در تاریخ ۱۸ / ۲ / ۱۳۸۷ )

من تصورم این است که اگر مسئولین کشور و مسئولین استان بتوانند از همین مسئله ی گردشگری به شکل درست، با تبلیغات صحیح و با جهت گیریِ صحیح استفاده کنند، درآمد آن استان را از همه ی معونه های دیگر بی نیاز می کند. مسئله گردشگری خیلی مهم است.

ضمن سپاس از دلسوزان واقعی فرهگ اصیل و ناب اسلامی بویژه خانواده معظم شهدا و تشکر از امام جمعه معزز ،نماینده محترم مجلس شورای اسلامی،فرماندار محترم ،اعضای محترم شورای اسلامی و شهردار نمونه گردشگری وفعالین دلسوز حوزه  گردشگری در راستای دغدغه فعالین فرهنگی شهرستان جهت رعایت شئونات اسلامی در مقوله گردشگری به استحضار عزیزان میرسانیم شرکت تعاونی پیش بافان سپهر ایساتیس بعنوان اولین شرکت جامع و تخصصی در زمینه گردشگری و صنایع دستی باحول و قوه الهی  و همکاری مسولان محترم  و غرفه داران  فعال توانسته است نمونه ای از فعالیت گردشگری را دو سال پیاپی در محل میدان خان بافق برگزار نماید.

a4e19469-7ceb-4050-8e10-2587bd2e6c8f

۳۰۰a70d1-c290-4cc5-8da3-9ab8406107ef

نکته قابل توجه این نمایشگاه توجه به تمام ابعاد مختلف گردشگری بافق  و معرفی آن به گردشگران داخلی و بعضاً خارجی بوده است.

۶۳ebb901-d43d-4369-a9fd-d5366a6043f0

در بعد گردشگری فرهنگی و مذهبی توجه به فرهنگ اصیل بومی و معرفی بزرگمرد امر به معروف حضرت آیت الله حاج شیخ محمد تقی بافقی و اخوان مکرم میرغنی زاده یکی از شاخصه های این نمایشگاه بوده است که با حضور مومنین و نماز گزاران جمعه و ایثارگران مورد تمجید قرار گرفت و اوج این رضایت را در حضور امام جمعه محترم بعنوان رئیس شورای فرهنگ شهرستان و بیت مکرم میرغنی زاده دیدیم.

۴۰a72993-8d65-4c9c-be9c-e8daa0b6edca

و پس از آن این شرکت علیرغم وجود مشکلات و معضلاتی توانست در نمایشگاههای صنایع دستی یزد و تبریز به معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی  فاخر بافق بپردازد .

۹۸۹d2a15-38e5-4e2a-927e-1bb32d64341f

با احترام کامل به دغدغه مندان محترم فرهنگی و دلسوزان امر صنعت گردشگری چند پیشنهاد از جانب این شرکت تعاونی مطرح میگردد و بار دیگر آمادگی کامل این شرکت جهت پیاده سازی ابعاد مختلف مقوله گردشگری بویژه گردشگری مذهبی و فرهنگی اعلام میگردد که امید است با توجه و حمایت مسولین محترم شهرستان بویژه مسولان فرهنگی هم صنعت گردشگری معقول و پایدار  بر مبنای فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی رونق گیرد و هم زحمات فعالین بخش کویر نوردی و هتلها و رستوران های سنتی و بومگردی ها تولید کنندگان صنایع دستی و فعالین بخش کشاورزی بویژه نخلکاران که با خون دل به این مرحله رسیده اند به ثمر برسد و در راستای اجرای شعار تولید و اشتغال که از دغدغه های رهبر معظم انقلاب در جهت اقتصاد مقاومتی می باشد.که موارد ذیل قابل اجرا خواهد بود:

  • تأسیس دفتر گردشگری ویژه شهرستان بافق تا ورود تور های مختلف با نظارت مسولان شهرستان و متخصصین امر گردشگری انجام گیرد.
  • تأسیس دفتر اطلاع رسانی و راهنمای گردشگری در ورودی شهر یا میدان امامزاده عبدلله جهت هماهنگی بیشتر تورها بویژه لیدر تورها و ارایه اطلاعات جامع به گردشگران علاقه مند
  • اعتماد به شرکت ها و موسسه های فرهنگی موجود در شهرستان و حمایت ویژه از آنها و سپردن اماکن تاریخی به فعالین این حوزه جهت انجام فعالیت های فرهنگی
  • برگزاری دوره ها و کلاسهای آموزشی ویژه جهت متصدیان رستورانهای سنتی، هتلها ، صاحبان بومگردیها ،سایت های اطلاع رسانی و هفته نامه های محلی و افراد علاقه مند به مقوله گردشگری در راستای همدلی بیشتر و رفع نقایص احتمالی

        * تشکیل انجمن فعال غیردولتی با حضور تمام فعالین این حوزه در راستای ارایه خدمات منسجم تا تمام بخشها از حضور گردشگران داخلی و خارجی بهره ببرند

در پایان یکبار دیگر از پیگیری مستمر افراد دلسوز فرهنگی و سایت های خبری شهرستان به نوبه خود تشکر و قدردانی می نماییم. و استدعا  داریم انتقادات خود را در فضای آرام و منطقی ارایه و حل و فصل نمایند تا خوراک بدخواهان این شهرستان قرار نگیرد.

ما درخت افکن نه ایم آنان گروهی دیگرند

                                                  با وجود صد تبر یک شاخ بی بر نشکنیم

                                                                                               ( شاعر دلسوخته کویر وحشی بافقی)

                   مدیر عامل شرکت تعاونی پیش بافان سپهر ایساتیس- طاهره زینلی حاجی آبادی

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۰۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بازهم شما .یکی اومده مطلب نوشته هنجار چسبان .هر چی هم دلش خواسته نوشته

فتاحی قلعه ای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت بر این همت. به این میگن یه کار زیرساختی و عالی به دور از جو سازی وسفسطه کاری

طالعی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به عمل کار براید به سخندانی نیست.

غنی زاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دوستان هرگز توجه ندارند با تجمع و فشار هرگز مسئله حجاب حل نخواهد شد و بلعکس مردم هم به این رفتارها واکنش نشان خواهند داد و متنفر از کردارتان خواهند شد به خاطر ضربه به شهرستان. خواهشا تجدید نظر کنید و به راه عقلانیت و منطق روی بیاوردی و بدانید بهتر می توانید حلال مشکلات باشید.

فتاحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نظرات خانم زینلی در این مطلب نشاندهنده آشنایی ایشان به مشکلات پیشروی صنعت توریسم در بافق است. امیدوارم مسولین متولی امر گردشگری شهرستان از پتانسیل شرکتها و نیروهای بومی مستعد وعلاقمند در جهت اعتلای گردشگری بافق به نحو احسنت استفاده نمایند.

امیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بسیار منطقی و عالی بهترین کار اینه که با این سیستم چند جوان به کار گذاشته میشن
تمام مناطق بافق شناخته میشه
تور ها با فرهنگ بافق آشنا میشن

مهدی رنجبر بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب اقای قانعی دست مریزا. امیدوارم در این مسیر موفق باشید. شهرداری و شورای اسلامی چهارم با ایجاد زیرساختهای مناسب در مراکز تفریحی و فرهنگی و گردشگری شهرستان در جهت شناسانده میراث فرهنگی و گردشگری به مردم استان و خارج از استان و غیره کارهای بسیار موثری شامل برگزاری جشنواره های و همایشها و جلسات تخصصی مختلف در سه چهار سال اخیر صورت داد. ضمن ارزوی موفقیت و سربلندی برای دوستانی که دغدغه فرهنگی دارند. امید است این مسیر با همکاری و همدلی مسئولان به سرانجام برسد و براساس چشم انداز راهبردی بافق تا سال ۱۴۰۴ ادامه پیدا کند تا شهرستان بافق در مقوله جذب گردشگری حائز رتبه ممتاز گردد.

تفکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

در تایید نظر طالعی باید بعرض برسانم که این شرکت تعاونی تاکنون عملکرد خوبی برا به نمایش گذاشته انشالله با حمایت عملی مسولین ایده هایی که ارایه دادن عملی بشه

مهدی قدوسی زاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر یکم مسئولین هم مث شما بودن دنیا گلستان شده بود …
در جواب (طالعی) به عمل کار براید به سخندانی نیست :
عرض کنم که دیگه اغای قانعی و خانم زینلی چه کاری انجام بدهند اون هم با هزینه خودشون که به چشم بیاد ، بعضیا سرشون رو مثل پنگوئن کردن زیر برف و فقط دنبال پست و مقام و یه نفر بیاد ازشون تعریف کنه هستند …
اگر یکم مسئولیت پذیر بودن بافق پر از توریست بود الان …
در ضمن اگر تشکر از این همه زحمات اقای قانعی و خانم زینلی هم بشه بد نیست ….😒

غیربومی ساکن بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۵:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا دست مریزاد ازپیشنهاداتتون انشالله مسولین ذیربط این بار با شما و شرکت شما همکاری کنند تا بتوانید گردشگری فرهنگی و مذهبی را هم که یکی از ابعاد کمتر توجه شده گردشگری در بافق بوده را فعال نمایید.قابلیت هایی که در این شرکت با دیدن تصاویر عملکردتان دیدم ناامیدی از رونق گردشگری بافق را به امید تبدیل کرده.

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۷:۲۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کار را باید بدن دست کاردون
میراث و ارشاد ، نیروی انتظامی ، سازمان تبلیغات چه به برنامه ای برای گردشگری که صنعتی پردرآمد است و مورد تاکید همه ، دارند؟
به نظرم دولت باید این سازمان ها را هم به بخش خصوصی واگذار کند تا حداقل برنامه داشته باشند

علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۱۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اولا تشکر می کنم که به دور از احساسات، پیشنهاداتی را ارائه فرموده اید که پشتوانه اش تفکر،تامل و تجربه شماست.امیدوارم که مسئولین و فعالین گردشگری بافق به این پیشنهادات توجه کنند و با جلسات کارشناسی، جامه عمل بپوشانند.
ثانیا باید بپذیریم که صنعت توریسم، صنعتی است که از جهاتی بی نظیر است.نه کارخانه و خط تولید می خواهد، نه ماده اولیه می خواهد، نه انرژی می خواهد، نه آلودگی دارد و … در عوض از صنایع پردرآمد دنیاست که به ازای هر توریست، چند نفر اشتغال ایجاد می شود.
یادمان نرود، روزگاری بود که بافق با عنوان تبعیدگاه شناخته می شد.با آب شور و هوای نامطلوب شناخته می شد.با کویرهایی مخوف.
اما امروز به همت فعالین گردشگری بافق، ریگهای سوزان به مکان تفریحی تبدیل شده، شهر تبعیدگاه از ذهنها رخت بر بسته و به جای آن زیباییهایی که ثمره ابتکار و تلاش عزیزان این عرصه است در اذهان نقش بسته است.این یعنی نمونه ای از تبدیل تهدید به فرصت؛آن هم در مقام عمل، نه در پشت تریبون ها.
حال که به این مرحله رسیده ایم باید وارد فاز بعدی شد.فاز بعدی ،معرفی شهر به عنوان شهری توریستی و شاد و پرانرژی توام با دینداری، اخلاق مداری، مهماندوستی و خونگرمی است.
ثمره انجام این فاز ، انتقال فرهنگ خودمان است نه تاثیرپذیری از فرهنگ بعضا نادرست دیگران؛این فاز به مراتب سخت تر از فاز قبلی است.باید از نخبگان و اندیشمندان و متخصصان در برنامه ریزی برای آن بهره گرفت.اگر این مرحله به دست سلایق این گروه و آن گروه، ویا این شخص و آن شخص بیفتد، مسلما زحمات چند ساله بر باد خواهد رفت.