بالغ بر ۹۰درصد موقوفات شهرستان بافق روضه خوانی بر امام حسین(ع) است

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
جمعه - ۳ آذر ۱۳۹۶

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بافق گفت:بالغ بر نود درصد از موقوفات روضه خوانی بر امام حسین (ع) است.

گلچین ضمن ابراز خرسندی از خدمت در اداره اوقاف و امور خیریه و همچنین گام برداشتن در راه خادمی ابا عبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ رقبه در شهرستان وجود دارد که از این تعداد بیش از نود درصد آن وقفیات روضه خوانی بر امام حسین (ع) است.

وی با اشاره به عقبه مردم شهرستان بافق و دینداری آنان بیان کرد: نیات واقفین باعث شده است تا مردم بافق بیشتر به سمت روضه خوانی برای ابا عبدالله(ع) روی آورند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بافق همچنین با بیان اینکه اکثر موقوفات شهرستان مربوط به کشاورزی است عنوان کرد: با توجه به خشکسالی های اخیر بسیاری از قنوات خشک شده و این امر عاملی در جهت کاهش درآمد اوقاف بوده است.

گلچین با اشاره به اینکه آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) دارای ۱۲۰ رقبه است تصریح کرد: قنات طاهر آباد که ۶ دانگ آن وقف آستان است به دلیل خشکسالی بایر شده است.

وی همچنین از ۲ وقف جدید در بافق خبر داد و افزود: وقف برای ترویج و تبلیغ نهج البلاغ و کمک به نیازمندان از جمله وقف های جدید می باشد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بافق در ادامه از خطبا،واعظین، معتمدین و.. خواست تا در جهت ترویج فرهنگ وقف در جامعه قدم های موثری بردارند.

گلچین موقوفه آمهدی را بزرگترین وقف بافق عنوان و تصریح کرد:وقف بر تلاوت قرآن، روشنایی حرم شاه نجف، کمک به نیازمندان،افطاری و… از جمله وقفیات شهرستان است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بیشترین مطالبات اداره اوقاف مربوط به ارگان های دولتی است خاطر نشان کرد : طی برگزاری جلسه با مسوولان شهرستان این امر نیز بزودی محقق می شود.

گلچین از افردای که اسناد وقف را در اختیار دارند درخواست کرد تا آنها را به اداره اوقاف و امور خیریه تحویل دهند.

این مقام مسئول در ادامه در پاسخ به اینکه آیا در حال حاضر نذورات آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) افزایش یافته است گفت: این آستان یکی از شاخص ترین امامزادگان استان یزد می باشد و با توجه به کثرت موقوفات از درآمد خوبی برخوردار است که در جهت توسعه مباحث فرهنگی، عمرانی و… هزینه می گردد.

وی از افتتاح سرویس های بهداشتی جدید تا یکماه آینده خبر داد و افزود: مسقف کردن صحن، شروع طرح جامع از جمله فعالیت هایی است که در آینده نزدیک مردم بافق شاهد آن خواهند بود.

گلچین نسبت به عملکرد هیات امنا اعلام رضایت کرد و اظهار داشت:در دوره خدمت هیات امنا جدید آستان مقدس پیشرفت قابل قبولی داشته است.

وی در پاسخ به اینکه آیا ارتباط جنابعالی با امام جمعه خوب است عنوان کرد: وی را پدر معنوی شهر می دانم.
هدف امام جمعه نیز ارتقا و توسعه آستان مقدس و شهر می باشد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بافق در پاسخ به این سوال که ارتباط هیات امنا با امام جمعه چگونه است بیان کرد: در جریان نیستم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این سوال که آیا پرونده ای که رئیس سابق از آن صحبت به میان آورد وجود حقیقی دارد خاطر نشان کرد: مسوولان سابق و اسبق هدفشان فعالیت در راستای قانون وقف بوده و در زمان تصدی روسای قبلی کارهای ارزنده ای صورت گرفته است.

وی ادامه داد:نبش قبر هیچ کس را انجام نمی دهم شدت و ضعف در کار مسوولان بستگی به منش و اخلاق آنان داشته اما همه تابع قانون اوقاف بوده اند و اگر همه شهرستان بر علیه من شعار دهند یا درود بفرستند در مسیر قانون پیش می روم تا فردا قیامت رو سفید باشم.

وی ضمن عذرخواهی از خانواده خود به دلیل اینکه اوقات زیادی را صرف امورات وقف کرده است به مشکل عمده اداره اوقاف که همان کمبود نیرو است اشاره کرد.

گلچین همچنین هدف اصلی اوقاف را سند دار و شناسایی وقفیات شهرستان در حال حاضر عنوان کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بافق در پایان از اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان که در زمینه وقف اطلاع رسانی صحیح انجام می دهند تقدیر کرد و گفت:امیدوارم خداوند در ادامه راه توانایی بیش از پیش به بنده عنایت کند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۸۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
علیزاده بافقی .محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - ۷:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام درود برجناب اقای گلچین .اشاره خوبی کردن به پیشرفت امامزاده و عملکرو هیات امنا ..واقعا جای تشکر وقدردانی هست از شما وهیات امنا ..اللخصوص دو سید بزرگوار با مشغله کاری که هر دو دارند .بنده به عنوان بک جوان بافقی از زحمات شما ودیگر دوستان وهمکارانتان که که واقعا افراط کردید در زمینه وقت گذاشتن وتلاش برای امامزاده عبدالله ع تقدیر وتشکر وسپاسگذارم .

حسینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب گلچین شما که اینقدر آمار دادین بفرمایین این چه اداره ایه که شباهت خونه های مخروبه میده؟فکری برای ساخت ساختمون شیک واداری برداشتین؟