در عید غدیر برنامه مفصل فرهنگی و افتتاح بخشی از پروژه عمرانی (آینه کاری ) امامزاده عبدالله بافق صورت می پذیرد

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
دوشنبه - ۱۰ مهر ۱۳۹۱

حجت الاسلام غلام حسین عادل که به تازگی سکان مدیر کل اداره اوقاف استان یزد را بر عهده گرفته در گفتگویی با بافق فردا در باره آینده موقوفات و امامزاده عبدالله بافق عنوان کرد: با توجه به اینکه به تازگی این افتخار برای بنده حاصل شد جهت آشنایی با اادارت اوقاف شهرستان های استان برنامه ریزی مدونی صورت گرفت که در همین راستا برای پابوسی آستانه مبارک امام زاده عبدالله خدمت مردم شریف بافق رسیدیم.
حجت الاسلام عادل در مورد چالشهای پیش آمده هیئت امنا امام زاده عبدالله و اوقاف گفت: البته موضوع به این شدت نیست، در واقع روال ساده کاری است که معمولاً در برنامه ریزی های اداره اوقاف بالاخره هئیت امنا وارد می شود. اداره اوقاف با توجه به اینکه سمت خدمتگذار امام زادگان سطح کشور را دارد لذا در جلساتی با هئیت امنا طراحی برنامه های سالیانه یا چهارساله را در همه ابعاد ارائه می کند که بحمدالله در این شهرستان هم جلساتی بین هئیت امنا و اداره اوقاف برگزار گردیده و به دور از اختلافات جزئی و سلایقی ، نتایج آن در آینده مملوس خواهد شد.
مدیر کل اداره اوقاف استان یزد به برنامه های فرهنگی در سال جاری و همچنین پروژه های عمرانی اشاره و عنوان نمود: در جلسه ای که با هیئت امنا و دوستان دیگر اداره اوقاف داشتیم، قرار بر این شد در عید غدیر برنامه مفصل فرهنگی و افتتاح بخشی از پروژه عمرانی (آینه کاری ) امامزاده را صورت گیرد و همچنین برای اینکه ماه محرم نزدیک است دفتر فنی اداره کل اوقاف تهران در حداقل زمان ممکن برای کار عمرانی نیمه تمام درب ورودی ضلع غربی امامزاده عبدالله تعیین تکلیف کرده تا مشکلی برای عزاداران سیدالشهدا(ع) پیش نیاید.
وی درباره مشکل مستاجران بازارچه امامزاده عبدالله(ع) با اداره اوقاف گفت: دستور کلی از سازمان اوقاف به ما ابلاغ شده که باید اجاره بها موقوفات با قیمت عادلانه به روز شود لذا اجاره مستاجران امامزاده عبدالله با روال قانونی توسط کارشناس رسمی دادگستری در سند اجاره بها تعیین می شود که در این ارتباط مشکل خاصی وجود ندارد و در حال حل شدن می باشد.
مدیر کل اوقاف اوقاف و امور خیریه استان درباره برنامه های این سازمان برای موقوفات گفت:
تعداد موقوفات استان یزد به خاطر سابقه فرهنگی و مذهبی مردم این خطه بسیار قابل توجه است برای همین در خصوص اجاره بها موقوفاتی که تا به امروز مستاجرین از منافع آن استفاده می کردند ناچیز و اندک بود که این اجاره ها طبق قانون سروسامان داده می شودو از طرفی بعضی از موقوفات مانند وقفیات کشاورزی به خاطر خشکسالی دچار آسیب شده است که برای این امر مهم نیز باید راهی پیدا کرد تا این اراضی را احیا شود.
وی ادامه داد : در مورد زمین های بایر و بلا استفاده در کمیته اوقاف بازبینی و ضمن بررسی بحث شرعی، یعنی آنچه که واقف در نیت خودش لحاظ کرده باید در این مسیر استفاده شود و اگر امکان استفاده نداشت و یا موضوع آن منتفی شد با اخذ اجازه نماینده ولی فقیه تغییر کاربری داده شود تا از آن استفاده بهینه شود.
حجت الاسلام عادل در خصوص ایجاد دانشکده علوم قرانی در سطح استان یزد عنوان کرد : در خصوص مجوز دانشکده علوم قرانی بنده اطلاع خاصی ندارم، اون چیزی که در حال حاضر وجود دارد دانشکده علوم قرانی ومعارف که در شهرستان میبد فعالیت می کندو خوشبختانه برای ارئه خدمات بهتر به دانشجویان بومی وغیر بومی استان یزددر حال توسعه می باشد. مدیریت این دانشکده با سیستم متمرکز خود دانشگاه به سرپرستی سازمان اوقاف وامور خیریه صورت می گیرد و بخش هایی از آن با اداره کل اوقاف هماهنگی ندارد.
وی در پاسخ به سوالی در مورد احداث زیرگذر باتوجه به محصور بودن امامزاده عبدالله افزود : در واقع صحبت ازاحداث زیر گذرحرفی ناپخته است زیرا این کار عطیمی باید در سطح کلان با هماهنگی فرمانداری، میراث فرهنگی، شهرداری وکل نهادهایی که در ساختار شهری دخیل هستند، انجام گیرد علاوه بر آن بایداعتبارخوبی برای طرح مذکوردیده شودلذا اگر شرایط مهیا شودقابل بررسی بوده و برای اولین گام دفتر فنی در اداره کل اوقاف تهران ضمن بررسی این پروژه، طرح جامعی برای آن تصویب کندو بنده برای توسعه امامزاده عبدالله هر کمکی که لازم باشد انجام می دهم تا این طرح به نتیجه واقعی دسترسی پیدا کند


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
رضا دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

لطفامسئولان بافق جهت توسعه امامزاده و اینده بافق به فکر در کردن زیر گذر از دو طرف امامزاده باشند.

منتقد سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
طرح جامع امامزاده عبدالله (س) با حمایت شرکت سنگ آهن مرکزی توسط اساتید دانشگاه یزد و با همکاری مستقیم شهرداری شهرستان و هیات امناء در حال تهیه است.
قابل ذکر است آنچه آقای فلاح در خصوص امامزاده فرمودند هیات امنای محترم امامزاده نیز از این سایت مطالعه نموده اند

حسن چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

امیدرواریم مثل پروژه های قبلی در حد حرف نماند