دروغ وتزلزل در اعتماد اجتماعی

دسته: اجتماعی , مقالات
۴ دیدگاه
جمعه - ۲۹ دی ۱۳۹۶

دروغ شاخدار شنیده بودیم ولی مکتوب و رسمی و علنی دیگه نوبره !!! و ندیده بودیم. از زبان مدعیان و مجریان نظم و قانون دروغ شنیدن به انسان تداعی میکند که واقعا دوره اخرالزمان است!!

بنده سوالی دارم: با افکار مردم و فرهنگ عمومی جامعه چه می شود وقتی :
وقتی کسانی که باید مر قانون را رعایت کنند دروغ بگویند ؟ وقتی کسانی که باید عدم رعایت قانون را پیگیری کنند، دروغ در راستای قانونی شدن موضوعی بفرمایند؟!! ان وقت جامعه ای که مسئولش اینگونه باشد مردمش چه فکر میکنند و از ان بدتر از دست مجرمش چه میکشند؟
هنوز چند روزی از اعتراضات منتهی شده به اغتشاشات نمیگذرد که باز میبینیم مسئولین با مردم صادق نیستند!! اگر یادمان باشد درد چند روز پیش مردم هم همین عدم صداقت و نبود شفافیت در برخی مسئولین بود ؟ مگر مردم بغیر از این به ستوه امده بودند که چرا عده ای تافته جدا بافته اند و چرا نگاه قانون به عده ای کمی تا قسمتی متفاوتتر نسبت به عامه مردم است؟ مگر سوال این نبود که چرا عده ای به حدی پاداش و حقوق ماهیانه میگیرند که تعدادی دیگر حتی فکر رسیدن به ان مبلغ ، در مخیله شان نمی گنجد؟
کمی اگر با خود بنشینیم میبینیم که بازخورد حرف و عمل مسئولین در جامعه مورد توجه است ایشان باید الگو برای جامعه باشند!!! ایشان باید عملشان منطبق بر قانون جمهوری اسلامی و در راستای اهداف انقلاب باشد تا خون هزاران شهید گلگون کفن پایمال نشود؟

چرا مسئولی که باید امور را در راستای توسعه و پیشرفت و ارتقاء سطح رفاهی و اجتماعی ،فرهنگی و … جامعه پیش ببرد طوری عمل میکند که باید به او متذکر شد که در مسیرنابودی ساختارها و ارمانها رفته ای دلاور؟!!!
مردم از ابتدای این انقلاب بارها ، همصدا با امام و رهبری مثل این روزها فریاد براوردند که نظام جمهوری اسلامی به این مدل مسئول که دروغ بگوید و ساختارها و ارمانها را به نفع یک طیف خاص تخریب کند نیاز نداشته و ندارند چراکه عمل نکردن به قانون رسمی و شرعی بوده که مسبب ایجاد تبعیض و اختلاس و … گردیده است.
امید است عزمی جزم شود تا نفوذ این غده های سرطانی در بدنه مدیریتی و مسئولیتی نظامی مقدس که برخون هزاران شهید گلگون کفن بناشده است ، خنثی و محوگردد . در اخر قصور این متن را با کلامی از پیامبری که ادعای پیروی اورا داریم جبران میکنم که فرمودند:
شش چیز را براى من ضمانت کنید تا من بهشت را براى شما ضمانت کنم، راستى در گفتار، وفاى به عهد، برگرداندن امانت، پاکدامنى، چشم بستن از گناه و نگه داشتن دست (از غیر حلال).
نهج الفصاحه ص ۲۱۶

محمد مهدی علیزاده فلاح


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۱۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
بلال این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۹:۱۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این چی بود!؟ اگر به مسئله تکذیب تعقیب و گریز پلیس در‌بافق و کشته شدن بانوی بافقی اشاره کردی، چرا دقیقا اسم نمی برید. مشکل خود ما این است که کلی گویی و لفاقه گویی میکنیم. شما اصلا مسوولی که دزد و‌دروغگو نباشد می شناسید!؟

سپنتا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۹:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام آیا وقت آن نرسیده که خون بی گناهی دیگر که به علت تعقیب بی مورد پلیس …در چاه باقرآباد بر زمین ریخته شد و بدون هیچ بازپرسی و. … مسکوت ماند پی گیری شود آری مرحوم محمد علی برزگری نیز خونش همچنان در جوشش است

فتاحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۷:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آغای علیزاده ای کاش اینقدر مبهم مطلب ننویسید.دو بار متن شما را خواندم ولی متوجهد نشدم موضوع چیه

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۷:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مشکل از اینجا شروع میشه که مسئولین در این دولت همش فکر ماست مالی و قشنگ جلوه دادن امور هستن، اینقدر به مردم دروغ و فریب میگوین که دیگر از جو فاسد اداری خسته شده ام
تا کی همش با هماهنگی با خبرنگاران و درج در سایت ها و روزنامه، وظایف اصلی خود را که باید انجام بدهید را بزرگ می کنید و هی روی آن مانور می دهید و کم و کاستی ها و کمبود های خود را لاپوشانی می کنید؟؟؟
چرا بعضی از مسئولین تازه به دوران رسیده اینقدر باید مغرور و خودخواه و خود رای باشن؟؟؟
درک و شعور و فهم به مدرک دکترا نیست بلکه به انسانیت و مردم داری و مهر و محبت و راستگویی و درستی هست
مگر چند صباح دیگر زنده هستید؟
مگر چند سال دیگه میتونید ریاست کنید؟
یه کاری بکنید که مردم و بخصوص کارمندان شما بعد از رفتنتون بگن خدا پدر مادرشو بعد ۱۲۰ سال بیامرزه چه مرد نازنینی بود نه اینکه فحش و لعن و نفرین شان به دنبالتان باشد
خبرنگاران جانب انصاف و امانت داری را حفظ کنید شما پرسشگر هستید و در راستای حقوق مردم باید قدم بردارید نه یک مشت حرف دیکته شده با کی هماهنگی با روسای ادارات به چاپ برسونید (ولله شما را در آخرت با خاطر این خیانت تان بازخواست میکنن)