اعتراض جمعی از کسبه بافق به برگزاری نمایشگاه و پاسخ رئیس اتاق اصناف

دسته: عمومی
۸ دیدگاه
دوشنبه - ۱۶ بهمن ۱۳۹۶
اعتراض جمعی از کسبه بافق به برگزاری نمایشگاه و پاسخ رئیس اتاق اصناف

جمعی از کسبه بافقی در اعتراض به برگزاری نمایشگاه بهاره در محل اتاق اصناف حضور یافتند و پیرامون این موضوع مباحثی را با رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت و همچنین رئیس اتاق اصناف مطرح کردند.

IMG_20180205_095202

جمعی از کسبه بافقی در اعتراض به برگزاری نمایشگاه بهاره در محل اتاق اصناف حضور یافتند و پیرامون این موضوع مباحثی را با رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت و همچنین رئیس اتاق اصناف مطرح کردند.

یکی از بازاریان که حاضر به افشای نام و تصویر خود در سایت نشد در گفتگو با خبرنگار ” بافق فردا ” گفت: رییس اتاق اصناف که خود کسبه این شهر است و به عنوان نماینده مغازه داران انتخاب شده بدون اطلاع رسانی و قبل از مصوب کردن و ارائه دلایل قانع کننده و لازم الاجرا بودن نمایشگاه با امضا نمایندگان اصناف اقدام به اخذ قرارداد با فرد غیربومی برای برگزاری نمایشگاه کرده است.

IMG_20180205_095200

وی با بیان اینکه قبل از انعقاد قرارداد می بایست مناقصه برای برگزاری نمایشگاه برگزار شود اظهار داشت: رئیس اتاق اصناف شهرستان داشتن بدهی اتاق اصناف را علت برگزاری نمایشگاه اعلام کرد.

IMG_20180205_095158

کاسب بافقی افزود: در ۷ آذر ماه سالجاری چنین تصمیم اتخاذ و در چند روز اخیر بازاریان شهر پی به این موضوع می برند.

مغازه دار ۳۰ ساله با اشاره به راه اندازی فروشگاه بزرگ در مجاورت اداره صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد:فرزند بافقی که ساکن کرج می باشد پس از دوندگی بسیار نتوانست مجوز این فروشگاه را دریافت کند اما در حال حاضر سوله تحویل فردی غیربومی است و قرارداد ۵ ساله با اجاره ماهیانه ۲ میلیون و پانصد با وی منعقد شده و این در حالی صورت گرفته که شرکت تعاونی فرهنگیان و دانشگاه آزاد در حال ورشکستگی می باشد.

IMG_20180205_095156

وی بیان کرد: چرا باید مکان دولتی در اختیار شخص خاص قرار گیرد در حالی که می بایست در این محل نمایشگاه برگزار شود.

مغازه دار معترض با اشاره به اینکه از زمان ریاست جدید تاکنون سالی ۲ الی ۳ نمایشگاه در بافق برگزار شده است تصریح کرد: اگر به فرض هم برگزاری دو نمایشگاه با قیمت هر یک ۳۰ میلیون تومان در نظر بگیریم حساب کنید در مدت ۴ سال چه رقمی به دست می آید و باز هم رییس از وجود بدهی سخن می گوید.

IMG_20180205_095155

او با بیان اینکه از این پول هیچ اقدامی در خصوص محوطه سازی اتاق اصناف انجام نشده خاطر نشان کرد : تنها فکر می کنم ۱۰۰ میلیون تومان بابت بدهی یکی از کارکنان این اتاق پرداخته شده است.

وی همچنین اشاره ای به برگزاری نمایشگاه مبلمان در بافق داشت و گفت: چنانچه فرزند همین شهر بخواهد عهده دار برگزاری نمایشگاه شود ایرادها شروع می شود برای تحویل غرفه، مجوز و پروانه کسب می خواهند اما فرد غیربومی بدون برگزاری مناقصه می تواند نسبت به برپایی نمایشگاه اقدام کند.

IMG_20180205_095153

بازاری معترض همچنین در ادامه از شیوه برگزاری جمعه بازار در روستای مبارکه گلایه کرد و یادآور شد: مقرر شد برگزاری جمعه بازار نیز با ۵۰ غرفه بیش از ۳ ماه طول نکشد اما در حال حاضر به ۱۲۰ غرفه تبدیل شده است و سه اتباع خارجی نیز در آن به فروش اجناس خود می پردازند.

IMG_20180205_095151

وی ادامه داد: به منظور رفع مشکلات به شورای اسلامی شهر نیز مراجعه صورت گرفت و مقرر شد اعضای شورای اسلامی و شهرداری با اتاق اصناف پس از تشکیل جلسه موضوع را پیگیری نمایند.

در ادامه خبرنگار “بافق فردا” پس از شنیدن اعتراضات کسبه شهر به سراغ رئیس اتاق اصناف رفت و جویای پاسخ سوالات شد.

سید محمد عباس زاده در رابطه با برپایی نمایشگاه در بافق گفت: طبق سنوات گذشته و همزمان با سراسر کشور نمایشگاه پاییزه و بهاره به منظور تنظیم بازار برگزار می شود.

وی افزود: هیچ محدودیتی برای شرکت و حضور فرد بومی وجود ندارد و اولویت با کسبه بافقی است.

عباس زاده در پاسخ به اینکه در زمان ریاست جنابعالی چند نمایشگاه برگزار شده و چه مبلغی پس از انعقاد قرارداد با مجری برگزاری دریافت گردیده است تصریح کرد: ۱۰ نمایشگاه، قیمت براساس نوع و تخصصی بودن نمایشگاه متفاوت است و این مبلغ به غیر از هزینه در اتاق اصناف صرف اجاره مکان نمایشگاه، تبلیغات و … می شود.

رییس اتاق اصناف بافق همچنین در پاسخ به این سوال که آیا برگزاری نمایشگاه مبلمان موجب شد تا ۱ میلیارد تومان به جیب فرد غیر بومی برود اظهار داشت: نمی توان به شعور مردم بی احترامی کرد خرید با انتخاب انجام می شود و اینکه اگر نمایشگاهها هم در شهر برپا نشود قرار نیست که خرید تمام مردم از بافق باشد .

وی افزود: با توجه به پیشرفت تکنولوژی می توان از طریق اینترنت و فضاهای مجازی با پرداخت وجه نقد کالای مورد نیاز را خریداری کرد.

عباس زاده در پاسخ به سوال آخر و اینکه چرا با توجه به صحبت های برخی از معترضین مبنی بر احتمال ورشکستگی بعضی از شرکت تعاونی های شهر باز هم مجوز فروشگاه بزرگ صادر می شود خاطر نشان کرد :طبق قانون اصلاح ماده ۷ اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهار به منظور تسهیل سرمایه گذار در ایران،مراجع صدور مجوز کسب و کار موظفند شرایط و فرآیند صدور یا تمدید مجوزهای کسب و کار را به نحوی ساده کنند که هر متقاضی مجوز کسب و کار در صورت ارائه مدارک مصرح در پایگاه اطلاع رسانی مجوزهای کسب و کار، بتواند در حداقل زمان ممکن، مجوز مورد نظر خود را دریافت کند.

رییس اتاق اصناف بافق ادامه داد: سقف زمانی برای صدور مجوز در هر کسب و کار، توسط” هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار ” تعیین و در پایگاه اطلاع رسانی مذکور اعلام می شود.

عباس زاده با اشاره به اینکه در صورتی که هر یک از مراجع صادر کننده مجوز کسب و کار از ارائه مجوز در ظرف تعیین شده در پایگاه اطلاع رسانی یاد شده امتناع کند، متقاضی مجوز می تواند علاوه بر ارایه شکایت حضوری یا الکترونیک به مرکز ملی رقابت، کتبا از بالاترین مقام دستگاه اجرایی یا استاندار مربوط، تسریع در صدور مجوز مورد نیاز خود را درخواست کند.

وی همچنین با بیان اینکه فرد متقاضی فروشگاه بزرگ بومی شهر است عنوان کرد: سوله در کنار اداره صنعت، معدن و تجارت واقع شده و قرارداد اجاره آن نیز از طریق شرکت تعاونی بخشداری طبق نظر کارشناس دادگستری و طی شدن روند قانونی منعق و هیچ ارتباطی با این اداره ندارد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۸۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
بازاری مطلع این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

در خصوص صحبتهای انجام گرفته باید چند نکته یادآور گردی که برگزاری نمایشگاه چندین سال است که برگزار می گردد و همچنین برگزاری نمایشگاهها در طول سال های اخیر که از ریاست آقای حاجی حسنی بوده و بعد از آن آقایان برگزری ، اکرمی مقدم و عباس زاده که ریاست اتاق را بر عهده داشته اند نیز برگزار شده است وو همچنین در سالهای ۹۳ و ۹۴ در دوره ریاست آقای عباس زاده نمایشگاه برگزار نگردیده است .
و بعضی از آقایان که خود در هئیت رئیسه اتاق اصناف حضور داشته اند اقدام به برگزاری نمایشگاه کرده اند حالا با توجه به اینکه سمتی در امر ندارند مدافع حقوق بازار ی و بازاریان شده اند و این کارهها نشان دهنده آن است که این افراد فقط یه دنبال منافع خود می باشند و الحمد الله که اکثریت بازاریان آنها را می شناسند و همچنین این افراد واحد صنفی فعالی ندارند و فقط به دنبال بهانه گیری و اختلاف و کارشکنی می باشند که نگذارند اتاق اصناف که در این دوره ریاست آن بر عهده آقای عباسی زاده می باشد به اهداف بلند مدت خود برسند و تا آنجایی که مطلع هستم و مدارک را دیده ام کارهای اتاق اصناف که بر عهده رئیس آن می باشد به نحوه احسنت و در چهار چوب قانون به بهترین شکل در حال اجرا می باشد

فتاحی قلعه ای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۲:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

وظیفه اتاق اصناف دفاع از حق بازاریان است که متاسفانه روسای فعلی اتاق دنبال برگزاری نمایشگاه جهت رفع مشکلات حقوقی خودشان هستند تازمانی که این دیدگاه باشد هرگز بازاریان بافق روی خوش نخواهند دید.

از ماست که بر ماست این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۲:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

برگزاری نمایشگاه بنظرم فرصت خوبیه برا شهروندان که یه نفسی بکشن،اخه بعضی از پوشاک فروشان شهرستان وحشتناک گرانتر از مرکز استان حتی جنس بهمون میندازن،همینا هستن که منافع شخصی شون بخطر افتاده،والا هیچ کس برای مردم دل نمیسوزونه،اقایون داد خودشون میزنن،مگه این چارنفر وکیل شهر شدن که نظر بدن درباره برگزاری جمعه بازارو نمایشگاه،برید،از مردم و خریدهاشون خبرتهیه کنید،اکثرا راضی هستن،در پایان جناب عباسزاده عزیز ما به توانمندی شما واقف هستیم این انگ ها به شما نمیچسبه

راوی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۵:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم خواهان برگزاری نمایشگاه هستند این بازاریها همش فکر پول کردن تو جیب خودشون هستند خدا قوت ریس

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۶:۱۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ،واقعابایدبه حال این بافقی هاتاسف خورد،همیشه بایدعقب ترازهمه شهرها باشن تایه رییس بومی برااداره ای انتخاب میشه به فکربرکناری وتهمت زدن به طرف میشن فقط غریب پرست هستن،واقعا دست اقای عباس زاده دردنکنه بابرگزاری نمایشگاه وجمعه بازارکارخیلی ازمردم راه میفته،کسبه بافقی که انقدروجنساشون میکشن که پول کرایه مغازه هاشون روازمردم میگیرن بعدهم میگن که نسیه میدیم ولی نمایشگاه پول نقدمیگیره نمیدونن اگه نسیه میدن انقدسودروجنساشون میکشن که غمشون نکنه،اینجاکه انقدجنساش بده که دوباراستفاده کنی واسه دفعه سوم نمیشه استفاده کردمجبوری که بری یزدخریدکنی

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۱۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حال که اداره صنعت و معدن بافق عرضه مقابله با گرانی سرسام آور قیمت کالاهای ضروری بویژه میوه و لباس و…را نداره برگزار نمایشگاه بهترین راه نفس کشیدن مردمه .حالا کارندارم عرضه ندارن غرفه داران را مجبور کنن جنس خوب و باکیفیت بیارن و نه اجناس بنجل را

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام قابل توجه مردم شریف بافق خانواده من با هزار بدبختی برای جهیزیه مبل و سرویس خواب از نمایشگاه مبل که چند ماه قبل در بافق برگزار شد خرید کردند هنوز چند ماه نگذشته داره از بین میرود واقعا اشغال خریدیم حالا هم کسی جوابگو نیست

امیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۷:۲۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.قیمتها تو بافق براساس حقوق سنگ اهن بالا میره کسی فکر اونایی که تو سنگ اهن نیستن وحقوق ودرامد کم میگیرن نیست چون نظارتی بر بازار وقیمت نیست هرکس از کسبه هرجور خواست جنس رو میفروشه فکر خریدارهم نیست