افتخاری دیگر برای شرکت سنگ آهن مرکزی بافق

دسته: صنعت و معدن
۲ دیدگاه
شنبه - ۲۸ بهمن ۱۳۹۶

شرکت سنگ آهن مرکزی موفق به کسب تقدیرنامه تک ستاره در اولین همایش جایزه ملی تعالی نگهداری و تعمیرات در رسته تخصصی مدیریت نگهداری دارایی ها شد.

در همایش “جایزه ملی تعالی نگهداری” ایران که ۲۳ و ۲۴ بهمن ماه درسالن مرکز همایش های بین­المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد، ده ها شرکت صنعتی حضور داشتند.

معاون فنی شرکت سنگ اهن مرکزی ایران – بافق با تبریک کسب موفقیت تقدیرنامه تک ستاره در رسته تخصصی “مدیریت نگهداری دارایی ها”، از درایت و تلاش مدیرعامل محترم، معاونین، مدیران و کارکنان شرکت قدردانی نمود.

حیدری پور افزود در این همایش افراد برجسته و صاحب نام در زمینه هایی همچون نقش رهبری، استراتژی، توسعه منابع انسانی، ۷ سین آراستگی صنعتی و … در مدیریت نگهداری داراییها؛ سخنرانی، بحث و تبادل نظر نمودند.

حیدری پور ضمن اشاره به اهمیت و برتری مقوله نگهداری بر تعمیرات، ادامه داد نگهداری، هنر حفظ و بازگرداندن تجهیزات به شرایط عادی با کمترین هزینه است، به طوری که طول عمر تجهیز نیز افزایش یابد. امروزه شرکت سنگ آهن به شدت درگیر مباحثی همچون کاهش هزینه­ها‌، بهبود مستمر‌، افزایش کیفیت و کمیت محصول‌ و … می باشد که در این راستا اندیشیدن به بحث نگهداری به عنوان یک امر استراتژیک جهت رسیدن به اهداف فوق بسیار حیاتی و اجتناب ­ناپذیر جلوه می کند‌.

حیدری پور ادامه داد نظر به ارزیابی انجام شده در دیماه سال جاری، طبق ۹ معیار مدل جایزه توانستیم در تمامی واحدها نظیر منابع انسانی، برنامه ریزی، مالی و بازرگانی، ایمنی، آموزش، انبارداری، خرید، معدنی و… امتیازهای لازم را مطابق شاخص ها کسب نموده و امیدواریم واحدهای مذکور با در نظر گرفتن گزارش حاصله از این ارزیابی، بتوانند نقاط ضعف خود را برطرف و نقاط قوت خود را تقویت نمایند و با توجه به اینکه شرکت می خواهد در دیماه سال ۹۷ مراحل بالاتر جایزه ملی را کسب نماید و از آنجاییکه تعالی نگهداری هنری است که می بایست با هم آن را خلق کنیم، بنابراین لازم است کلیه واحدهای مذکور برنامه ریزی لازم در راستای تحقق این مهم به عمل آورند.

حیدری پور در پایان ابراز امیدواری کرد بتوانیم از تجارب بدست آمده در ارزیابی سایر واحدها در سطح مدیران و کارشناسان، در تعالی نگهداری شرکت بهره برده و با تلاش همه جانبه برای ترویج، فرهنگ سازی و نهادینه سازی آن در شرکت بتوانیم به اهداف بالا دست یابیم و در این راستا نیازمند بهره ­گیری از ابزارهای مناسب از جمله ابزارهای تشویقی و انگیزشی خواهد بود.

گفتنی است “انجمن نگهداری و تعمیرات ایران” که به عنوان مرکزی علمی و غیرانتفاعی در زمینه نگهداری در کشور، تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می نماید، در جایزه ملی تعالی به دنبال اهدافی همچون  ایجاد فضای لازم برای تبادل تجربیات و دانش سازمان­های موفق، بسترسازی و ایجاد فضای رقابتی توام با خلاقیت و نوآوری و … است.

۱۳۴۱dba8-2766-4479-aea5-a873aa7c8e63

۵de3aee0-23f8-42ff-8e32-93845632644d

۵۸۳۹de41-37e0-453b-8121-dc9374a8d444


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۷۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۷:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

راستیشو بگت خداوکیلی چند پول بابت این جایزه دادت به اون شرکته ؟

دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۳:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

همه اینها فرمالیته است، چون شرکت اصلا در حد تقدیرنامه نبود با این همه هزینه های سنگین تعمیرات