رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق خبر داد:لزوم احداث بنیاد فرهنگی وحشی بافقی

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۱ فروردین ۱۳۹۷
لزوم احداث بنیاد فرهنگی وحشی بافقی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق از لزوم احداث بنیاد فرهنگی وحشی بافقی خبر داد.

IMG_20180331_005954

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق از لزوم احداث بنیاد فرهنگی وحشی بافقی خبر داد.

IMG_20180331_005951

حسین ارجمند در حاشیه بازدید از میدان خان و خانه وحشی بافقی اظهار داشت: برای شناخت نسل جوان با این شاعر پر آوازه پیشنهاد می شود که یک مرکز فرهنگی در شهرستان تحت عنوان«بنیاد فرهنگی وحشی بافقی»تاسیس شود تا دانش آموزان و دانشجویان و علاقمندان به شعر وادب فارسی بتوانند با ظرایف و لطایف ادب پارسی ومحتوای غنی آن آشنا شوند.

IMG_20180331_005943

وی با بیان اینکه وحشی بافقی تنها شخصیت بین المللی استان یزد است تصریح کرد: آنچنان که شایسته و زیبنده این شاعر است به آن پرداخته نشده و مورد غفلت واقع شده است.

ارجمند افزود: وحشی بافقی با توجه به اینکه از مفاخر شعر و ادب ایران بوده،کمتر شناخته شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق در مورد گمنامی این شاعر نوپرداز بیان کرد: وحشی بافقی با همه بزرگی در سخن و رسایی زبان و نوآوری و نو پنداری در شعر،متاسفانه به طور کامل شناخته نشده است و نام او تحت تاثیر نام بزرگان این عرصه مانند سعدی و حافظ و…گمنام مانده است در حالی که شعرش آسمان هفتم را می پیماید و زبانش در شعر،به تازگی و طراوت گل های باغ می ماند.

ارجمند عنوان کرد:«بنیادفرهنگی وحشی بافقی»می تواند به شناساندن این شاعر و افکار وی کمک شایانی کند و همچنین مرکزی برای تجمع ادب دوستان و محققان شعر و ادب باشد تا آثار وی مورد مداقه و بررسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد:گسترش اندیشه ها و افکارش به دلیل شناخت تمدن و فرهنگ هر جامعه ای با شناخت میراث مادی و معنوی آن جامعه میسر است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۵۱
برچسب ها: