پرداخت حقوق کارگران شرکت گسترش آهن راه در گرو نتیجه برجام

دسته: اخبار ویژه
یک دیدگاه
یکشنبه - ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
پرداخت حقوق کارگران شرکت گسترش آهن راه در گرو نتیجه برجام

صبح امروز کارگران حوزه چهل و دو راه آهن بافق ،شرکت گسترش آهن راه در اعتراض به عدم پرداخت حق و حقوق قانونی خود دست از کار کشیدند.

صبح امروز کارگران حوزه چهل و دو راه آهن بافق ،شرکت گسترش آهن راه در اعتراض به عدم پرداخت حق و حقوق قانونی خود دست از کار کشیدند.

یکی از کارگران این شرکت با ارسال پیامی به خبرنگار” بافق فردا ” از وی خواست تا در جمع آنان حضور پیدا کرده و مشکلات پیش آمده را انعکاس دهد.

ترس از اخراج از کار باعث شد تا تاکید شود نام و عکسی از آنان در سایت درج نشود.

یکی از این کارگران به نمایندگی در گفتگو با خبرنگار” بافق فردا ” گفت:از اسفند ماه تاکنون حقوقی دریافت نکرده ایم.

کارگر ۴۳ ساله با اشاره به اینکه حدود پنجاه روز بدون انعقاد قرارداد مشغول بکار هستیم اظهار داشت:در صورت بروز حادثه چه کسی پاسخگوی خانواده ما خواهد بود؟

وی افزود:حقوق تمام قسمت های راه آهن به حسابشان واریز شده؛ اما شرکت ما برای حقوق ماهیانه یک میلیون و سیصد تومان می گوید راه آهن پول نمی دهد راه آهن نیز به صراحت عنوان کرده تمامی کارکرد شرکت واریز شده است.

وی با اشاره به اینکه زندگی و خانواده خرج دارد تصریح کرد:هنوز کمک هزینه مدرسه فرزندم را نتوانستم پرداخت نمایم.

او همچنین با بیان اینکه در یکی از منازل راه آهن مستاجر هستم یادآور شد: اگر اجاره منزل دیر پرداخت شود پلیس را برای تخلیه خانه می آورند.

کارگر ۴۳ ساله همچنین افزود: قبلا در خصوص عدم پرداخت حقوق اعتراض کردیم گفتند باید صبر کرد تا برجام امضا شود الان می گویند برجام پاره شده است.

در ادامه این گزارش خبرنگار ” بافق فردا” به سراغ رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رفت تا موضوع را از طریق وی پیگیری کند.

ابویی گفت:صبح امروز از طریق یکی از خبرنگاران شهرستان مطلع شدیم کارگران در اعتراض به عدم پرداخت حقوق اعتصاب کردند.

وی افزود:بلافاصله کارشناسان اداره به محل عازم و اهم نتیجه این است که پیمانکار قول داد تا آخر همین هفته حقوق را واریز کند.

ابویی بیان کرد:اعتصاب حق و قانونی کارگر نیست باید با ارایه دادخواست حقوق خود را پیگیری کند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق همچنین عنوان کرد: در صورتی که حقوق کارگران تا پایان وقت اداری روز پنج شنبه واریز نشود خارج از نوبت به این اعتراض رسیدگی می شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۸۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
_ سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - ۹:۲۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام درتاریخ ۹۷/۴/۵ درتبریز ۲۷ نفر رااخراج کردند ویکی از همکاران دراثر شوک عصبی به بیمارستان اعزام شد لطفا اطلاع رسانی شود