متخصص سونوگرافی بیمارستان ولیعصر (عج) بافق گفت:نیاز ضروری بیمارستان بافق به متخصص دیگری در بخش سونوگرافی

دسته: علمی - پزشکی
۲ دیدگاه
چهارشنبه - ۲ خرداد ۱۳۹۷

متخصص سونوگرافی بیمارستان ولیعصر(عج) بافق ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار ” بافق فردا” با اشاره به شروع کارش از آذرماه ۹۴ در بیمارستان ولیعصر (عج) گفت: هر روزه بصورت تمام وقت بیماران را ویزیت می کنم.

وی با بیان اینکه به طور متوسط روزانه ۴۰ الی ۵۰ سونوگرافی و تعداد قابل توجهی رادیوگرافی وسیتی اسکن انجام می شود عنوان کرد: برای تسهیل در کار بیماران نیاز است تا متخصص دیگری در بخش سونوگرافی بکار گرفته شود.

دکترحکیمی نیا با اشاره به اینکه مردم بافق مردمی خونگرم هستند تصریح کرد: با بسیاری از آنان خارج از محیط بیمارستان دوست هستم ولی رفتار بیماران با پزشکان در محیط بیمارستان در شان و شخصیت یک پزشک نیست،اکثریت پزشکان این بیمارستان غیربومی هستند و فقط بخاطر خدمت به بیماران دوری از خانه و خانواده خود را به جان خریده اند و قطعا لایق چنین رفتاری نیستند.

وی افزود: هرچند در محیط بیمارستان نیز بیماران استرس خاصی را سپری می کنند و تا حدودی رفتار آنها برای پزشکان قابل درک است.

متخصص سونوگرافی بیمارستان ولیعصر(عج) بافق در پاسخ به اینکه آیا تمایل دارید در بافق بمانید خاطر نشان کرد: خانواده ام اصفهان زندگی می کنند و طبیعتا ترجیح میدم نزدیک خانواده ام باشم.

دکترحکیمی نیا همچنین در پاسخ به این سوال که روزانه چه تعداد بیمار توسط شما ویزیت می شوند بیان کرد: درحال حاضر هم طبق قانون وزارت بهداشت و سقف بیمه ها بیش از حد مجاز مریض میبینم(حدمجازش ۴-۸ بیمار درساعت است،که ساعت اداری کاری رادیولوژیست ۶ ساعت در روز هست).

وی گفت: البته صرفنظر از تعداد مجاز،دیدن مریض بیش از حد در طول روز منجر به خستگی جسمی و مغزی پزشک میشود و با توجه به اینکه علت درخواست همکاران جهت انجام تصویر برداری (سونوگرافی، رادیولوژی، سیتی اسکن) کمک به تشخیص و درمان بیماری است قطعا تعداد زیاد مریض منجر به کاهش دقت شده و نهایتا جز اشتباه در تشخیص و درمان پیامدی نخواهد داشت.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۴۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
ذبیح الله کارگران این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۷:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلامو.خسته نباشی خدمت خانم حکیمی وعزیزان بافق فردا:
اگر روزی ۶ساعت وساعتی هم ۸ مریض دیده شود ،حد مجازی که خودشان گفتند دلیلی بر خدای ناخواسته بی دقتی وبی توجهی بر زیاد بودن مریض نیست .
هر شخصی برحسب تعهد شغلی که درابتدای خدمت خود میدهدراه دوری را نیر باید تحمل کند چه بسا که شاید جاهای دورتری نیز امکان داشت باشند.ضمنا هم بیمار و هم پزشک باید احترام متقابل را رعایت کنند والبته دراین میان پزشک اگر کمی بیشتر ملاحظه کند و صبور باشد خدا اجری بیشتر به اوخواهد داد.

منصور این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۹:۴۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام با تشکر از شما ولی بیمار با حال خراب پیش شما می اید و این شما هستید که باید درک کنید ولی میبینیم برخوردی که شایسته بیمار و مردم نیست شاهدیم و شما حقوق خوبی میگیرید و منتی نباید سر مردم داشته باشید. به امید روزی که تمام کادر بومی و جوانان بافقی باشند