رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق:دبیرخانه بنیاد وحشی بافقی تشکیل می شود

دسته: اخبار ویژه
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۶ خرداد ۱۳۹۷
دبیرخانه بنیاد وحشی بافقی تشکیل می شود

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق بعد از تصویب ضروت بنیاد وحشی بافقی در شورای فرهنگ عمومی  و تاکید تمام اعضای شورا برای تحقق هرچه سریع تر این مهم , با هماهنگی های صورت گرفته با فرماندار شهرستان بافق ، دبیرخانه بنیاد وحشی بافقی تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق بعد از تصویب ضروت بنیاد وحشی بافقی در شورای فرهنگ عمومی  و تاکید تمام اعضای شورا برای تحقق هرچه سریع تر این مهم با هماهنگی های صورت گرفته با فرماندار شهرستان بافق ، دبیرخانه بنیاد وحشی بافقی تشکیل گردید.

رییس اداره فرهنگ و ارشادعنوان کرد: اولین وظیفه دبیرخانه  تهیه و تدوین اساسنامه بنیاد است که به زودی با همکاری فرهیختگان و نخبگان ،اساسنامه آن تهیه و تنظیم خواهد شد .

وی اظهار داشت  با مذاکرات صورت گرفته با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  یزد مقرر شد مراحل ثبت بنیاد در شورای عالی انقلاب فرهنگی پیگیری شود .

ارجمند با اشاره به ماهیت بنیاد ها عنوان کرد:  بنیاد های فرهنگی در کشور به نام چهره های ملی باید به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد و این بنیادها  با ماهیت غیر دولتی تاسیس می شود و از اعتبارات و کمک های دولتی استفاده می کنند.

وی همچنین در مورد ضروت تاسیس بنیاد بیان کرد:که  بنیاد های فرهنگی زیادی در کشور به نام مفاخر و مشاهیر ایران به ثبت رسیده است مانند بنیاد سعدی،بنیاد رودکی ،  بنیاد شهریار،بنیاد عطار و خیام و….

با وجود این که وحشی بافقی از نام آوران عرصه شعر و ادب و از مفاخر ایران زمین  ولی متاسفانه تفکرات و اندیشه های وی مغفول مانده است و امید است با تشکیل بنیاد وحشی  این شخصیت ادبی به نسل های آینده و جهانیان شناسانده شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۲۷
برچسب ها: