کاش جوانان تحقیر نمی شدند

دسته: محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری , مقالات
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۴ تیر ۱۳۹۷

۴۲۶۰۲۱۵۷۰_۳۵۳۵۷_۱۲۲۲۷۳۴۴۹۴۲۵۰۳۴۸۴۵۱۴-۳۰۰x300-1
فرصتی شد در ششمین جلسه کمیته سلامت جوانان بافق شرکت کنم.

شاید بتوان گفت تنها جلسه ای که بصورت هدفمند برای امور جوانان در شهرستان در حال برگزاری است همین جلسه است که مسؤل یا مسؤلینش با برنامه و بسیار شفاف به مسایل جوانان نگاه می کنند و از ارائه آمارهایی که معمولا حکومت در صدد پنهانکاری آن است ابایی ندارند.

به نظرم یکی از قابل تقدیرترین اقدامات این کمیته،گزارش دهی مسؤل آن یعنی سرکار خانم گودرزیان می باشد که میزان فعالیت انجام شده از مصوبات جلسات قبل توسط ارگانهای مسؤل و آنچه بر زمین مانده را بصورت پاورپوینت به نمایش می گذارد و در همان جلسه از مسؤل مربوطه می خواهد پاسخگو باشد که چرا موضوع تصویب شده در این کمیته در بازه زمانی مد نظر انجام نشده یا برای انجامش سهل انگاری گردیده، البته اقدامات انجام شده را نیز با نمودار و تصویر مطرح می کند و این یک حرکت خوب در مسیر شفاف سازی است.
( ای کاش این اقدام پسندیده یک سنت حسنه در گزارش دهی همه مسؤلین شود ).

فراخور موضوعات جلسه چند پیشنهاد مطرح شد که امیدوارم اجرایی گردد.

در وهله اول از دست اندرکاران این جلسه درخواست شد جوانان؛ خصوصا جوانان موفق بافق و مسؤلین جوان مؤسسات مردم نهاد را برای مشورت گیری در این جلسه دعوت نمایند چرا که تصمیم گیری برای جوانان با حضور فعال خود آنها میسر و شدنی است.

رفع موازی کاریها و سوق دادن فعالیت جوانان در تابستان و اوقات فراغت به سمت مسائل محیط زیست و منابع طبیعی دومین مطلبی بود که در این جلسه پیشنهاد داده شد . معتقدم اگر جوانان علاقمند در این ایام در کنار محیط بانان به حراست از محیط زیست و منابع طبیعی بپردازند هم از نظر روحیه شاداب خواهند بود هم مبلغی خوب و باتجربه در حفاظت از این عرصه ها.
ارائه خدمات مشاوره قبل از خدمت سربازی پیشنهاد دیگری بود که به نظرم اگر عملیاتی شود کمک کار بسیار خوبی به جوانان عازم خدمت مقدس سربازی خواهد بود.
استفاده از نرم افزارها و برنامه های جذاب تلفن همراه در آموزشهای مربوط به سلامت جوانان در کنار تهیه برشورها و مجلات با توجه به فراگیر بودن استفاده از این ابزارها نکته دیگری بود که در این جلسه مطرح شد.

مسلما در کنار همه فعالیتهایی که برای جوانان انجام می پذیرد مهمترین موضوع، برنامه ریزی برای عدم تحقیر جوانان خصوصا هنگام یافتن شغل است.

وقتی یک جوان تبعیض و پارتی بازی های موجود در زمینه اشتغال در شهرستان خصوصا در مجموعه های معدنی بافق را شاهد است چگونه می تواند به شعارهای اهمیت سلامت و برنامه مسؤلین برای جوانان اعتماد کند؟
همانطور که این موضوع را در این جلسه مطرح کردم اینجا هم می گویم ای کاش میشد برای این مهم فکر اساسی برداشت،هر چند می دانم با وجود مدیرانی که خود با پارتی و رانت و بده بستانهای سیاسی و مهمتر از آن اقتصادی!!! در صدر بیشتر این مجموعه های معدنی قرار گرفته اند رفع این مشکل بسیار بعید می نماید.

محمد علی قاسم زاده بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۳۵
برچسب ها: