فرماندار بافق گفت:باغ عمارت بافق یکی از قدیمترین و کم نظیر ترین بناهای تاریخی استان

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۲ مرداد ۱۳۹۷
باغ عمارت بافق یکی از قدیمترین و کم نظیر ترین بناهای تاریخی استان

فرماندار بافق در بازدید از پروژه بهسازی مجموعه تاریخی باغ عمارت بافق از این مجموعه تاریخی، به عنوان یکی از کم نظیرترین بناهای تاریخی استان یزد یاد کرد.

فرماندار بافق در بازدید از پروژه بهسازی مجموعه تاریخی باغ عمارت بافق از این مجموعه تاریخی، به عنوان یکی از کم نظیرترین بناهای تاریخی استان یزد یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ فرماندار بافق به همراه مسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان با حضور در مجموعه باغ تاریخی عمارت از نزدیک در جریان روند بهسازی این بنا قرار گرفتند.
محمد زاده رحمانی در حاشیه این بازدید گفت: باغ عمارت بافق یکی از قدیمترین و کم نظیر ترین بناهای تاریخی استان محسوب می شود که باید با تمام تلاش در جهت بهسازی و حفظ این بنای تاریخی ارزشمند اقدام نمود.
وی افزود:خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته عملیات بهسازی این بنا آغاز شده و فاز اول این پروژه درحال انجام می باشد.
گفتنی است از این اثر تاریخی در جلد سوم صفحه ۲۸۱ کتاب “جامع مفیدی” که به تالیف “محمدمفید مستوفی بافقی” به نگارش در آمده نیز به شرح ذیل یاد شده است:
به احداث باغی فردوس نما امر فرمود و آن باغی است در غایت نیکویی و نهایت زیبایی مشهور به ((باغ عمارت)).
عمارتش از قصر و ایوان همه منقش و بساطینش سبزی با طراوت و دلکش، و در میان باغ قصری ساخته شده که ایوان او در رفعت با کیوان دعوت همسری می کند و شرافتش از روی اوج سر بر ماه و مهر می افرازد،
شعر:
تبارک الله از این قصر آسمان مقدار
که روید از سر بامش فلک به دیده غبار
فراز شرفه او ماه قبه سیمین
درون غرفه او مهر شمس زر کار


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۷۷
برچسب ها: