نماینده حوزه انتخابیه مهریز:نماینده بافق بر لزوم تشکیل شوراهای کارگری تاکید کرد

دسته: نماینده مردم بافق در مجلس
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۳ مرداد ۱۳۹۷
نماینده بافق بر لزوم تشکیل شوراهای کارگری تاکید کرد

یزد- ایرنا- نماینده بافق در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت برپایی شورا و تشکل های کارگری تاکید کرد و گفت: هدف از قانون کار و ایجاد این تشکل، دفاع از حقوق کارگر است.

یزد- ایرنا- نماینده بافق در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت برپایی شورا و تشکل های کارگری تاکید کرد و گفت: هدف از قانون کار و ایجاد این تشکل، دفاع از حقوق کارگر است.

‍محمد رضاصباغیان، روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شوراهای کارگری که زبان گویای کارگر است می تواند مسائل و مشکلات حوزه کاری خود را به مدیران معادن ،شرکت ها و واحدهای تولیدی و صنفی ارجاع دهد.

نماینده مردم بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی افزود: شوراهای کارگری ضمن اینکه از نارضایتی ها جلوگیری می کند، قادر است با زبان قانون با کارفرما و مدیران صحبت کند و نگذارد حقی از قشر کارگر ضایع شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات کارگری از قانون نشات می گیرد خاطرنشان کرد: لازم است شوراهای کارگری در مسیر درست حرکت کنند تا قدرت بیان مشکلات و پیگیری آن را داشته باشند.

این نماینده مجلس بیان کرد: شوراهای کارگری اگر پیگیر باشند می توانند به خواسته های به حق و قانونی خود برسند و موجب امنیت شغلی، دلگرمی بیشتر کارگران و بهره وری بیشتر شوند.

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه استان یزد یادآور شد: تامین اجتماعی در حال ورشکستگی است و مدیریت ها ضعیف شده و شرکت ها دچار سوء استفاده و زیان ده شده اند که در این زمینه باید با خرد جمعی چاره اندیشی شود.

صباغیان، از تصویب یکسان سازی حقوق در مجلس شورای اسلامی خبر داد و افزود: این قانون به لحاظ بارمالی و پاره ای مشکلات هنوز اجرایی نشده است.

حدود ۷۵ درصد مردم بافق در معادن و واحدهای صنعتی و تولیدی، اشتغال دارند و این شهرستان یکی از مناطق کارگری استان یزد محسوب می شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۰
برچسب ها: