برخی از بناهای تاریخی شهرستان بافق درسطح استان یزد نظیر ندارد / متاسفانه در گذشته اهمیت چندانی به شناسنامه تاریخی بافق داده نشده است

دسته: میراث فرهنگی
۴ دیدگاه
یکشنبه - ۱۸ شهریور ۱۳۹۷

IMG_20180909_142104_157

زاده رحمانی فرماندار بافق صبح امروز در بازدید از پروژه بهسازی برج کهن خانه محله قلعه گفت: با وجود اینکه برخی از آثار تاریخی بافق در سطح استان نظیر ندارد اما متاسفانه در چند سال اخیر اهمیت چندانی جهت حفظ این بنا های ارزشمند قائل نشدند.

IMG_20180909_142051_010

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ صبح امروز یکشنبه ۱۸ شهریورماه فرماندار بافق به همراه مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان از پروژه مرمت برج کهن خانه محله قلعه این شهرستان بازدید کرد.

فرماندار بافق در حاشیه این بازدید ضمن قدردانی از مالک این بنای تاریخی جهت اجرای بهسازی و مرمت آن گفت: شهرستان بافق از پیشینه تاریخی ارزشمندی نسبت به سایر نقاط برخوردار است و برخی از بناهای تاریخی بی نظیر موجود شهرستان، گواه این ادعاست.

محمد زاده رحمانی افزود: متاسفانه با وجود اینکه برخی از این بناهای تاریخی از قدمت و ارزش بالایی برخوردار هستند تاکنون اهمیت چندانی جهت حفظ این بناها قائل نشدند که می طلبد مالکین با همکاری دستگاه های اجرایی و با بهره مندی از اعتبارات بخش میراث فرهنگی شهرستان نسبت به مرمت و بهسازی آن اقدام نمایند.

گفتنی است کهن خانه بافق در محله قلعه واقع شده است که در عصر صفویه بنا شده و دارای یک برج است که در قسمت شرقی این بنا که دارای ۱۲ اتاق بوده و ۶ اتاق آن در طبقه اول و مابقی در طبقه دوم است که زاده رحمانی فرماندار بافق جهت تکمیل پروژه بهسازی این بنا قول مساعدت و پیگیری داد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۴۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۲:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حفاریهایی که درعکس مشاهده میشه را کی انجام دادن؟چرا به ثبت نرسوندن اگه از دوران صفویه بوده؟

جالب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

امام جمعه میگه چرا دروغ تحویلم دادید میرن از کهن خونه بازدید میکنن.این نوعی دهن کجی نیست به ما مرد م بافق .؟

    ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    نفهمیدم چی میگین یه توضیح بدین

      ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۷:۱۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

      کسی که خود را بخواب زده نمیتوان بیدارش نمود…