برخی از بناهای تاریخی شهرستان بافق درسطح استان یزد نظیر ندارد / متاسفانه در گذشته اهمیت چندانی به شناسنامه تاریخی بافق داده نشده است

دسته: میراث فرهنگی
۴ دیدگاه
یکشنبه - ۱۸ شهریور ۱۳۹۷

IMG_20180909_142104_157

زاده رحمانی فرماندار بافق صبح امروز در بازدید از پروژه بهسازی برج کهن خانه محله قلعه گفت: با وجود اینکه برخی از آثار تاریخی بافق در سطح استان نظیر ندارد اما متاسفانه در چند سال اخیر اهمیت چندانی جهت حفظ این بنا های ارزشمند قائل نشدند.

IMG_20180909_142051_010

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ صبح امروز یکشنبه ۱۸ شهریورماه فرماندار بافق به همراه مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان از پروژه مرمت برج کهن خانه محله قلعه این شهرستان بازدید کرد.

فرماندار بافق در حاشیه این بازدید ضمن قدردانی از مالک این بنای تاریخی جهت اجرای بهسازی و مرمت آن گفت: شهرستان بافق از پیشینه تاریخی ارزشمندی نسبت به سایر نقاط برخوردار است و برخی از بناهای تاریخی بی نظیر موجود شهرستان، گواه این ادعاست.

محمد زاده رحمانی افزود: متاسفانه با وجود اینکه برخی از این بناهای تاریخی از قدمت و ارزش بالایی برخوردار هستند تاکنون اهمیت چندانی جهت حفظ این بناها قائل نشدند که می طلبد مالکین با همکاری دستگاه های اجرایی و با بهره مندی از اعتبارات بخش میراث فرهنگی شهرستان نسبت به مرمت و بهسازی آن اقدام نمایند.

گفتنی است کهن خانه بافق در محله قلعه واقع شده است که در عصر صفویه بنا شده و دارای یک برج است که در قسمت شرقی این بنا که دارای ۱۲ اتاق بوده و ۶ اتاق آن در طبقه اول و مابقی در طبقه دوم است که زاده رحمانی فرماندار بافق جهت تکمیل پروژه بهسازی این بنا قول مساعدت و پیگیری داد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۵۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۲:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حفاریهایی که درعکس مشاهده میشه را کی انجام دادن؟چرا به ثبت نرسوندن اگه از دوران صفویه بوده؟

جالب سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

امام جمعه میگه چرا دروغ تحویلم دادید میرن از کهن خونه بازدید میکنن.این نوعی دهن کجی نیست به ما مرد م بافق .؟

    ناشناس چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    نفهمیدم چی میگین یه توضیح بدین

      ناشناس چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۷:۱۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

      کسی که خود را بخواب زده نمیتوان بیدارش نمود…