جناب آقای صباغیان به سیاستهای یک بام و دو هوا در حوزه تقسیمات کشوری مربوط به بافق پایان دهید

دسته: مقالات
۸ دیدگاه
شنبه - ۲۴ شهریور ۱۳۹۷

جناب آقای صباغیان نماینده محترم مردم شریف بافق در مجلس شورای اسلامی ؛ شما در جلسه پرسش و پاسخ مردمی و مسئولان بافق در محل مسجد جامع اظهار داشتید(….معدن D19 از لحاظ قانونی در حوزه اردکان است….) لذا به منظور روشن شدن موضوع و تنویر افکار عمومی در خصوص مطلب تامل برانگیز و غیرقابل قبول که احتمالاً بر اساس عدم آگاهی یا اطلاعات اشتباه شما می باشد مطالبی را خدمتتان عرض می کنم.

عضو محترم کمیسیون شوراها در مجلس شورای اسلامی، حضرتعالی از واژه قانون در خصوص مرزهای جغرافیایی بافق و اردکان سخن راندید لطفاً بفرمائید منظورتان کدام قانون است؟
حاکمیت قانون جنگل بمعنای مقررات نانوشته مافیای تزویر،قدرت طمعکاران افزون خواهی که هیچ حد و محدوده خاص احترام به قانون و حقوق دیگران درآن نیست یا حاکمیت قانون به مفهوم قانون مداری، تامین عدالت، منطق و انصاف بدور از نیرنگ و دسیسه می باشد؟

چگونه است که حضرتعالی با اصرار و پیگری مداوم مسئولان شهرستان بافق را به پای میز مذاکره در خصوص مرزهای شمال و شمال شرقی بافق فیمابین بافق و بهاباد بین دهستانهای جلگه بهاباد و کوشک بافق در منطقه چاه گز ترغیب می کنید اما بافق و اردکان را خیر؟ و این درحالی است که:اولاًتوجه نمی کنید که دهستانهای جلگه بهاباد و کوشک بافق و رباطات اردکان بعنوان دهستانهای استثنایی در یکزمان به همراه یکدیگر به دهستان ارتقاء پیدا کردند ثانیاً از این نکته مهم غافلید که مولفه های تقسیمات کشوری واقع درمناطق چاه گز، آریز و کویر کربنو فیمابین بین معادن و مکانها و نقاط مناطق مذکور به قدری ارتباط تنگاتنگ و مستقیم و نزدیکی دارند که هرگز و هرگز نمی توانید برای بررسی ابهامات و نارسایهای قانونی این مناطق را از یکدیگر تفکیک و مجزا نمائید یا به عبارتی وضعیت تقسیمات کشوری بافق و بهاباد را بررسی و بافق و اردکان را که به نظر بسیاری از کارشناسان و صاحبنظران ابهامات و نارسایهای قانونی زیادی وجود داشته و نیز به اثبات رسیده است را از هم مجزا نمائید. ثالثاً تمامی شاخصه های مانند محدوده ثبتی، قلمرو عرفی، اوضاع طبیعی و زیستی و محدوده دهستانبندی و شهرستان و غیره در تقسیمات کشوری از گذشته تا کنون بر این مناطق در شرایط پایدار، همگن ،متناسب، برابر و قانونی هستند که بر خلاف قانون به اردکان ملحق گردید رابعاً با توجه به رابطه تنگاتنگ و مستقیم مناطق چاه گز، اریز و کویر کربنو وجب به وجب این مناطق بایست با جدیت و دقت عمیق و وسواسی خاصی با قوانین تقسیمات کشوری مطابقت داده شود که اگر غیر از این باشد جفا و ظلم در حق مردم شریف بافق می باشدخامساً قولهای متعدد استاندارسابق، فعلی و معاون سیاسی و امنیتی و دیگر نهادها در خصوص بررسی و رفع ابهامات مرزبندی به ظاهر قانونی بافق و اردکان که در پی مکاتبات و دلایل قانونی مسئولان بافق بعنوان یک خواسته مهم مردمی است به حساسیت موضع موصوف می افزاید.

ناظر محترم قانون زمانی می توان به قانونمند بودن مرزهای جغرافیایی بافق و اردکان اذعان کرد که به ابهامات و سوالات ذیل پاسخ و رسیدگی گردد :

۱- چرا بافق و اردکان که بعنوان قدیمیترین شهرستان استان در ۴۸/۵/۴ شمسی با مصوبه هیات دولت همزمان به شهرستان ارتقاء پیدا کردند و نیز جایگاه آنان تعیین، تثبیت و شکل دهی شده بود بایست حدود ۷۵۰ کیلومتر مربع از اراضی منابع طبیعی ومستعد معدنی بالغ بر ۷۰۰ میلیون تن سنگ اهن به ارزش هزاران میلیارد تومان از بافق انتزاع و برخلاف قانون به اردکان الحاق گردد؟

۲- چرا در خلافی محرز بر خلاف قانون ایجاد ۷۷ واحد دهستان فاقد نصاب جمعیتی بخشی از محدودهها و بلوک بندیهای شمال دهستانهای کوشک و مبارکه بافق انتزاع و به دهستان رباطات اردکان ملحق گردید؟

۳- چرا مصوبه ترسیمی ۲۰/۴/۷۲ دهستانبندی(مرزبندی دهستانهای کوشک،جلگه ومبارکه بافق با رباطات اردکان) بطور رسمی به شهرستان بافق ابلاغ نگردید. و در سال ۹۲ بطور غیر رسمی با انهم به زور و وساطت امام جمعه، استانداری یزد مسئولان بافق را به درجریان مسئله به این مهمی قرار دادند.

۴- چرا در حرکتی مرموزانه مرزبندی ترسیمی بافق و بهاباد و نیز بافق و اردکان با نقشه تفضیلی ۵۰۰۰۰/۱ با تاخیر ۱۳ ساله در سال ۱۳۸۵ به بافق ابلاغ گردید؟

۵- چرا در اقدامی مشکوک، بعضاً خلاف قانون و غیر ضروری ۴۴ نقطه شامل روستا، مکان، معدن و غیره در حین اجرای قانون ۷۷ واحد دهستان فاقد نصاب جمعیتی از دهستان جلگه منتزع و به دهستان کوشک بافق(شامل معادن منطقه چاه گز) الحاق گردید و در سال ۱۳۷۵ این نقاط با پیشنهاد معاون سیاسی وقت مجدداً به دهستان جلگه برگردانده شده؟

۶- چرا به اجرای تصحیح صورتجلسه و توافقنامه ۱۹/۱/۷۳ و نظریات کارشناسی پیوست آن که بین مسئولان شهرستان بافق و اردکان و نمایندگانی از بهاباد و نیز مقامات ارشد استانی و کشوری تایید و امضاء شده، توجه جدینمی شود؟ و این در حالی است که از مفاد این صورتجلسه تا به امروز از سوی استانداری یزد طی دوران مختلف به طور یکجانبه، بعضاً مغرضانه و گزینشی به نفع اردکان استفاده می شود.

۷- چه کسی پاسخگوی رفع شائبه های موجود تحریف، سوءجریانات اداری، رفتارهای تبعیض آمیز و مکاتبات خلاف واقع و غیره مقامات می باشد؟

جناب اقای صباغیان شرایط کنونی نماد عینی و تمام عیار قانون گریزی، رفتارهای تبعیض آمیز و سیاستهای یک بام و دوهوا وغیره است که مافیای تقسیمات کشوری برای ادامه سناریوی نظیر چادرملو در مناطق مذکور جهت تثبیت این محدوده مغایر با قانون و ظالمانه به شدت در حال اجرا می باشد.

به اعتقاد نگارنده حضرتعالی با اظهارات تامل برانگیز تقسیمات کشوری خود که احتمالاً براساس عدم آگاهی یا اطلاعات اشتباه کارشناسان بی انصاف در اختیار آنجناب قرار گرفته است بطور ناخواسته در حق مردم بافق که سالها از ظلم و بی عدالتی رنج می برند جفا و ستم می کنید و چرا که خود همواره بعنوان مدعی صیانت از قانون و اجرای عدالت اولین نقض کنندگان عدالت و حقوق مردم شریف بافق خواهید بود. پس لطفاً و لطفا با اعمال و کردار خودتان درزمین رانتهای تقسیماتی بازی نکنید چرا که اجرای صحیح قانون و عدل و داد برای انان پشیزی ارزش ندارد.

مولای متقیان حضرت علی(ع) می فرمایند: اَلْعامِلُ بِالظُّلْمِ وَ المُعینُ عَلَیْهِ وَ الرّاضِیُ بِهِ شُرَکاءُ ثَلاثَهٌ.
شخص ستمکار و کمک کننده بر ظلم و آن که راضی به ظلم است، هر سه با هم شریک اند.

دوستدار شما _ مهدی رنجبر بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۶۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۶:۰۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای مهدی رنجبر جنابعالی ۴ سال عضو شورای شهر وشهرستان بودید ودوسال رئیس شورای شهرستان همه اعضا هم باشما درزمینه مرزهای جغرافیابی همکاری وهمراهی تمام عیار داشتند چطور شد که مرزهای جغرافیایی اصلاح نشد اگر به هر ترتیب حدود وثغور مرزی بین بافق واردکان به قاتون تبدیل نشده بود چرا نتوانستسد دردر۴ سال درستش کنید اگر ازلحاظ قاتونی ولو غلط وباطل اکنون بخش عظیمی ازسرزمین بافق باتضمام تعدادی آتومالی درخاک اردکان نیست پس این همه شکایت ونامه تگاری وپیگیری چه معنیی میدهد ؟
بهتره این ضرب المثل رایادآوری کنیم که مشت که با درفش توان نقابله ندارد پشتش رابه درفش می کند
جناب آقای مهدی رنحبر به اصرار شما ودوستانتان حدود هفتصد میلیون پول بیت المال به وکیل داده شد ومیلیونها تومان دیگراز بودجه شهرداری وشورای شهر صرف هزینه بلیط هواپیما وقطار ونامه نگاریهاوبازدیدها شد ونتیحه ای حاصل نشد واین هم به دلیل کم سوادی جنابعالی دررشته حقوق بود
شما تسلط کامل برمسائل حقوقی ندارید وفکر می کنید آنچه شما به عنوان مدرک جمع آوری کردبدجامع ومانع است
مگر صباغیان چه گفت که همه ظلم وحور رابه گرون وی میاندازید شما ۴ سال درشورا هیج کار دیگری نکردید ووقت وفرصت سایر اعضا رانیز گرفتید وبه ونبال نرزها کشاندیید اکنون مردم شریف بافق باید ازشما وسایر دوستانتان بمرسند اگر معدن d19 درخاک بافق بود چرا انهنه دنباله گیری کردید واگر درخاک اردکان است برجه اساسی درخاک اردکان قرارگرفته مگر مصوبه هیات دولت با امضاء رییس جمهور جه نام دارد ؟ لطفا درگفتلر ونوشتارتان دقت بیشترب بفرنایید

رضوی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۹:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت بر صراحت کلامتان

دوست دار بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۸:۲۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام و عرض ادب
نقشه قدیم بافق در اداره دامپزشکی شهرستان هست به آن مراجعه کنید کلیه مناطقی که زیر نظر بافق بوده است را مشاهده کنید
چادر ملو را زمان آقای خ بردند آب هم روش
حالا دست درازی به دی ۱۹ و مناطق زیبای زیست محیطی آن منطقه داستانی جدید است که اگر روزی برسد که اردکانی ها پایشان به آنجا باز شود جوانان بافقی قلم های پایشان را میشکنند و به جای میله پرچم استفاده میکندد
ما جوانان خواستار برگرداندن نقشه قدیم بافق خود هستیم مسءولین محترم شمارا به جد سادات کوتاه نیایید
من نظری بر نوشته های آقای رنجبر ندارم هدف ما بافقی ها بازگرداندن این مناطق است نه منافع شخصی
بافقی ها غیرت بافقی خود را نشان دهید و اتحاد داشته باشید همانگونه که زمان انقلاب و جنگ تحمیلی به همه ثابت کردید شما بافقی هستید و نام شهرتان دارالشجاعه است به امید بازگشت مرز های جغرافیایی بافق

مهدی رنجبر بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۹:۲۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای محمد از اسم مستعار و نوع مطلبتون معلوم که توان رو درو شدن ندارید؟ واز نحوه نگارشتون حدس می زنم چه شخصی هستید.و ادرس بدهید تا عملکرد شورای چهارم را خدمتتان بفرستم تا مطالعه فرمائید و درجریان امورات قرار بگیرید که شورای شهر و شهرستان دوره چهارم چه کارهای موثری صورت داده است. در جواب حضرتعالی اولا معلوم است اطلاعاتتون جامع و کامل نمی باشد و در خصوص پرونده و وکالت شورای چهارم اطلاع رسانی کرده است و ان فقط یکی از راهها پیگیری می باشد.ثانیاً تمامی کارشناسان و صاحبنظران حقوقی، ثبتی، منابع طبیعی و غیره نظراتشون را مکتوب اعلام کرده اندثالثاً حضرتعالی مقاله را کامل مطالعه نکردید سوالاتی طرح شده است که بر اساس قانون و مدارک و دلایل موجود واقعی است رابعادر این پنج سالی که بیان کردید، حدود دوسال آن صرف جمع آوری اسناد و مدارک ومطابقت ان با قوانین مربوطه بودخامساً نزدیک به دوسال و اندی استاندار اردکانی بود و قول پیگیری و شفاف سازی را داد که نهایتا وقتی فهمید حق کجاست طفره رفتن به دلایل واهی را شروع کرد با سنگ اندازی مداوم و الان هم که استاندار فعلی و معاون سیاسی قول تشکیل کارگروه و پیگیری را داده اند علیرغم نامه وزارت کشور در خصوص تایید ابهام بین مرزهای بافق و اردکان هنور کاری صورت نگرفته است. انوقت با اصرار اقای صباغیان دقیقا در همون محل مورد مناقشه بافق و اردکان برای بهاباد جلسه گذاشته می شود. دوست گرامی امیدوارم این رویه ادامه پیدا نکند. مخلص کلام اینکه دقیقا سناریو چادرملو دیگر اینبار برای مناطق آریز در حال تکرار است با این تفاوت که تقریبا مسئولان در جریان موضوع قرار دارند. قطعا نام کسانی که امروز از واقعیات فرار می کنند و بر این مسائل واقف هستند و عافیت طلبی، سکوت، محافظه کاری و کوتاهی و توجیه غیرمنطقی را در پیش گرفته اند. نامشان برای مردم و نسلهای اینده در کنار خائنان و ملعونان قرار خواهد گرفت حالا می خواهد بنده باشد یا هر شخص و مسئول دیگری. و در پایان این را هم بگویم بنده جزو کسانی بودم که در دو دور انتخابات مجلس با اینکه عضو شورا بودم علیرغم تهمتها و تخریبها با تمام وجود و توان برای اقای صباغیان وقت گذاشتم. و هر انتقادی هم می کنم از روی دلسوزی است نه دشمنی. موفق و موید باشید.

رفیق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۹:۳۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای رنچبر بازهم خدا را شکر که متوجه شدید با همه کس رفیق نشوید…..

سید محمدمیرسلیمانی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۹:۵۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درودها جناب آقای رنجبر.خدا قوت.مطمئنا پیگیری و دادخواهی مردم بافق به ثمر خواهد نشست ولو اینکه زمان ببرد.از جناب آقای صباغیان توقع نبود چنین حرفی را بزنند و اینچنین به اعتماد عمومی چوب حراج بزنند.

فتاحی قلعه ای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۲:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم به شدت موضوعات مرزی را رصد می کنند. و می دانند هرکسی چکاره است

رجبی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب اقای مهدی رنجبر بعنوان یک شهروند محترم هفت سوال خیلی روشن و مهم مطرح فرمودند در حقیقت این هفت سوال پرسش بسیاری از مردم است لطفا چنانچه کسی پاسخی برای آن ندارد سکوت کند مردم بافق امروز همه چیز را میبینند و بخوبی میدانند دلسوزان و خائنین را