از جاده هموار بافق تا گردنه های چالوس و تونل کندوان!!!

دسته: مقالات
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۹ مهر ۱۳۹۷

بیش از چهل سال است که از شهر بافق بهشت معادن (وجود هفت معدن در بافق!) سنگ اهن و چهارده سال است که ارسال کنسانتره به اصفهان و شهرهای صنعتی دیگر انجام می شود.

تا قبل از سال هشتاد و چهار جاده بافق به یزد یک بانده بوده و تا قبل از این سال ارسال سنگ اهن از طریق قطار صورت میگرفت.
در سال هشتاد و چهار تصمیم به ارسال کنسانتره اهن با کامیونها به شهرهای صنعتی گرفته می شود که به علت بالا رفتن امار تصادفات و فوتیها تصمیم به دوبانده کردن جاده گرفته می شود!

از سال هشتاد و چهار که دوبانده کردن جاده اغاز شده تا امسال که سال نود و هفت می باشد هنوز دو بانده شدن به اتمام نرسیده است و همین مسئله باعث رنجش مردم ولایی و مومن بافق شده است! که جای سوال و تعجب بسیار دارد که چرا با وجود دستور مقام معظم رهبری برای تکمیل هر چه سریعتر این جاده،
در تکمیل ان سستی صورت می گیرد؟ شهری که باعث رونق و ابادی مرکز استان و …. شده و وجود اب شیرین و شرب استان به وجود این شهر و معادن ان بستگی دارد!!

هر چند که خود شهرستان بافق از اب شیرین اصفهان بهره چندانی نمی برد!!
چرا جاده ای که بیشترین تردد ان بخاطر کامیونها و تریلرهایی است که برای بیرون بردن ثروت شهر در حال تردد هستند ، هنوز به پایان نرسیده است؟
ساخت جاده کرج به چالوس با وجود ان گردنه ها و درختان و تونل کندوان و … در ان سالها که با اسب و استر برای جابجایی سنگ و … صورت میگرفت و از بیل مکانیکی و کامیونها و … خبری نبود، به این مدتی که برای جاده هموار بافق زمان گرفته ، طول نکشیده است!!!

ایا بعد از گذشت سیزده سال نباید این جاده به اتمام رسیده باشد تا دیگر شاهد مرگ فرزندان و عزیزان در این جاده نبود؟!!!
محمود حاجی محمدی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۰۵
برچسب ها: